خدمات آهنگری

آهنگری

امروزه با گذشت زمان و نیاز بشر به حراست از قلمرو خود و پیشرفت علم و به دست آوردن تکنولوژی جدید، هنر آهنگری شکل تازه تری به خود گرفت و انسان کنونی توانست با به کارگیری تجربیات گذشته خود در شکل دهی به فلزات و استفاده از تجهیزات و ماشین آلات روز اعم از دستگاه برش،دستگاه جوش و سنگ فلزکاری،  اشکال هندسی و منظمی از پروفیل،نبشی، ناودانی در آورد.  با کمی دقت به محیط پیرامون خود می توانیم نمونه‌هایی از این اشکال هندسی از جمله حفاظ ها و نرده‌های فلزی، پل های عابر پیاده، درب های کشویی و ضد سرقت را به راحتی دید.

 

فورج، از مدل های آهنگری

روش فورج با قالب‌های دارای فرم و شکل ساده می‌باشند. این قالبها گاهی از دو سطح تخت تشکیل شده‌اند که در عملیات فورج، قطعه کار بین این دو سطح تخت، چرخانده می شود تا نیروی فشاری پرس، آن را به شکل لازم دربیاورد. یکی از قابلیتهای این روش، تغیر شکل قطعات بزرگ با بیش از صد و پنجاه تن وزن می باشد.

روش فورج غلطکی نیز کاربرد فراوان دارد. در این روش، یک سوراخ در ورق نازک و مدور فلزی می شود و بعد از نورد کردن یا حتی فشردن و ضربه زدن، یک حلقه با ارتفاع کم تر و قطر بیش تر به دست می آید .

مدل دیگر فورج‌کاری به روش سرد است که شامل خم کاری، کشش، نقش زنی و اکستروژن می باشد. در این روش فورج‌کاری، به نیروی بالاتری نیاز داریم و دقت در این روش بالاتر می باشد.

 

 

روش های آهنگری به طور کلی به دو دسته باز و بسته تقسیم می شود:

 

آهنگری باز :

به طور معمول  چکش‌کاری همان آهنگری معمولی است . ولی امروزه تجهیزات مکانیکی بزرگ جایگزین ضربه های کارگران شده اند. فلز مورد نظر قبل از قرار گرفتن روی سندان در کوره های گازوئیلی یا القایی قرار گرفته تا به اندازه دمای مناسب گرم و سپس توسط نوعی چکش مکانیکی بر آن ضربه وارد می شود. نوع دیگر پرسها بصورت مکانیکی بوده که شامل یک چرخ طیار، میل و کوبه بوده و مهمترین و پر کاربرد ترین نوع می باشند.

 

آهنگری بسته :

پرس‌کاری فرآیند ساده انعطاف پذیر است اما برای تولید انبوه مناسب نیست. چکش کاری روش تندی است و دقت ابعاد نهایی قطعه به مهارت بسیاری بستگی دارد. آهنگری در قالب بسته با بکار گیری قالب های شکل دار و کنترل جریان فلز توسط آن ها بر این مشکلات فائق آمده است.