انواع ورق

 

ورق چیست؟

ورق ها امروزه در صنایع ساخت و ساز و معماری بسیار به چشم میخود. به نوعی میتوان گفت ورق فولادی را به انواع مختلف ورق از طریق نورد گرم و نورد سرد تبدیل میکنند. مجموعه آهن سنتر یکی از فروشندگان عمده در زمینه خرید انواع ورق در سایز ها و ضخامت های متفاوت میباشد.

 

انواع ورق ها

از انواع ورق ها میتوان  به ورق سیاه یا همان ورق گرم، ورق های روغنی، ورق رنگی، اسیدشوئی و… با سایز و ابعاد مختلف تولید میشود.

انواع ورق سیاه

ورق سیاه

ورق سیاه به 2 روش، ورق سیاه صنعتی و ورق سیاه معمولی به صورت طرحدار و ساده تولید میشود. ورق سیاه وظیفه پوشش دهی به روی سطح را دارد .بیشترین کاربرد آن در  پتروشیمی، صنعت ساخت و ساز های بزرگ  است.

ورق روغنی

این ورق که از طریق نورد سرد تولید میشود که به آن ورق روغنی سرد نیز گفته میشود. از ورق روغنی بیشتر در صنعت خودروسازی کاربرد دارد. ورق های سیاه خود به مدل های متفاوتی تقسیم میشوند.

  1. ST14
  2. ST13
  3. EK2

تفاوت انواع ورق سیاه و ورق روغنی در چیست؟

ورق سیاه از مرحله نورد گرم تولید میشود و میتوان گفت سطح رویی ورق ضخیم تر و مقاومی دارد. در صورتی که ورق روغنی از طریق نورد سرد تولید شده و از نظر ضخامت باریک تر و نرم تر از ورق سیاه میباشد که از مهمترین تفاوت انواع ورق سیاه و ورق روغنی به حساب میاید.

جهت اطلاع بیشتر از تفاوت انواع ورق سیاه و ورق روغنی و قیمت انواع ورق به صورت آنلاین با مشاوران فروش آهن سنتر 48417-021 در ارتباط باشید.

ورق رنگیورق رنگی

همان ورق های فلزی میباشند که طی یک فرایند اجرایی رنگی میشوند. ورق های رنگی معمولا از جنس گالوانیزه ضد زنگ تولید میشوند. فروش انواع ورق به خصوص ورق رنگی یکی از پر مصرفترین ورق ها در صنعت به حساب میاید.

 

ورق اسیدشوئی

از ورق اسید شوئی بیشتر در ساختمان سازی و تجهیزات ساخت اتومبیل ها استفاده میشود. ورق اسید شوئی را پس از تولید با مواد پاک کننده تمامی ناخالصی های روی ورق را پاک میکند و به صورت رول در میآورند.کاربرد اصلی این ورق به علت براق بودن آن است.

 

برند انواع ورق در ایران

ساخت و فروش انواع ورق در تمامی کشورها مرسوم است. در ایران کمپانی های تولید کننده ساخت و تولید انواع ورق نیز به چشم میخورد. از تولیدکنندگان داخلی که انواع ورق را تولید و عرضه میکنند میتوان از فولاد اکسین خوزستان، فولاد مبارکه اصفهان و… نام برد.

 

نکات مهم خرید ورق

برای اطمینان بیشتر از خرید انواع ورق به موارد گفته شده دقت فرمایید:

  1. ورق ها باید دارای استاندارد به خصوصASTM آمریکا باشند..
  2. حتما در صورت هرگونه خط و خش به روی ورق دقت فرمایید.
  3. سعی کنید قبل از خرید انواع ورق حتما از مراکز پخش دیگر قیمت انواع ورق ها را سوال فرمایید.

مجموعه آهن سنتر تمامی امکانات اعم از فروش انواع ورق و پایین ترین قیمت انواع ورق را با در اختیارتان قرار میدهد.

پایین ترین و با کیفیت ترین قیمت انواع ورق را با آهن سنتر تجربه کنید.

انواع ورق فولادی در یک نگاه