لوله

پایین ترین قیمت لوله مانیسمان

لوله مانیسمان

پایین ترین قیمت لوله مانیسمان

قیمت لوله مانیسمان به عوامل متعددی از جمله نرخ دلار و فولاد، جنس، کیفیت، ابعاد و سایز و … بستگی دارد. نوسانات قیمت دلار و فولاد در بازارهای جهانی و داخلی رابطه مستقیمی با قیمت لوله مانیسمان دارد. همچنین با افزایش کیفیت لوله مانیسمان به طبع قیمت آن نیز افزایش می یابد. پیشنهاد می شود قبل از اقدام به خرید با افراد با تجربه و ماهر در زمینه فروش لوله مانیسمان مشورت نموده و با آگاهی از پایین ترین قیمت لوله مانیسمان، لیست محصولات مد نظر خود را خریداری نمایید.

 

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی و انواع  لوله  می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازارآهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از پایین ترین قیمت لوله مانیسمان و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص پایین ترین قیمت لوله مانیسمان به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد پایین ترین قیمت لوله مانیسمان با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

لوله و انواع آن

لوله به استوانه ای تو خالی که وظیفه انتقال سیالات مختلف دارد، گفته می شود. لوله از گذشته تاکنون کاربردهای بسیاری در صنایع مختلف و مصارف خانگی دارند. لوله ها به طور کلی بر اساس پروسه تولید آنها و استفاده از جوشکاری به دو دسته لوله مانیسمان یا بدون درز و لوله درزدار تقسیم بندی می شوند که همان طور از نام های آنها پیداست در فرآیند تولید لوله بدون درز از جوشکاری استفاده نمی شود اما درز لوله های درزدار توسط جوشکاری به یکدیگر متصل و محکم می گردد.

 

لوله های مانیسمان

لوله های مانیسمان یا نام دیگر آن ها لوله های بدون درز لوله های یکپارچه از جنس استیل جامد می باشند. در ابتدا فرآیند تولید آنها به شکل ورق یا میله تشکیل می شوند و به شکل گرد جامد معروف به “تخته” شکل می گیرند که سپس گرم می شوند و بر روی شکلی مانند میله سوراخ شده ایجاد می شوند تا لوله یا پوسته توخالی ایجاد شود. این نوع لوله ها به دلیل توانایی مقاومت در برابر فشار در مقایسه با سایر روشهای فرآیند تولید لوله، سریع تر و مقرون به صرفه شناخته شده اند. لوله های یکپارچه به طور کلی در خطوط گاز و همچنین لوله هایی که مایعات حمل می کنند مورد استفاده قرار می گیرند.

از آنجا که لوله های بدون درز قادر به تحمل فشارهای زیاد هستند ، آنها همچنین در کاربردهای فشار قوی از جمله پالایشگاه ها ، سیلندرهای هیدرولیک ، صنایع هیدروکربن و در زیرساخت های نفت و گاز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند .در مقایسه با انواع دیگر لوله کشی ، لوله های بدون درز به هیچ جوشکاری یا اتصالی احتیاج ندارند و به سادگی توسط سطوح گرد جامد تشکیل می شوند که به استحکام و سایر خصوصیات آن از جمله مقاومت در برابر خوردگی می افزاید. مطابق گفته ASME ، این لوله ها همچنین در مقاومت در برابر فشار مکانیکی مؤثرتر بوده و فشار عملیاتی بالاتری نسبت به لوله های جوش داده شده دارند که به عنوان لوله های بدون درز شناخته می شوند.

 

ویژگی ها و جنس های لوله های مانیسمان

از جمله لوله های مورد استفاده در لوله کشی  ها به طور معمول لوله های بدون درز با قطر کوچک است که از جنس استحکام بالا مانند استیل کربن ، مس ، استیل ضد زنگ ، تیتانیوم ، هاستلی ، مونل و غیره ساخته شده است. آنها نسبت به لوله کشی انعطاف پذیری بالاتری دارند ، بنابراین به اتصالات کمتری احتیاج دارند. آنها می توانند جهت ایجاد زاویه خم شده و در فضای مورد نیاز قرار گیرند. بدون نیاز به سیستمهای پشتیبانی ویژه ، ممکن است آنها را در بسته بندی قرار داده شوند.

 

الزامات خرید لوله های مانیسمان

الزامات عمومی در مورد خرید لوله های مانیسمان در صنایع نفت و گاز و سیستم های لوله کشی وجود دارد . در ادامه مطالبی راجع به این الزامات آورده شده است:
طول : متوسط ​​طول لوله ها به یک ترتیب نباید از 11.6 متر کمتر باشد و حداقل 95٪ لوله ها بین 11 تا 12.2 متر طول داشته باشند. هیچ لوله ای نباید از 10 متر طول داشته باشد. هیچ لوله ای نباید از طول 8/12 متر بیشتر باشد.

توجه داشته باشید: برای لوله های بدون درز سنگین ، جایی که امکان تهیه لوله های ذکر شده در بالا ممکن نیست ، خریدار و تولید کننده باید در مورد طول لوله جایگزین توافق کنند .

صافی انحراف:  صافی انحراف از یک خط مستقیم نباید بیش از 0.15٪ طول باشد.

افست لبه های صفحه : افست لبه های صفحه جبران شعاعی لبه های صفحه (عدم سوء استفاده) برای لوله با ضخامت دیواره اسمی 10 میلی متر یا کمتر باید بیش از 1.0 میلی متر برای لوله SAW و 0.5 میلی متر برای لوله HFW نباشد. برای لوله با ضخامت دیواره اسمی بیشتر از 10 میلی متر ، حداکثر جبران شعاعی مجاز برای لوله SAW 1.6 میلی متر و برای لوله HFW حداکثر 5 درصد ضخامت دیواره اسمی است.

 

 

نقص در ساخت

تغییرات ضخامت دیواره معمولاً در لوله های بدون درز به ویژه در طرح های قدیمی مشاهده می شود. مشخصات مانند API 5 L برای لوله بدون درز حداکثر 12.5٪ کاهش ضخامت دیواره را نشان می دهد. با تغییر ضخامت دیواره ، اپراتور باید در نظر بگیرد که آیا این تغییرات قابل قبول است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *