پروفیل

ناودانی 8

ناودانی 8

ناودانی 8

برای مشاهده بهترین قیمت ناودانی کلیک نمایید.

ناودانی 8

در طبقه بندی شکل ساختاری فولادی، محصولات متنوعی با انواع اشکال وجود دارند که برای هر شکل کاربرد های بیشماری قابل ذکر است. همه محصولات فولادی دارای مقاومت بالا، دوام و ماندگاری طولانی تری هستند.

از جمله این محصولات می توان به تیرآهن، ناودانی، نبشی و… اشاره کرد.هریک از این سازه های فولادی، تعاریف ویژه ای دارند. همچنین از آنجایی که این محصولات در سایز ها و سبک های گوناگونی تولید می شوند به عنوان مصارف متنوعی از ساخت مبلمان گرفته تا آسمان خراش ها به کار می روند.

این محصولات قابلیت تولید در جنس های مختلفی را دارا می باشند و هر یک در موارد گوناگونی کاربرد دارند.

ناودانی ها در سایز های مختلفی از جمله سایز های 8، 10، 12، 14، 16 تولید می شوند. ناودانی 8 کاربرد فراوانی در ساخت و ساز دارند.

این مقاله درباره ناودانی ها و انواع و کاربردهای آنها می باشد. پیشنهاد می شوید در صورت تمایل به خرید ناودانی 8 این مطالب را به طور کامل و با دقت خوانده تا بتوانید اطلاعات مفیدی راجع به ناودانی ها  به دست آورید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی مختلف مانند ناودانی می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از ناودانی 8 و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص ناودانی 8 به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد ناودانی 8 با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

 

ناودانی

به پروفیل U  شکل مورد استفاده در صنعت و ساختمان سازی را ناودانی گویند. ناودانی متشکل از یک سطح افقی و دو دیواره یا بال عمود بر آن می باشد که در این صورت ناودانی با داشتن مقاطع باز، شکل U را به خود می گیرد.

ناودانی ها در اندازه ها ، ضخامت ها و جنس های مختلفی تولید می شوند و کاربردهای بسیاری در زمینه های مختلف دارند.

اندازه دیواره های ناودانی می تواند متفاوت باشد به گونه ای که ناودانی را به صورت اختصاصی در یک منطقه خاص به کار برد.

ناودانی ها در جنس های مختلفی از جمله فلزی، پلاستیکی، شیشه ای و آلومینیمی ساخته شوند که هر کدام از حنس ها در زمینه های مختلفی کاربرد دارند. به عنوان مثال جنس شیشه ای در زیباسازی دوش حمام و جنس آلومینیومی به عنوان پوشش حفاظتی در برابر خورندگی به کار می روند.

بعد از آنکه ناودانی ساخته شد به منظور متصل کردن آن، سوراخ هایی در قسمت های پایین آن ایجاد می گردد تا از این طریق بتوان ناودانی را به محل مد نظر متصل و محکم نمود.

ناودانی ها در کشور های مختلفی استانداردسازی می شوند از جمله می توان به استاندارد فرانسه NF A 45-255، استاندارد ناودانی مربوط به مقاومت در برابر خوردگی DIN EN ISO 12944-3 و UNP و UPE ناودانی اروپایی DIN-1026اشاره کرد.

 

 

 

کاربردهای ناودانی

ناودانی ها کاربرد بسیاری در زمینه های مختلف دارند از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • نرده ها
 • ماشین آلات
 • قایق و تشکیلات دریایی
 • قاب پنجره
 • چارچوب ساختمان
 • تجهیزات ساختمان
 • بازسازی بنا های معماری
 • ساخت و ساز تجاری
 • هوافضا
 • اسکلت کامیون

 

 

روش های تولید ناودانی

به طور کلی ناودانی به دو روش مختلف پرسی و فابریک  تولید می شود.در ادامه توضیحاتی راجع به هر یک از این دو روش آورده شده است:

 • روش پرسی تولید ناودان:

دیواره ها ناودان به کمک دستگاه پرس به تنه اصلی ناودان متصل می گردند.

 • روش فابریک تولید ناودان:

در این روش در خط تولید ناودان به طور کامل تشکیل می شود و نیازی به پرس دیواره های آن نخواهد بود.

فرآیند خط تولید بدین صورت است که توسط دستگاه های مخصوصی یک قطعه اصلاح نشده به تدریج به شکل U می آید. نیروی آهسته و یکنواخت اعمال شده بر روی فلز در این روش باعث می شود بدون ترکیدن ناگهانی، آن را به شکل جدید مطابقت دهد.

 

انواع ناودانی

 • ناودانی ساده:

این نوع ناودانی با ورق گرم ساخته می شود و می تواند به صورت گرم یا سرد گالوانیزه می شود. ناودانی ساده در صنعت و ساختمان سازی کاربرد دارند به عنوان مثال از ناودانی ساده در ساخت پل های باربر استفاده می شود. ارتفاع ناودانی ساده از 30میلی متر الی 400 میلی متر تولید می شوند.

 • ناودانی مشبک:

ناودانی مشبک به وسیله ورق گرم گالوانیزه می شود و به صورت سرد یا گرم ساخته می شوند. این نوع ناودانی به عنوان ساخت قفسه های فولادی، سازه های سبک فولادی و بسیلری از موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

انواع ناودانی بر حسب وزن و ابعاد آن ها

 • ناودانی سبک:

ناودانی سبک به معنای آن است که ناودان وزنی کم تر از وزن جدول استاندارد اشتال دارد و وزن آن مطابق با جداول مهندسی نمی باشد و پایین تر از مقدار استاندارد می باشد.

 • ناودانی سنگین:

ناودانی سنگین به معنای آن است که ناودان وزنی برابر با وزن جداول استادارد اشتال را دارا می باشد و وزن این نوع ناودان مطابق ا جداول محاسباتی مهندسین می باشد.

محاسبه وزن و قیمت ناودانی

وزن ناودانی از حاصل ضرب طول ناودانی در وزن مخصوص ناودانی در جدول اشتال به دست می آید.

همان طور که گفته شد  وزن ناودانی سبک کم تر از جدول اشتال بوده و وزن ناودانی سنگین برابر با جدول اشتال می باشد. قیمت ناودان سنگین و ناودان سبک بر اساس معیار هایی از جمله وزن ناودان، سایز ناودان و … مشخص می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *