پروفیل

نبشی آهنی و ویژگی های منحصر به فرد آن | قیمت انواع نبشی

نبشی آهنی

نبشی آهنی

نبشی آهنی که از جنس فولاد ساخته شده است و به شکل زاویه 90 درجه بالها رو به روی یکدیگر قرار میگیرند. نبشی آهنی به دو شکل توضیح میشود و در صنعت ساختمان سازی بسیار حائز اهمیت است. نبشی ها دارای اندازه و ابعاد مختلفی هستند که بنا به سفارش مشتری ممکن است اندازه ضلع ها یکسان نباشند و معمولا به شکل L انگلیسی طراحی میشوند.

 

انواع نبشی ها و استاندارد های معتبر آنها

نبشی گالوانیزه – نبشی استیل – نبشی آلومینیوم – نبشی PVC میباشد که هرکدام دارای کارایی هایی هستند. نبشی ها به دو روش پرسی ( به صورت یکه است که یک ورق از وسط به دو نیمه تقسیم شده است که ممکن است یک طرف کوچکتر یا بزرگتر از نیمه بعدی باشد. ) و فابریک ( به نحوه ای تولید میشود که متریال را به درون قابل های نبشی میریزند.) ساخته شده اند.اندازه نبشی ها به این صورت محاسبه میشود که نبشی اندازه بالها بر اندازه ضخامت بالها ضرب میشود و وزن نبشی آهن با توجه به این که طول و عرض را بر ضخامت ضرب کرده ومقدار تقریبی بدست آمده وزن نبشی آهنی میباشد. کلیه نبشی های تولید شده دارای استانداردهای معتبر ASME – ASM A – COST – DIN EN و .. میباشند که معمولا به روی نبشی ها درج شده توجه داشته باشید کثرا نبشی ها دارای علامت های اختصاصی هستند که به روی بدنه آنها درج میشود:

 

انواع نبشی های آهنی با توجه به اندازه و وزن به تعداد مددی از آنها اشاره کرده ایم:

  • نبشی آهنی با وزن 2/8 در ابعاد 6*60*60 با طول 6
  • نبشی آهنی با وزن 6/14 در ابعاد 4* 40 *40 با طول 6
  • نبشی آهنی با وزن 2/91 در ابعاد 10 *100 *100 با طول 6
  • نبشی آهنی با وزن 3/131 در ابعاد 12 *120 *120 با طول 6
  • نبشی آهنی با وزن 8/22 در ابعاد 5 *50 *50 با طول 6
  • نبشی آهنی با وزن 4/58 در ابعاد 8 *80 *80 با طول 6
  • نبشی آهنی با وزن 2/8 در ابعاد 3 *30 *30 با طول 6

 

نبشی گالوانیزه چیست؟ فولاد ضد زنگ کدام است؟

نبشی گالوانیزه ساخته شده از فولاد و روکش گلوانیزه است .شاید به فکرتان برسد نبشی گالوانیزه به علت جنس فولادی که دارد در مقابل هرگونه شرایط آب و هوایی ضعیف عمل میکند ولی بهتر است بگونیم که اینگونه نیست زیرا به علت روکش گالوانیزه به کار رفته در نبشی باعث میشود که خاصیت ضد زنگ پذیری را داشته باشد و به آن فولاد ضد زنگ میگویند. در برابر فشار دما و هوا مقاومت بالایی دارند.

 

کاربرد نبشی در ساختمان

نبشی فولادی و کاربردهای آن در صنایع مختلف:

این نوع نبشی نیز از جنس فولاد ضد زنگ ساخته شده با این تفاوت که دیگر خبری از روکش به بدنه آن نیست و از طریق ترکیبات آلیاژها( کروم – کربن – نیکل و آهن ) به کار رفته درآن باعث شده خاصیت ضد زنگ پذیری را دارا باشد.کاربرد اصلی نبشی در فولاد ضد زنگ به دلیل مقاومت بالای آن میتوان در برخورد با مواد شیمیایی و اسیدی و هرگونه عناصر شیمایی دیگر آزاد گذاشت و در مقابل خوردگی و پوسیدگی دارای استحکام بالایی میباشد و تحمل بالایی در برابر هرگونه فشار سازه را دارد. از اتصالات نبشی فولای میتوان گفت هرگونه اتصالاتی روی آن انجام میگیرد و این فرضیه از ویژگی های بازر نبشی است.

 

 

کاربرد و مزیت نبشی آهنی

نبشی که وظیفه اصلی آن اتصالات بین دو سازه است و کاربرد اصلی ان در صنایع خودرو سازی و ساختمان سازی با ابعاد کوچک کو بزرگ است.نبشی آهنی به علت نوع سازه سنگینی که دارد میتواند کاربرد های متفاوتی دارد اعم از :

1) اگر دقت کرده باشید در ساختمانها برا ی محکم کاری بدنه ساختمان و کاربرد تیرآهن ها، نبشی های آهنی گزینه مناسبی است که البته نبشی مناسب با بدنه سازه مقابل برای اتصال سازه ها با یکدیگر انتخاب میشوند.

2) در صنعت آسانسور ساز ی برای استحکام بالاتر و نگه داری وزن آسانسورها نیز توصیه میشود از نبشی آهنی استفاده شود تا در حفظ امنیت سازه کمک کند و طول عمر بالاتری نیز دارند.

3) از دیگر کاربردهای نبش آهنی میتوان به استفاده آن در ساخت پل های وسیع و در پالایشگاه ها نیز اشاره کرد که دلیل آن تحمل فشار و وزن سازه توسط نبشی آهنی است.

4) یک مسئله مهمی که در مورد نبشی های آهنی صحبت میشود و میتوان گفت از عیوب نبشی های آهنی است .نبشی ها در برابر اب و هوا خاصیت ضد زنگ زدگی را ندارند و به راحتی با وارد شدن اکسیژن به آهن نبشی ها زنگ میزنند اما این قضیه ربطی به طول همر نبشی ندارد و از آن کم نمیکند.

5) انواع اتصالات را میتوان برای نبشی آهنی به کار برد که معمولا از اتصالات نبشی در آن استفاده میشود.

 

خرید و قیمت نبشی آهنی در بازار چگونه است؟

توجه فرمایید قبل از خرید هرگونه محصولات آهن آلات را میتوانیید با دانستن دانش قبلی از خرید مذکور در فروشگاه آهن سنتر اطلاعات کافی را کسب کنید . انواع ورق ها، شیرآلات و اتصالات لوله‌های استیل، مانیسمان، گالوانیزه و… می‌باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می‌نماید. به منظور کسب اطلاعات در خصوص قیمت انواع اتصالات نبشی می‌توانید به یکی از بهترین سایت‌های فروش و اطلاع رسانی در خصوص قیمت لوله‌ مانیسمان به سایت ما مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در رابطه با دانش کافی از مزایای نبشی آهنی و انواع قیمت‌های لوله همراه با اتصالات جوشی، فلنج، پیچی با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417 – 021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *