پروفیل

پروفیل سیاه درآهن آلات | مهمترین نوع پروفیل سیاه کدام است؟

پروفیل سیاه درآهن آلات

پروفیل سیاه

همانطور که شاهد پیشرفت روز افزون پروفیل ها در صنعت هستید بهتر است بدانید که امروزه پروفیل سیاه توانسته جایگزین مناسبی برای سایر پروفیل ها باشد. پروفیل سیاه به دو مدل ساخته میشود: 1) پروفیل های سیاه صنعتی 2) پروفیل های سیاه معمولی است که به توضیحاتشان خواهیم پرداخت. در کل پروفیل ها را به دو نوع پروفیل سبک و پروفیل سنگین میشناسند. پروفیل ها در ابعاد و ضخامت هایی متفاوت ساخته میشوند که بستگی به نوع کاربرد شما از آنها دارد. به طور مثال به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد:

پروفیل سیاه صنعتی با ضخامت 5 میلی متر با اندازه 6 متر و ابعاد 100 * 100         باما در ارتباط باشید

پروفیل سیاه صنعتی با ضخامت 5 میلی متر با اندازه 12 متر و ابعاد 180 * 180             باما در ارتباط باشید

پروفیل سیاه صنعتی با ضخامت 5 میلی متر با اندازه 12 متر و ابعاد 140 * 140      باما در ارتباط باشید

پروفیل سیاه صنعتی با ضخامت 5 میلی متر با اندازه 12 متر و ابعاد 150 * 150             باما در ارتباط باشید

پروفیل سیاه صنعتی با ضخامت 5 میلی متر با اندازه 6 متر و ابعاد 160 * 160      باما در ارتباط باشید

 

پروفیل های سبک چیست

از پروفیل های سبک در استفاده از تجهیزات و لوازم منازل و… میتوان استفاده کرد که یکی از پرمصرفترین نوع پروفیل سیاه است که به روش نورد گرم و نورد سرد تولید میشوند.از خاصیت های پروفیل های سبک میتوان به اتصالات آنها اشاره کرد که بسیار در صنایع مختلف کاربردی است. برا یاستفاده از پروفیل سبک نیاز یبه هزینه و انرژی بالا نیست . خاصیت انعطاف پذیری پروفیل ها باعث شده که به هر شکل درخواستی در بیایند. این نوع پروفیل ها دارا یسایز و ابعاد مختلفی هستند که در مراکز معتبر در تهران میتوان با درخواست مشتری به صورت سفارشی شده تولید شود.

 

پروفیل سیاه صنعتی چیست

پروفیل های سیاه صنعتی به شکل های مربع دایره و مستطیل تو خالی هستند که در سایز ها و ضخامت های متنوعی تولید میشوند.در اغلب مرکز تولیدات پروفیل های صنعتی آنها را در ضخامت های 1 تا 3 تولید میکنند که ضخامت های آنها بین 6600 تا 70.000.000 میلیون تومان است.از پروفیل سیاه صنعتی همانطور که از نامش پیداست در صنایع مختلفی چون ساخت و ساز و تولیدات خودرو سازی نیز استفاده میشود.پروفیل ها یسنگین دارای مزیت هایی هستند.1) مقاومت بالایی در برابر عملیات مکانیکی دارند و میتوانند فشار بالای سازه را تحمل کنند. 2) پروفیل های صنعتی به علت حجم سنگین و ضخامت بالای انها از اتصالات جوشی به خوبی بر می آیند و میتوان از نظر اتصالات حرارتی به آنها حساب کرد. 3) هزینه باصرفه و قیمت ارزانی نسبت به سایر پروفیل ها دارند که این معقوله امروزه برای مصرف کننده بسیار حائز اهمیت است.

 

پروفیل های سیاه به چه نحوی ساخته میشوند

برای ساخته شدن پروفیل سیاه از روش نورد گرم استفاده میشود (که در مباحث قبلی در مورد آنها به صورت واضح توضیح داده شده است) بسیار مطمئن تر از روش های دیگر است و اتصالات در آنها به راحتی انجام میشود. پروفیل ها دارای نام های پروفیل باز و پروفیل بسته هستند .

پروفیل های باز

به پروفیل هایی گفته میشود که شامل تمامی ناودانی ها، نبشی ها، هاش ها و انواع مختلف میلگردها میباشد که در بازار برای به راحتی صدا زدن سازه ها آنها را به این طریق نام گذاری کرده اند.

 

پروفیل های بسته

این نوع پروفیل ها دارای انواع لوله ها از قبیل لوله مانیسمان، لوله های پل یاتیلن، لوله ها ی چدنی و فولادی میباشند که در صنایع کاربردهای سنگین و جدی تری دارند.

 

در هنگام خرید انواع پروفیل ها توجه فرمایید 

1) دقت فرمایید قبل خرید حتما به محاسبه اندازه پروفیل هایتان در قبال انجام وظیفه پروفیل ها تنظیم شود. پروفیل ها را میتوان بر اساس ضخامت و طول و عرضشان از آنها در انجام کار توقع داشت که هر چه وزن آن بالاتر باشد قدرت تحمل فشارشان بیشتر است.

2) پروفیل های آهنی دقت داشته باشید فاقد هرگونه زنگ زدگی باشند که در غیر این صورت در مرور زمان باعث خوردگی پروفیل ها در بین سازه ها میشود.

 

کاربرد پروفیل سیاه در صنایع مختلف چگونه است؟

از پروفیل ها در مکانهای زیادی استفاده میشود که کاربرد آنها همانند ناودانی ها است :

1) از پروفیل سیاه در داخل ساختمانها پنجره ها ، چهارچوب ها، به عنوان نرده راه پله ها و در داخل سازه های ساختمانی استفاده میشود.

2) پروفیل های سیاه همانند پروفیل های استیل و.. برای طراحی میز و صندلی نیز مناسب هستند که البته نوع و ضخامت پروفیل ها در ساخت میزو صندلی با سازه ها کاملا متفاوت و سبک تر هستند.

3) از پروفیل ها در تولید کرکره ها که برای سقف خانه ها و… است نیز استفاده میشود.

4) پروفیل های سیاه دارای خاصیت انعطاف پذیری را دارند که بیشتر در صنایع خودرو سازی از آنها میتوان استفاده کرد.

 

خرید و سفارش پروفیل سیاه

ورق های سیاه دارای استانداردهای اتحادیه اروپا هستند که از مرغوب ترین آنها میتوان به AST 37 – GRC – A285 میباشند. که هر کدام از نوع استانداردها برای یک نوع از پروفیل سیاه ها کاربرد دارد. بهتر است بدانید که شرکت آهن سنتر در زمینهٔ تولید انواع نبشی های آجدار و فروش سایر اتصالات لوله‌های فلزی، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت در زمان و مکان مناسب فراهم می‌نماید. ما به شما پیشنهاد میکنیم به ‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت پروفیل گالوانیزه به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417 -021 تماس گرفته و با تیم پشتیبانی فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *