لوله

لوله مسی

لوله مسی

لوله مسی به استوانه تو خالی از جنس مس گفته می شود که در صنایع مختلفی از جمله صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع خودروسازی، سیستم های لوله کشی آب آشامیدنی سرد و گرم، تاسیسات الکتریکی، تولید قطعات پزشکی و آزمایشگاهی و … مورد استفاده قرار می گیرد.

همچنین لوله مسی به دلیل خاصیت پخش کنندگی جریان الکتریکی و حرارتی در صنایع الکتریکی، سیستم های برودتی و حرارتی به کار می رود.

لوله مسی در انواع ابعاد، سایزها و ضخامت های گوناگونی از حدود 3 میلی متر الی 70 میلی متر تولید و در بازار موجود می باشد. هر یک از انواع مختلف لوله مسی در موارد مصرفی مختلفی استفاده می گردند.

لوله مسی به صورت شاخه ای، کویل کلافی و مویی در بازار موجود و به فروش می رسد. معمولا طول شاخه لوله مسی 6متری می باشد. با توجه به نیاز و سفارش مشتری در طول های دیگری نیز برش داده شده و به مشتری تحویل داده می شوند.

همچنین لوله های مسی در قطر و طول های متفاوتی می باشند و این عوامل بر کیفیت لوله های مسی اهمیت دارند.

 

انواع لوله مسی

به طور کلی لوله های مسی بر اساس قابلیت هایی که دارند به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند.

دسته اول که قابلیت هدایت حرارتی را دارند. این دسته از لوله های مسی دارای خاصیت جوشکاری می باشند و به منظور پخش کنندگی حرارتی در آبگرمکن ها و سیستم های تهویه و … مورد استفاده قرار می گیرند.

دسته دوم قابلیت هدایت الکتریکی دارند و به منظور مصارف الکتریکی در صنایع الکتریکی به کار می روند.

 

مزایای لوله مسی

این دسته از انواع لوله ها علاوه بر آنکه انتقال دهنده بسیار خوبی جریان الکتریکی و حرارتی می باشند و به همین علت در صنایع بسیاری مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مزایای دیگری نیز می باشند که مسبب استفاده هر چه بیشتر این دسته از لوله ها می گردد.

در ادامه برخی از این مزایا که مسبب کاربرد هر چه بیشترشان شده اند، آورده شده است:

  • به دلیل آلیاژ های به کار رفته در لوله های مسی دارای استحکام بالایی در برابر خورندگی و سایش دارند.
  • در صورت استفاده در سیستم های آبرسانی بر طمع و رنگ آب تاثیری نمی گذارند.
  • بعد از استفاده قابلیت بازیافت و بهره برداری مجدد در آنها وجود دارند.
  • این دسته از لوله ها در برابر شعله آتش نسوز بوده و غیر قابل اشعال می باشد.
  • لوله های مسی با محیط زیست سازگاری دارند.
  • در صورت استفاده از این دسته از لوله ها، گرمای بسیار کمی هدر می رود.
  • لوله های مسی دارای ساختار بسیار ساده ای می باشند.
  • نصب و راه اندازی این دسته از لوله ها به راحتی صورت می پذیرد.
  • مقاومت بسیار بالایی در برابر فشار و تنش های فیزیکی دارند.
  • به دلیل مسطح بودن تمامی سطوح آنها، قابلیت جریان الکتریسته بالایی دارند.

 

 

استانداردهای لوله مسی

لوله های مسی بایستی بر اساس استاندارد های تبیین شده مانند ASTM و JIS تولید و در بازار توزیع می گردند. این استانداردها، خواص فیزیکی و شیمیایی لوله را در برمی گیرند. خواص فیزیکی شامل اندازه دانه، ازدیاد طول نسبی، سختی لوله و میزان کشش لوله و خواص شیمیایی شامل چگالی، میزان هدایت الکتریکی و حرارتی، مقاومت الکتریکی، حالت سختی و آلیاژ می باشند.

 

اتصال لوله های مسی

اتصال لوله مسئله بسیار مهمی می باشد که بایستی به درستی و با دقت بالایی انجام شود. زیرا در صورتی که اتصال به درستی انجام نشود، سیستم لوله کشی دچار آسیب شده و کار خود را به درستی انجام نمی دهد.

اتصال لوله های از جنس مس به روش های مختلفی از جمله لحیم کاری، فشرده سازی، جوشکاری، تحت فشار صورت می پذیرد.

هر یک از این انواع اتصال به روش خاصی اتصال لوله هایی از جنس مس را انجام می دهند و هر یک از مزایا و معایبی برخودار بوده و در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

قیمت لوله از جنس مس

قیمت لوله از جنس مس مانند سایر دیگر انواع لوله به صورت روزانه با توجه به نوساناتی در بازار در حال تغییر می باشد. هر چه قیمت مس در بازار افزایش یابد به طبع قیمت لوله از جنس مس نیز افزایش می یابد و برعکس.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت لوله از جنس مس می توان به برند و کارخانه تولیدکننده آن، کیفیت و استاندارد های رعایت شده در هنگام تولید محصول، نرخ دلار، میزان موجودی در بازار و … شاره نمود. تغییر در قیمت هر یک از این عوامل مسبب تغییر قیمت لوله از جنس مس خواهد شد.

در صورتی که قصد خرید لوله از جنس مس را پروژه خود را دارید، بهتر است راجع به قیمت روز لوله از جنس مس از متخصصین فروش این حوزه اطلاعاتی کسب نموده و سپس اقدام به خرید نمایید.

مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن، ابزارآلات آهنی و انواع لوله، اتصالات و شیرآلات مختلف مانند لوله از جنس مس است و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در کمترین زمان ممکن فراهم می نماید. پیشنهاد می شود به منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت لوله مخصوصا از جنس مس به سایت مجموعه آهن سنتر به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با متخصصین این مجموعه در بخش فروش مشورت نمایید. همچنین مشاورین مجموعه آهن سنتر به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشتریان خود می باشد و پاسخ تمامی سوالات مشتریان خود را به صورت کامل و با آرامش در اختیارشان قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *