پروفیل

نبشی اصفهان

نبشی اصفهان

نبشی اصفهان

برای مشاهده بهترین قیمت نبشی کلیک نمایید.

نبشی اصفهان

نبشی ها از عناصر جدایی ناپذیر پروژه های ساختمانی بوده و در صنایع گوناگون در زمینه های مختلفی کاربرد فراوانی دارند. به منظور تامین نیاز جامعه به نبشی، شرکت هایی در شهرهای مختلف کشور این محصول پر کاربرد را تولید می کنند. شهر اصفهان از جمله معروف ترین شهرهایی است که در آن نبشی تولید می گردد و به بازار عرضه می شود. شرکت های فولاد کوهپایه، فولاد اصفهان، ذوب آهن اصفهان و… جز شرکت های تولید کننده نبشی اصفهان به حساب می آیند.

اگر خواهان خریداری نبشی اصفهان هستید، در صورت نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه بایستی در ابتدا اطلاعات کاملی در زمینه تعریف نبشی ، کاربرد و انواع آن و نبشی اصفهان کسب نمایید و سپس لیست مد نظر خود را خریداری نمایید.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت شیرآلات برنجی در بازار کلیک نمایید.

 

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی گوناگون مانند نبشی می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از نبشی اصفهان و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص نبشی اصفهان به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد نبشی اصفهان با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

نبشی

نبشی دارای فولاد کربن نورد گرم یا فولاد آلیاژی کم مقاومت ساخته می شود. نبشی دارای یک مقطع L شکل دو پا است که پاهای آن مساوی یا غیر مساوی با زاویه 90 درجه به یکدیگر متصل می باشند.

نبشی ها از مهم ترین پروفیل های  ساختمانی در ساخت و سازها محسوب می گردند و همچنین کلربردهای فراوانی در زمینه های مختلف از جمله در ساخت آسانسور، دکل های انتقال نیرو، قالب های فلزی، صنایع کشتی سازی، راهسازی، ساخت خرپا، ستون های ساختمان ها، ماشین آلات صنعتی و… دارند.

به منظور حفاظت از برخی از انواع نبشی در برابر زنگ زدگی و خورندگی ، با اکسید قرمز رنگ آمیزی می کنند و یا برای زیبایی بیشتر از اسپری مخصوص فلز استفاده می نمایند که هر دو این وسایل در بازار موجود می باشند.

استاندارد هایی مانند ST37 و  ST52, ST44 برای نبشی با پاهای مساوی وجود دارند.

 

نمادهای نبشی و محاسبه وزن آن

پاهای نبشی دارای اندازه های مختلفی می باشند که بعد از نماد L نوشته می شود. اگر پاها با هم برابر باشند تنها یک اندازه پایه ها بعد از نماد L نوشته شده و اگر دارای پاهای نامساوی باشند اندازه های هر دو پایه بعد از نماد L نوشته خواهد شد.  مثلا: L400  نشاندهنده نبشی با پاهای مساوی و اندازه پاهای  400 میلی متر می باشد.

L200*400 نشاندهنده نبشی با پاهای نامساوی و اندازه پاهای آن 200میلی متر و 400میلی متر می باشد.

طول پاها نبشی و ضخامت انها با یکدیگر متفاوت می باشند و به منظور نشان دادن طول پاها و ضخامت پاها در نبشی ها به صورت حاصلضرب آنها نشان داده می شوند. به عنوان مثال:

40*20*2 نشاندهنده نبشی با پاهای نامساوی با ضخامت 2 میلی متر و اندازه طول یک پای آن 20 میلی متر و اندازه طول پای دیگر آن 40 میلی متر می باشد.

نبشی ها اغلب با طول 6 متری و 12 متری برش داده می شوند و با توجه به سفارش مشتری در اندازه های مختلف دیگر برش داده می شوند.

با توجه به فرمول زیر وزن هر نبشی فولادی بر حسب کیلوگرم محاسبه می شود:

اندازه پا نبشی(بر حسب متر)*طول نبشی(بر حسب متر)*ضخامت نبشی(بر حسب متر)* ۷۸۵۰ *۲= وزن نبشی فولادی

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت لوله گالوانیزه در بازار کلیک نمایید.

 

 

انواع  نبشی

با توجه به کاربرد و روش تولید، انواع مختلفی نبشی از جنس استیل و کربن وجود دارد. در زیر دو نوع نبشی با روش های  نورد گرم و نورد سرد بیان شده است که سبب ایجاد دو نوع مختلف نبشی خواهد شد که دارای ویژگی ها و کاربرد های متفاوتی هستند.

 • نورد گرم:

نورد گرم مقرون به صرفه ترین روش تولید نبشی فولادی ضد زنگ است. پروفیل های L با این روش بسیار گران نبوده و ساختار پیچیده ای ندارند، بنابراین این گزینه جایگزین اقتصادی برای دستیابی به کالا ها می باشد.

در این روش به منظور افزایش مقاومت ، زاویه های گرد و شعاع داخلی در نبشی ایجاد می شود که می تواند ضخامت مواد را تا دو برابر افزایش دهد.

 • نورد سرد:

نبشی به روش نورد سرد دارای سطح مقاطع از جنس استیل بوده که ساختار ظریفی و روشنی را ایجاد را می نماید. این پروفیل ها تحمل بالایی دارند و در داخل و خارج این نبشی شعاع های بسیار کمی وجود دارد. نبشی با روش نورد سرد در ابعاد محدود موجود می باشد.

 

این نوع نبشی در کاربردهای زیباسازی استفاده می شود، به عنوان مثال در ساخت مبلمان مورد استفاده قرار می گیرند.

 

موارد استفاده از نبشی ها

نبشی ها با توجه به ساختار محبوبشان در زمینه های مختفی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله برخی از زمینه های مورد استفاده از نبشی در زیر بیان شده است:

 • ساخت پل
 • ساخت و سازها
 • عوامل پشتیبانی و ساختاری
 • انبارها
 • قفسه ها
 • برج های کابل
 • برج های قدرت
 • برج های ارتباطی
 • فریم تخت خواب، صندلی، نیمکت و…
 • سیستم تهویه هوا
 • قاب های فلزی
 • صنایع کشتی سازی
 • متصل کردن پل ها به ستون ها
 • راهسازی
 • متصل کردن ستون ها به صفحات درفونداسیون
 • ساخت خرپا
 • سازه های آسانسور( به این دسته از نبشی ها به کاررفته در سازه های آسانسور، نبشی های لقمه ای گفته می شوند)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *