لوله

واردکننده لوله مانیسمان

مانیسمان

لوله مانیسمان

به لوله های بدون درز و جوش که مقاومت بسیار بالایی در فشار، دما، اصطحکاک و تنش های فیزیکی دارند، لوله های مانیسمان یا نام دیگر آن لوله های بدون درز گفته می شوند. که در صنایع مختلفی از جمله صنایع نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، صنایع خودروسازی، سیلندرهای هوا، حمل و نقل نفت و گاز و… مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مزایای لوله مانیسمان

لوله مانیسمان به دلیل یکسان بودن سطوح آن و نداشتن درز و جوشی دارای مزایایی می باشد.از جمله مزایای لوله های مانیسمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقاومت بالا در برابر فشار ، ضربه، اصطحکاک و دما
  • کاهش خورندگی و زنگ زدگی در برابر عوامل محیطی
  • عدم نیاز به آزمایش و تست بعد از تولید
  • قابلیت جایگذاری با لوله های درزدار
  • کاهش رسوب گذاری در جداره لوله

 

 

تفاوت لوله بدون درز با لوله درزدار

لوله های بدون درز یا مانیسمان به طور مداوم عاری از درز و جوش می باشند ولی لوله های درزدار یا لوله های جوش داده شده که درزهای آنها توسط جوش به یکدیگر متصل و جوش داده می شوند. اصلی ترین تفاوت لوله های مانیسمان و لوله بدون درز در همین مورد می باشد.با بررسی دقیق تر تفاوت های بزرگی بین آنها مشخص خواهد شد.

مشخصات لوله بدون درز  مقاومت در برابر خوردگی را افزایش می دهد ، زیرا 100٪ بدون درز و بدون جوش های طولی یا مداری است. لوله بدون درز در ابتدا به عنوان فولاد مذاب آغاز به تولید می شود ، که تصفیه شده و به یک بیل ریخته می شود. شمش درون لوله ی بدون درز با استفاده از آسیاب به ابعاد کوچکتر کاهش می یابد ، که از یک منبر برای پشتیبانی از قطر داخلی استفاده می شود ، خارج می شود. پس از تمیز و لوله کشی لوله کاهش یافته ، فرآیند طراحی سرد را طی می کند. این فرایند از قالب برای کاهش قطر خارجی و پلاگین برای حفظ قطر داخلی استفاده می کند. پس از تمیز کردن و پخت و پز ، فرایند سردسازی بارها تکرار می شود تا لوله به ابعاد مورد نظر کاملاً یکدست برسد .برای تولید لوله جوش داده شده ، نوار مسطح به صورت رول شکل ساخته شده و با یک درز طولی به هم وصل می شود. این فرایند می تواند چندین روش مختلف از جمله جوشکاری  یا  لیزر انجام شود. تولید لوله جوش داده ساده تر و در نتیجه ارزان تر از لوله مانیسمان یکپارچه است. با این وجود ، سطح جوش از نظر ابعادی با نوار متناقض است و باعث ایجاد مناطقی نا همگن می شود.

 

برای لوله هایی که در معرض فشارهای داخلی بالا قرار دارند ، ناسازگاری در لوله می تواند یک نگرانی اساسی باشد. شکاف ها می توانند باعث ایجاد ترک شوند که می توانند باعث ضرب و شتم لوله جوش شده شوند. به همین علت که لوله های مانیسمان بدون درز فشار بالاتری را نسبت به لوله های درزدار تحمل می کند. علاوه بر این ، این شکاف ها ، که در هر دو طرف درز جوش وجود دارد ، فرصت هایی برای خوردگی ایجاد می کنند. آلودگی متالورژیکی در طول عملیات حرارتی همچنین می تواند به خوردگی منجر شود ، زیرا باقیمانده از فرایند تولید ممکن است در این شکافها به دام بیفتند. در بعضی از کاربردها ، در شرایطی که یک رسانه از طریق لوله به صورت چرخشی پمپ می شود ، درز جوش می تواند پوسته پوسته شود و بر عملکرد سیستم کلی تأثیر بگذارد ، و این می تواند مضر باشد. جوش های طولی فرصتی برای نقص ایجاد می کنند که در کاربردهای مهم قابل تحمل نیست.  برخی از تولید کنندگان در تلاش برای به حداقل رساندن تغییر ابعادی و ادغام درز جوش از روشهای مختلفی استفاده می کنند. روش معمول مورد استفاده برای ترسیم مجدد لوله جوش داده شده از طریق قالب است. این اغلب شامل یک پلاگین در قسمت داخلی لوله برای پشتیبانی است ، اما بدون پلاگین نیز می توان این کار را انجام داد. با این حال ، برای همگن سازی کامل جوش ، این عملیات ها باید چندین بار تکرار شوند و هزینه کلی محصول نهایی را افزایش دهند. لوله های مانیسمان یکپارچه  هیچ جوشکاری ندارند. و لوله کویل ضد زنگ که یکدست است همیشه بهترین انتخاب است.

 

برنامه های کاربردی لوله مانیسمان و لوله درزدار

برخی از برنامه های کاربردی نیاز به لوله بدون فشار با فشار بالا را مشخص می کند و استفاده از لوله جوش داده شده را نادیده می گیرد زیرا طراحان نمی توانند فرصتی برای نقص ایجاد کنند. عمده کاربردهای لوله مانیسمان یکپارچه شامل خطوط کنترل شیرهای ایمنی زیر دریایی برای صنعت نفت و گاز ، کنترلهای هیدرولیک برای کشتی سازی ، سوخت و خطوط هیدرولیک هوافضا و بسته های ردیابی گرما برای پردازش شیمیایی است. لوله های درزدار جوش خورده ممکن است برای برنامه های کاربردی در داخل تجهیزات پزشکی ، خودرو و صنایع لوازم خانگی مشخص شود. لوله های بدون درز به عنوان جایگزینی برای لوله های بدون درز در برخی برنامه ها استفاده می شود ، اما محصولات همیشه قابل تعویض نیستند. در کاربردهای فشار قوی ، این نوع لوله های مقاوم در برابر خوردگی گزینه برتر است.

 

 

سفارش لوله مانیسمان

هنگام انتخاب نوع لوله ، کیفیت ضروری است. مهم است که مواد اولیه مورد استفاده ، فرایند تولید و یکپارچگی آسیاب را در نظر بگیرید. مواد اولیه باید از بالاترین کیفیت برخوردار باشند. تأمین کنندگان لوله های معتبر گواهینامه های خود را کاملاً مستند می کنند. بین لوله های بدون درز ، جوش داده شده تفاوت های زیادی وجود دارد: پیچیدگی فرآیند تولید ، هزینه محصول نهایی ، فرصت برای نقص و درجه بندی فشار. مهندس مسئول طراحی تجهیزات در نهایت باید مشخص كند كه آیا ترجیح می دهد از لوله های بدون درز ، جوش داده شده یا جوش داده شده و ترسیم شده در برنامه خود استفاده كند. او باید مشخص کند که آیا شکست در روند او فاجعه بار است. لوله بدون درز به دلیل کاهش فرصت برای نقص و توانایی تحمل فشارهای بالاتر گزینه ارجح است ، اما بسیاری از کاربردهای دارای ماهیت غیر بحرانی در سراسر جهان وجود دارد که با موفقیت از لوله های جوش داده شده یا جوش خورده و کشیده استفاده می کنند.

تولید لوله مانیسمان در داخل و خارج کشور صورت می پذیرد. به منظور تامین نیازهای بازار کشور، شرکت هایی  در داخل کشور واردکننده لوله مانیسمان به حساب می آیند. شرکت های واردکننده لوله مانیسمان معمولا این محصول را از کشور های اروپایی و کشور چین وارد بازار نموده و به فروش می رسانند.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزارآلاتی مختلف و انواع لوله و شیرآلات و واردکننده لوله مانیسمان می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از لوله مانیسمان و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص لوله مانیسمان به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به این خصوص لوله مانیسمان با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *