پروفیل

میلگرد گالوانیزه | بهترین نوع اتصالات در میلگردها چیست؟

میلگرد گالوانیزه

میلگرد گالوانیزه چیست و چه مزیت هایی در صنعت دارد؟

میلگرد ها از جنس فولاد با روکش گالوانیزه ساخته شده است که استفاده اصلی آن برای مقاومت سازی سازه ها در ساخت و ساز است. میلگرد گالوانیزه( Rebar Galvanize) به شکل های متفاوتی تولید میشود که به آنها میلگردهای آجدار گالوانیزه و میلگردهای بدون آج گالوانیزه نیز گفته میشود و به صورت کلاف های بزرگ در ابعادهای 6 تا 12 متری در مراکز معتبر آهن آلات به عرضه میرسد.از مزیت های استفاده از میلگردهای گالوانیزه میتوان به خاصیت هایی چون طول عمر طولانی آن – خاصیت ضد زنگ پذیری آن است. از استانداردهای موجود در میلگردها میتوان از ASTM – CSA – DIN میباشد که باتوجه به سفارشات داده شده از مشتری به صورت سفارشی انجام میشود.

 

کاربرد استفاده از میلگرد های گالوانیزه چیست؟

همانطور که شاهد مصرف بالای میلگرد گالوانیزه در جوامع هستیم بهتر است درباره مزیت های آن نیز اطلاعاتی در دسترس داشته باشیم و بدانیم در چه مکانهایی قابل استفاده است!

1) میلگرد گالوانیزه از نظر بدنه های میتوان گفت مقاومت بسیار بالایی دارد که توانسته در تمامی صنایع ساخت و ساز از آن استفاده شود و اغلب به عنوان نگه دارنده و محافظ مصالح در داخل سازه ها مورد استفاده قرار میگیرد که همینطور در سقف های خانگی نیز به چشم میخورد.

2) از دیگر کاربردهای میلگرد گالوانیزه میتوان به استفاده میلگردها در خارج از ساختمانها و در فضای باز است که دلیل آن خاصیت ضد خوردگی و ضد پوسیدگی میلگردهای گالوانیزه است.

3) میلگردهای گالوانیزه به علت کروم به کار رفته در ساخت آلیاژ های گالوانیزه باعث شده خاصیت ضد زنگ پذیری را دارا باشد و در تمامی اماکن و کلیه شرایط آب و هوایی مورد استفاده عموم قرار گیرد.

4) از میلگردهای گالوانیزه به علت طول عمر بالایی که دارند در ساخت و تولید پل های عظیم در جاده ها استفاده میشود.

 

انواع میلگردهای گالوانیزه

میلگرد آجدار گالوانیزه

میلگردهای آجدار گالوانیزه از نظر ظاهری به شکل بافته هستند که دور تا دور میلگرد به صورت مارپیچ به دور میلگرد ها چرخیده شده است. که همان میلگردهای شیار دار هستند و که این نوع میلگردهای آجدار برای محکم کاری در محافظت سازه ها به کار میروند. استانداردهای میلگردها از کشورهایی چون روسیه و امریکا دارد از میلگردهای آجدار میتوان از A1 – A2 – A3 – A4 اشاره کرد که هرکدام دارای طول و عرض با ضخامت های متفاوت را در بازار آهن آلات تهیه فرمایید. .در کاربرد میلگردهای آجدار در صنعت ساختمان سازی میتوان گفت به شیوه ای انجام شود که به هیچ عنوان هیچ گونه آسیبی در جداسازی میلگردها با مصالح ندارد و نمیتوان با هر تکانی حتی زمین لرزه جدا شوند. این نوع میلگردها دارای سایزهای 5.5 تا 40 میلیمتر هستند . میتوان انواع میلگردهای آج دار را به نامهای میلگرد آجدار فولادی، میلگرد آجدار فولاد استنلس، میلگرد آجدار روکش اپوسکی – میلگرد فولاد کربن هستند.

میلگرد گالوانیزه آجدار پیچیده

میلگرد های آجدار پیچیده دارای مقاومت بالایی هستند که کاربرد آنها در مکانهایی مکانیکی و … استفاده میشود که دارای علامت های اختصاصی هستند و در آهن آلات به نام های مستعار آنها را نشان میدهند.

فولاد کربن:

فولاد کربن ها همان میلگرد ها میلگردهای سیاه هستند که در تمامی محیطها توصیه نمیشود و عموما در مکانهایی استفاده میشود که خیلی با دمای بیرونی برخورد ندارند و با تغییر شرایط آب و هوایی ظاهر آنها به شکل زنگ زدگی تبدیل میشود که چندان خوشایند نیست.

 

قبل از خرید میلگردها به موارد زیر را رعایت کنید:

قبل از خرید میلگرد ها باید از مزایا و کاربردهای آن باخبر شوید که این معقوله نیز به تنهایی کافی نیستو لازم است قبل از خرید به نکات ضروری آن دقت کنید تا با اطمینان بیشتر بتوانید از خریدتان رضایت کافی را داشته باشید:

1) میلگردها نباید ارای آسیب دیدگی و خوردگی باشند زیرا در صورت هرگونه خرابی به مرور زمان باعث فرسودگی میلگردها میشود.

2) در صورت تایید و خرید میلگرد گالوانیزه از دارا بودن میلگردها از استانداردهای مخصوص مطلع شوید و بنا به نیاز درخواستی با توجه به کاربرد تان نوع و مدل میلگردها را سفارش دهید.

3) میلگردها را با توجه به میزان ظرفیتی که دارند انتخاب کنید زیرا تحمل فشار بالای سازه ها ممکن است با وزن و قدرت فشار میلگردهای انتخاب شده چندان سازگار نباشد.

4) برای سفارش میلگردهای خمیده شده دقت داشته باشید به هیپچ عنوان نباید با حرارت بالا میلگردها را خمیده کرد و توصیه میشود از روش نورد سرد برای خمیدگی آنها استفاده کرد.

 

انواع میلگرد های گالوانیزه در صنعت کدام هستند؟

بهتر است بدانید که شرکت آهن سنتر در زمینهٔ تولید انواع میلگرد های آجدار و فروش سایر اتصالات لوله‌های فلزی، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت میلگرد گالوانیزه در زمان و مکان مناسب فراهم می‌نماید که در اینجا شما را با انواع میلگرد های گالوانیزه آشنا خواهیم ساخت:

میلگردهای گالوانیزه با سایز 5.5 و استانداردهای 1006 – A3

میلگردهای گالوانیزه با سایز 12 و استانداردهای 1006 – A3

میلگردهای گالوانیزه با سایز 16 و استانداردهای 1006 – A3

میلگردهای گالوانیزه با سایز 5.5 و استانداردهای 1006 – A3

میلگردهای گالوانیزه با سایز 18و استانداردهای 1006 – A3

میلگردهای گالوانیزه با سایز 22 و استانداردهای 1006 – A3

میلگردهای گالوانیزه با سایز 25و استانداردهای 1006 – A3

 

گالوانیزه ها

اتصالات میلگردهای گالوانیزه به چه صورت انجام میگیرد:

برای انجام وصل کردن میلگردها به یکدیگر میتوان از اتصالات جوشی استفاده کرد که این نوع اتصال بسیار کاربردی است.اتصالات جوشی در میلگردها ، ناودانی ها و نبشی ها برای متصل کردن آنها در ساختمان های بتنی استفاده میشود.

 

مناسب ترین روش سفارش و خرید میلگردها

ما به شما پیشنهاد میکنیم به ‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت میلگرد گالوانیزه به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417 -021 تماس گرفته و با تیم پشتیبانی فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *