ورق

ورق روغنی ST12

ورق-روغنی-ST12

ورق روغنی ST12

برای مشاهده بهترین قیمت ورق روغنی کلیک نمایید.

ورق روغنی ST12

ورق های روغنی به روش نورد سرد تولید می گردد، برخلاف ورق های سیاه که به روش نورد گرم تولید می شوند. در واقع ضخامت های بالای ورق های روغنی به وسیله نورد سرد به ضخامت های کمتری تبدیل می شوند. با توجه به شفافیت سطوح خارجی ورق های روغنی و مقاومت بالای آن ها در بسیاری از پروژه های صنعتی و ساختمانی، بدنه اتومبیل، لولازم خانگی و … مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به کاربرد های متنوع  ورق های روغنی، در سایزها و ضخامت های مختلفی تولید می شوند و به صورت رولی، شیت و فابریک به فروش می رسد.

مطابق آلیاژ به کار رفته ، ورق های روغنی به سه دسته مختلف شامل ورق های روغنی کشش یا معمولی (ST12  )، ورق های روغنی نیمه کشش ( ST13 ) و ورق های روغنی فوق کشش (  ST14 ) تقسیم بندی می شوند. هر یک از دسته های ورق های روغنی دارای تاریخ مصرف هستند. ورق های روغنی (ST12  ) دارای تاریخ مصرف حداثر 18 ماه ورق های روغنی نیمه کشش ( ST13 ) و ورق های روغنی فوق کشش (  ST14 ) دارای حداکثر تاریخ مصرف 8 ماه می باشند. دقت نمایید که بعد از گذشت تاریخ مصرف آنها مورد استفاده نخواهد بود. از میان دسته های مختلف ورق های روغنی، ورق روغنی ST12 بسیار در صنعت و پروژه های عمرانی و ساختمانی کاربرد دارند.

قیمت ورق های روغنی در بورسبه عواملی متعددی بستگی دارد. از جمله مهم ترین عوامل موثر نرخ دلار و فولاد در بازارهای جهانی و داخلی می باشد و رابطه مستقیمی با قیمت ورق های روغنی دارد. از دیگر عوامل موثر بر قیمت ورق های روغنی می توان به کیفیت، آلیاژ به کار رفته در آن ها، ضخامت، کارخانه تولید کننده، میزان واردات، مقدار عرضه کارخانه های تولید کننده به بازار و… می توان اشاره نمود.

اگر تصمیم دارید قبل از سفارش ورق روغنی ST12 اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب نمایید تا ورق روغنی ST12 با کیفیت بالاتر و قیمت پایین تری را انتخاب نمایید، خواندن این مقاله به شما در این خصوص کمک خواهد نمود. هچنین مشورت با متخصصین در زمینه ورق روغنی ST12 و استعلام قیمت از آنها در انتخاب درست تر تاثیرگذار خواهد بود.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی مختلف مانند ورق روغنی می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از ورق روغنی ST12  و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص ورق روغنی ST12 به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد ورق روغنی ST12 با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

 

تعریف ورق روغنی

ورق های روغنی به وسیله روش نورد سرد تولید می شوند. این ورق ها به این علت نام گذاری می شوند که پس از تولید آنها به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و خورندگی ورق ها، روغکاری می شوند.

فرآیند نورد سرد با عبور دادن چند غلتک از ورق ها انجام می شود و با حرکت غلتک ها تحت فشار بسیار زیاد، ضخامت ورق ها کاهش می یابد. دمای فلز در این روش پایین تر از دمای تبلور مجدد آن می باشد.

از جمله مزایای استفاده از ورق های روغنی می توان به مقاومت بالا در برابر فشار و تنش های فیزیکی، تولید با سرعت، مقرون به صرفه بودن تولید ، متنوع بودن در سایز و اندازه، تنوع رنگ و حفظ ظاهر ورق های روغنی در فرآیند پردازش اشاره نمود.

ورق های روغنی در ضخامت های گوناگونی  3/0 تا 3 میلی متر  تولید می شوند. وزن ورق های روغنی استاندارد است و با وزن ورق آهن برابر می باشد.

معمولا ورق های روغنی به صورت رولی با عرض های 100 سانتی متر یا 125 سانتی متر تولید می شوند، البته طبق  سفارش مشتری با عرض های دیگر نیز تولید می شوند. همچنین از روش های دیگر تولید ورقهای روغنی به صورت شیت  می باشد که اغلب در سایز 200*100 سانتی متر، 2500*1250 سانتی متر به بازار عرضه می شوند.

 

 

 

کاربرد های ورق های روغنی

ورق های روغنی با توجه به ظاهر زیبا، استحکام بالا در برابر فشار، تنوع رنگ و اندازه و تولید سریع و مقرون به صرفه بودن در بسیاری از پروژه های صنعتی و ساختمانی کاربرد دارند. از جمله کاربرد های ورق های روغنی می توان به تولید پروفیل های مبلی و ساختمانی، ساخت لوازم خودرو، تولید در و پنجره، کابینت های منازل، ساخت لولازم خانگب مانند اجاق گاز، یخچال، فریزر، تولید تابلو و… نام برد.

کارخانه های تولید کننده های ورق های روغنی

ورق های فولادی توسط کارخانه هایی در داخل و خارج کشور تولید می شوند. از جمله مهم ترین کارخانه های تولید کننده ورق های روغنی، ورق های روغنی فولاد مبارکه، ورق های روغنی هفت الماس، فولاد غرب، فولاد درخشان، چین، کره، روسیه، قزاقستان و ایثار هند به حساب می آیند.

 

 

ورق روغنی ST12

ورق روغنی ST12 انواع ورق های روغنی در دسته ورق های روغنی معمولی و کششی محسوب می شوند. مواد تشکیل دهنده این ورق  متشکل از کربن، منگنز، گوگرد و فسفر می باشد. ورق روغنی ST12 مقاومت کششی بالایی در محدوده 270 مگاپاسکال الی 410 مگاپاسکال دارند.

همچنین این ورق ها از مهم ترین و پرکاربردترین ورق های روغنی هستند که کاربرد فراوانی در زمینه های گوناگونی دارند، از جمله از این ورق ها در زمینه تولید اجزای اتومبیل و ساخت قطعات الکتریکی و… مورد استفاده قرار می گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *