ورق

ورق آجدار آلومینیوم | مهمترین کاربرد ورق آجدار چیست؟

ورق آجدار آلومینیوم

ورق آجدار آلومینیوم

ورق آجدار آلومینیوم از جنس آلومینیوم ساخته شده است که با توجه جنس ورق ، دارای انعطاف پذیری بالایی است که نقطه ذوب آن نسبت به دیگر ورق‌ها پایین‌تر است. ورق آجدار آلومینیوم ( ALUMINIUM RIBBED SHEET)که در رنگ‌ها، سایزها ، ابعاد و قطرهای مختلفی همراه با طرح‌های متفاوت و بنا به سفارش مشتری تولید شده و در بازار به عرضه می‌رسد. که البته ورق‌های آجدار به تنهایی دارای چندین نوع هستند : ورق آجدار آلومینیوم، ورق آجدار سیاه، ورق آجدار گالوانیزه، ورق آجدار استیل هستند که دارای استانداردهای معتبری چون BS1470 و ASTM می‌باشد.

 

 ورق آجدار گالوانیزه

ورق آجدار به ورق‌هایی گفته می‌شود که از جنس فلز هستند که ورق گالوانیزه یکی از انواع آن است و در چندین مدل رده‌بندی می‌شوند که از جنس فلز گالوانیزه تولید می‌شود و دارای سطح صیقلی و منظمی باشند و در ورق‌هایی بکار می‌رود بخواهد ایجاد اصطحکاک کند. بنا به درخواست مشتری و نوع کاربرد آن از ورق گالوانیزه استفاده می‌شود که در ابعاد و وزن‌های گوناگونی تولید می‌شود.

انواع ورق‌های آلومینیوم

ورق آجدار آلومینیوم دارای ابعاد مختلفی و در ضخامت‌های 3 – 5- 6 – 7 – 8 – 10 – میلی‌متری عرضه می‌شود و با وزن‌های 2 ، 7/2، 3/3، 4/5 و … عرضه می‌شود که با توجه به عرض و طول آن‌ها محاسبه می‌شود. همانند جدول ذیل می‌باشد که مختصری در این باره
توضیح داده‌ایم:

ورق آلومینیومی آجدار – با وزن 2.00 – ضخامت 3 با ( طول و عرض)   1000 * 2000

ورق آلومینیومی آجدار – با وزن 7/2 – ضخامت 5 با ( طول و عرض)    1000 * 2000

ورق آلومینیومی آجدار – با وزن 3/3 – ضخامت 6 با ( طول و عرض)    1000 * 2000

ورق آلومینیومی آجدار – با وزن 8/3 – ضخامت 7 با ( طول و عرض)    1000 * 2000

ورق آلومینیومی آجدار – با وزن 4/4 – ضخامت 8 با ( طول و عرض)    1000 * 2000

ورق آلومینیومی آجدار – با وزن 9/4 – ضخامت 9 با ( طول و عرض)    1000 * 2000

ورق آلومینیومی آجدار – با وزن 8/1 – ضخامت 1.5 با ( طول و عرض) 1000 * 2000

 

مزیت ورق آلومینیوم آجدار

نحوه تولید ورق آجدار آلومینیومی

در مرحله اول تولید ورق آلومینیوم آجدار ابتدا در نورد گرم شمش‌های آلومینیومی تختال را در قالب‌های مورد نظر ریخته و در کوره مورد نظر وارد می‌کنند تا مواد به شکل مذاب در بیاید و از قفسه‌ها عبور داده توجه داشته باشید در این مرحله آلومینیوم به دلیل نرم و سبک بودن به راحتی به شکل مورد نظر در میایند که در هنگام انجام غلتک به روی شمش‌ها طول آن‌ها بلند می‌شود که بعد از عبور از غلتک‌ها ورق‌ها به مرحله پایانی رسیده و به مرحله نورد سرد می‌رود و در این مرحله ورق‌ها به شکل و ظاهر دلخواه رنگی و یا طرح دار با سایز و ضخامت مخصوص تولید می‌شود که در تمامی مراکز تولید می‌توان به صورت سفارشی به مشتریان تحویل داده شود.محاسبه وزن ورق آجدار به صورتی است که ضخامت بر عرض و طول ضرب می‌شود که بر حسب متر محاسبه می‌شود و سپس عدد بدست آمده را بر 1000 تقسیم می‌کنیم که با این روش به وزن اصلی اندازه و حجم ورق را می‌توانید به دست بیاورید.

 

مزیت و کاربرد ورق آجدار آلومینیوم

اگر دقت کرده باشید در ساختمان‌های اداری و سازمان‌های عمومی که دارای پله‌برقی و یا آسانسور هستند از ورق آجدار آلومینیوم در جلوی پله یا جلوی آسانسور دیده می‌شود که با طرح‌های مختلفی استفاده می‌شود که بیشتر به شکل طرح‌های راه راه دیده شده است .از دیگر کاربردهای ورق آجدار آلومینیوم در طراحی دکوراسیون است که در بین طرح‌های داخل دیوار و یا کف زمین از آن استفاده می‌شود که دلیل اصلی استفاده از ورق آلومینیوم آجدار در کف پوش‌ها برای جلوگیری از لغزش و تولید اصطحکاک است که تعادل فرد به روی کفپوش را رعایت می‌کند. از دیگر استفاده از آن‌ها در قطارها ( سرویس بهداشتی ) ، مترو، فروشگاه‌ها و بیمارستان‌ها است که به وضوح دیده می‌شود. و همین‌طور در صنایع مختلف خودرو سازی، پتروشیمی و غیره مورد استفاده واقع شده است.

 

مزیت استفاده از ورق آجدار آلومینیوم

1. یکی از مزیت‌های مهم آن مقاومت بسیار بالای ورق در مقابل اجسام و ضربه است که امروزه به دلیل همین مزیت از آن بسیار استفاده می‌شود.

2. ورق آلومینیوم دارای وزن سبک و حمل و نقل ورق بسیار آسان است و برای خرید تعدادی آن‌ها نیازی به ماشین‌های باربری نیست.

3. ورق آجدار آلومینیوم دارای خاصیت انعطاف پذیری هستند و به هر شکل و اندازه دلخواه می‌توان آن‌ها را قبل از تولید تغییر داد.

 

قیمت و نحوه سفارش ورق آجدار آلومینیوم

امروزه در کشور بسیاری از مراکز تولید آهن‌آلات به ساخت تولید انواع ورق‌ها مشغول شده‌اند که با توجه به کیفیت و مرغوبیت ورق می‌توان تولید کنندگان با کیفیت را شناخت و تمامی سفارشات را بر اساس اندازه و طول و عرض مشخص در اختیار مشتری قرار داد. افراد سعی در شناخت مراکز معتبر را دارند شرکت آهن سنتر فروشنده آهن و ابزارآلات آهنی مختلف است که قبل از خرید و سفارشات شما از طریق متخصصین شما را آگاه می‌سازند. شما می‌توانید انواع  ورق ها، شیرآلات و اتصالات پیچی و مهره‌ای و فلنج لوله‌های استیل، مانیسمان، پلی اتیلن و… می‌باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می‌نماید. به منظور کسب اطلاعات در خصوص قیمت لوله استیل می‌توانید به یکی از معتبرترین سایت‌های فروش و اطلاع‌رسانی در خصوص قیمت ورق آلومینیوم آجدار به سایت ما مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در رابطه با دانش کافی از مزایای انواع ورق‌ها و انواع قیمت‌های لوله همراه با اتصالات آن‌ها با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417 – 021 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *