اتصالات

اتصالات گالوانیزه

اتصالات گالوانیزه چیست؟

قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه به چه عواملی بستگی دارد؟ اتصالات گالوانیزه چیست؟ نوعی از اتصالات هستند که به علت قرار گرفتن یک لایه گالوانیزه بر سطح آن ها از مقاومت و استحکام بالایی در برابر مواد شیمیایی و عوامل طبیعی و فشار برخوردار است. فرایند گالوانیزیسیون باعث شده که این اتصالات در هر نوع شرایط آب و هوایی دوام داشته باشند و در برابر زنگ زدگی و خوردگی از مقاومت بالایی بهره ببرند. برای آشنایی بیشتر با قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه با آهنسنتر همراه باشید.☎021.48417

اتصالات گالوانیزه به دو روش ساخت اتصالات گالوانیزه گرم و گالوانیزه ی سرد صورت می گیرد. برای مثال مقدار سیلیکون و فسفری که در اتصالات موجود هست اتصالات گالوانیزه شدید ضخامت و پوشش گالوانیزه را تحت تاثیر قرار می دهد. مقدار ۰.۰۴ % سيليکون يا بيشتر و يا مقدار ۰.۰۵ % فسفر يا بيشتر در اتصالات گالوانیزه باعث میشود پوشش ضخیم تری برای اتصالات ایجاد گردد،که دارای آلیاژهای آهن و روی می باشد. عوامل دیگری مانند کربن ، سولفور و منگنز که در اتصالات گالوانیزه وجود دارد اثر کمتری در ضخامت پوشش گالوانيزه می گذارد.

اتصالات گالوانیزه

انواع اتصالات گالوانیزه

با توجه به اهمیت قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه در صنعت باید بدانید که یکی از عوامل موثر بر این موضوع انواع مختلف اتصالات گالوانیزه است. این اتصالات به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از اتصالات گالوانیزه فلنج دار و جوشی و دنده ای گالوانیزه است که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

اتصالات جوشی گالوانیزه

این نوع اتصالات از طریق جوشکاری به لوله های پایپینگ متصل می شود که نوع جوشکاری گالوانیزه نیز به دسته های مختلفی تقسیم می شود که شامل BUTT WELD و SOCKET WELD می شود.

اتصالات دنده ای گالوانیزه

این نوع از اتصالات گالوانیزه به وسیله ی دنده های موجود در لوله ها و اتصالات به هم وصل می شوند. تنها ایرادی که بر این نوع اتصالات وارد است محدودیت سایز آن ها است.

اتصالات فلنج دار گالوانیزه

یکی از متداول ترین انواع اتصالات گالوانیزه محسوب شده که به صورت دنده ای یا جوشی به سر لوله ها وصل می شود و اتصال آن به لوله ی دیگر از طریق پیچ و مهره است.

انواع اتصالات دنده ای گالوانیزه چیست

در ادامه بحث قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه باید به این نکته اشاره کرد که اتصالات دنده ای گالوانیزه در انواع مختلفی تولید می شوند که شناخت این تجهیزات خالی از لطف نخواهد بود.

 • بوشن های گازی دنده ای که از آن ها برای اتصال انواع مختلف لوله های گالوانیزه استفاده می شود.
 • تبدیل ها این تجهیزات را معمولا برای افزایش و کاهش انشعابات لوله های گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرد.
 • زانویی گازی دنده ای نیز نوع دیگری از اتصالات دنده ای گالوانیزه است که در زوایایی 30، 45، 90، 60 درجه تولید می شوند که برای استفاده ی آسان در تغییر مسیر لوله ها استفاده می شود.

از دیگر نمونه های پرکاربرد اتصالات دنده ای گالوانیزه می توانیم به مغزی، واشر پیچ، مهره و ماسوره گازی دنده ای، درپوش دنده ای، مغزی گازی دنده ای، چپقی گازی دنده ای نام برد.

 

کاربرد اتصالات گالوانیزه

این اتصالات ساخته شده از آهن چکش خوار گالوانیزه شده هستند که در موارد مختلفی ؛ مانند موارد زیر کاربرد بسیاری دارد: شما می توانید با مطالعه ی این مطلب به مطالب مهمی از جمله قیمت اتصالات ، کاربرد و شکل ظاهری و همچنین مراحل و تولید این ورق ها آشنا شوید.

 • تاسیسات و لوله کشی آب ساختمان
 • تاسیسات صنعتی
 • سیستم تهویه مطبوع
 • تاسیسات و لوازم آتش نشانی
 • خطوط لوله هوا تحت فشار
 • سیستم های آبیاری و کشاورزی

اتصالات گالوانیزه از نظر کیفیت تا حدودی با اتصالات گالوانیزه توپی برزیلی برابر هستند ولی از نظر قیمتی ، قیمت مناسبتری را نسبت به اتصالات برزیلی دارند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت آهن سنتر تماس بگیرید و از راهنمایی های مشاورین آهن سنتر برخوردار شوید.

انواع اتصالات گالوانیزه

قیمت اتصالت گالوانیزه

همانطور که میدانید امروزه نوسانات بسیاری در بازار موجود است به همین دلیل نمی توان در خصوص میزان قیمت ها چه در مورد اجناس و چه سایرموارد قیمت دقیقی را اعلام کرد. به همین جهت آهن سنتر این امکان را فراهم کرده تا شما عزیزان با تماس تلفنی با دفتر به کارشناسان فروش متصل شوید و از آخرین قیمت اتصالات گالوانیزه و محصولات آهنی مطلع گردید.

اتصالات گالوانیزه توپی برزیل چیست

در ادامه موضوع قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه به بررسی اتصالات گالوانیزه توپی برزیل خواهیم پرداخت. این نوع اتصالات به عنوان یکی از بهترین نوع اتصالات دنده ای به شمار می روند که در صنایعی نظیر تجهیزات موتورخانه و اتصالات آبرسانی کاربرد دارند. یکی از مهم ترین و موثر ترین عوامل قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه  رعایت استاندارد های لازم برای ساخت این تجهیزات است. استاندارد اتصالات گالوانیزه توپی برزیل بر اساس ASME B16.11   ساخته شده است که مورد تایید در بازارهای جهانی است. لازم به ذکر است که بدانید رزوه های اتصالات گالوانیزه توپی برزیل نیز براساس استاندارد NPT است. برای تشخیص این محصولات هنگام خرید دقت کنید که براساس استاندارد و سیاست کمپانی مورد نظر نام کارخانه توپی برزیل و سایز آن ها بر روی این تجهیزات حک شده است.

اتصالات گالوانیزه توپی برزیل در سایزهای ½ اینچ تا 6 اینچ به صورت دنده ای تولید شده  و هنگام لتصال به لوله ها نیازی به فرایند جوشکاری نخواهد بود.

 

 

 

ورق گالوانیزه

 

ورق های فولادی که بوسیله ی روی گالوانیزه شده اند ورق گالوانیزه گفته می شود. یکی از راه های محافظت خوردگی گالوانیک است که بوسیله ی پوشاننده ی فلز مادر توسط لایه ای از فلز محافظ که عموما از جنس روی می باشد انجام می گرددد.

این عمل یا فرایند نوع خاصی از  حفاظت گالوانیک است و میزان مقاوت گالوانیزه متناسب با ضخامت آن میباشد. به این شکل پوشش خورده شده و فلز اصلی یا مادر محافظت می گردد.

روش گالوانیزه یکی از روش های مقرون به صرفه اقتصادی در روش محافظت فولاد ها در محیط های خورنده میباشد.

بطور میانگین روش های بسیاری برای گالوانیزه کردن فولاد و ورق های فلزی در این صتعت وجود دارد یکی از بهترین و اقتصادی ترین روش ها ، روش گالوانیزه نمودن ورقهای آهنی ورقهای آهنی غوطه وری ورق آهنی در حوضچه های مذاب می باشد.

پوشش گالوانیزه بر روی ورق ها و سایر لوازم فولادی متفاوت است و همچنین میزان پوشش گالوانیزه ی ورق ها براساس جرم پوشش فلز روی zn تعیین می شود که وزن آن می تواند از 100 تا 350 گرم بر متر مربع باشد.

 

فرایند گالوانیزه عمومی

در این بخش تمامی مراحل فرایند گالوانیزه ی عمومی را برایتان نام میبریم تا شما عزیزان را با فرایند گالوانیزه عمومی آشنا کنیم.

 • چربی گیری حلالی
 • شستشو( 2 وان)
 • چربی گیری گرم
 • شستشو ( 2 وان)
 • اسید شویی
 • شستشو ( 2 وان- ترجیحا 3 وان )
 • Descaling
 • شستشو ( 2وان)
 • گالوانیزه سیانوری
 • شستشو ( 3 وان)
 • اسید رقیق
 • شستشو (1 وان)
 • کروماته ( ابی-زرد-سبزو یا مشکی)
 • شستشو(2 وان)
 • شستشو( اب گرم)
 • لاک محافظ کروماته

 

آهن سنتر

نکته ی مهمی که درباره ی قیمت لوله و اتصالات گالوانیزه همچنین خرید و فروش این محصولات مطرح است این بوده که باید این فرایند براساس دانش و آگاهی انجام بگیرد. در صورتی که دانش و آگاهی لازم در این زمینه نداشته باشید ممکن است باعث به وجود آوردن هزینه های اضافی شود. برای جلوگیری از این اتفاق باید قبل از اقدام به خرید اتصالات گالوانیزه با افرادی متخصص در این زمینه مشورت کرده و براساس پروژه ی مورد نظرتان تجهیزات لازم را تهیه کنید. گروه آهن سنتر برای رفاه حال مشتریان و کاربران امکانی ایجاد کرده است که افراد بتوانند قبل از خرید از مشاوره و کارشناسی متخصصان در این زمینه بهره مند شوند کافی است با شماره تلفن ۰۲۱۴۸۴۱۷ تماس بگیرید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *