ورق

ورق مسی | بهترین قیمت ورق مسی

ورق مسی

ورق مسی

ورق مسی(COPPER SHEET) ساخته شده از جنس آلومینیوم و ترکیبی از آلیاژهای موجود در فلز که با روکشی از فلز پوشیده شده است. آلیاژهای به کار رفته در مس- ETP TCP – DHP- DLP- CUSN میباشد. که هر کدام از آلیاژها به مزایای مفیدی در تولیدات مس دارند. آلیاژه ETP که بیشتر در صنایع الکتریکی به کاربرده میشود. TCP که در صنایع الکتریکی بسیار چشم گیر است واز DLP برای تنظیم هیدروژن موجود در مس استفاده میشود. ورق مس به علت کمیابی که در بازار وجود دارد نسبت به دیگر ورق ها قیمت بالاتری دارد .

 

نحوه تولید ورق مس

در این مرحله ابتدا از ضایعات مسی استفاده میشود که مواد ترکیبی تولید ورق مس را به درون قالبها یشمش میریزند و در دمای بالای 1000 درجه در کوره قرار میدهند به نحوی که مواد در داخل کوره کاملا ذوب شود و به شکل مایع در بیاید. بعد از مدت معینی که مرحله نورد گرم تمام شد مواد را به داخل قالب های ورقی میریزند و به مرحله نورد سرد میرود که در این مرحله میتوان بر اساس ابعاد ،قطر و اندازه دلخواه مشتری برش داده میشود و قسمت های تیز ورق را از طریق سوهان کشی از بین میبرند .

ورق مسی با ضخامت 0.1 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

ورق مسی با ضخامت 2 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

ورق مسی با ضخامت 4 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

ورق مسی با ضخامت 0.5 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

ورق مسی با ضخامت 0.6 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

ورق مسی با ضخامت 0.8 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

ورق مسی با ضخامت 4 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

ورق مسی با ضخامت 5 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

ورق مسی با ضخامت 0.3 میلیمتر با طول و عرض ( 2000 *660 )

 

کاربرد ورق مسی

 

ورق مسی با مقایسه با ورق استیل طرحدار

یکی از شباهت های اصلی ورق استیل طرح دار و مسی در کاربردشان در صنعت معماری و طراحی دکوراسیون است که بسیار در طراحی نقش دارد . بیشتر از این دو ورق در طراحی سقف خانه ها و کار شده در دیوارهای منازل مدرن داخل میزها میباشد که از تفاوت های ورق استیل طرح دار با ورق مسی این است که، ورق استیل باتوجه به رنگ شفاف و نقره ای که دارد ضد زنگ بوده و برای استفاده از بیرون ساختمانها (نمای خارجی ساختمانها) به راحتی میتوان استفاده کرد و تغییر شکل ظاهری نمیدهد. در صورتی که مس با توجه به ساختار ظاهریش به رنگ قرمز، نارنجی بوده و در برابر هوای آزاد خارج ساختمان واکنش نشان میدهد و تغییر رنگ از خود نشان داده و به رنگ نقره ای و یا آبی برمیگردد و شاید خیلی خوشایند نباشد و برای جلوگیری از این مشکل میتوان به ورق مس تولیده شده آلیاژهای مخصوص ضد رنگ را اضافه کرد تا از مشکل زنگ زدگی بتوان جلوگیری کرد.

 

کاربرد انواع ورق مسی

• ورق مسی به علت شفافیت وشکل ظاهری آن در طراح دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمانها بسیار کاربردی است. از ورق های مسی در انتقال خطوط برق مورد استفاده است که مبدل های حرارتی را میتوان پوشش دهند.

• یکی از کاربردهای مهم ورق مسی در تولید ظرف و ظروف میباشد که امروزه در بیشتر منازل و رستورانها به علت خاصیت درمانی مس و شکل ظاهری مناسب آن استفاده میشود.

• استفاده از ورق های مسی در حوزه سیستم های گرمایشی و سرمایشی از قبیل شومینه و کولرهای گازی نیز مشاهده میشود که مطابق با درجه دما کنترل میشود.

• از ورق های مسی برای اتصالات و انتقال لوله های آبرسانی نیز میتوان استفاده کرد که در بعضی از پالایشگاه ها از آن میتوان استفاده کرد.

• از مصارف دیگر ورق مسی میتوان به روکش به روی دیوارها و مجسمه های بزرگ و سنگین که در هتل ها موجود هستند و در طراحی دیوارهای مدرن به کار برده میشود.

 

مزیت استفاده از ورق مسی

• از مزیت های استفاده از کاغذ مسی میتوان به مقاومت بالای آن در برابر خوردگی و قدرت بالای آن در مقابل پوسیدگی میباشد که به همین دلیل است که میتوان در محیط های خارج ساختمان نیز از آن استفاده کرد.

• ورق های مسی دارای انعطاف پذیری بلایی است که میتوان از آن در هر صنعتی به راحتی استفاده کرد ، انعطاف پذیری بالای ورق مسی را در کابل های برق برای انتقال رسانی خطوط برق دیده میشود.

• از ورق های مسی در تزئینات و طراحی داخلی در سرویس های بهداشتی و حمام ها مشاهده کرد که مزیت استفاده از آن به دلیل ضد زنگ بودن و مقاومت در دمای مرطوب و برخورد با آب میباشد که از تمامی انواع ورق ها مقاوم تر است.

• این ورق ها دارای طول عمر طولانی میباشند بهتر است بدانید که در مقابل آتش و هرگونه حرارت و شعله ای دارای مقاومت بالایی میباشد.

 

بهترین ورق مسی را انتخاب کنید:

با توجه به اینکه فروش و خرید ورق مسی امروزه بسیار چشمگیر است و مجموعه آهن سنتر یکی از معتبرترین فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت ورق مسی و… است و می‌توانید قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین ورق مسی را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. همچنین این مجموعه در زمینهٔ تولید انواع ورق آجدار استیل و فروش سایر لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به ‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت شیرفلکه به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *