پروفیل

ناودانی اصفهان

ناودانی اصفهان

ناودانی اصفهان

برای مشاهده بهترین قیمت ناودانی کلیک نمایید.

ناودانی اصفهان

پروفیل ها دارای سطح مقطع ثابت با طول بالا می باشند که در صنایع مختلف و موارد مصرفی گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. پروفیل ها دارای اتواع مختلفی با سطح مقطع های گوناگونی هستند. سطح مقطع مربعی، مستطیلی، Z شکل، U شکل، C شکل، از جمله اشکال گوناگون سطح مقطع پروفیل ها هستند. هر یک از اشکال مختلف پروفیل ها در صنایع مختلفی از جمله صنایع خودرو سازی، ساختمانی، ساختن پایه میز و صندلی، ساختن ستون واسکلت فلزی، ساختن در  و پنجره و چارچوب ساختمان ها و …  به کار می روند.

ناودانی پروفیل با سطح مقطع U شکل بوده و به علت مناسب بودن شکل ظاهری خود از معروف ترین و پر کاربردترین پروفیل به کار رفته در صنعت ساختمانی محسوب می شود. ناودانی ها در اقسام گوناگون در پروژه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

سازمان استاندارد ملی ایران قوانین و خصوصیاتی ویژه ای مربوط به ناودانی ها معین کرده است. همچنین استاندارد های دیگری از جمله استانداردهای اروپایی، فرانسه و روسی در خصوص ضوابط مربوط به ناودانی ها موجود می باشند.

ناودانی ها در کارخانه های مختلفی در برخی از شهرهای کشور تولید می گردد. از معروف ترین شهرهای تولید کننده ناودانی می توان به شهر اصفهان اشاره نمود.

این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص ناودانی و اقسام و کاربرد های آن در اختیار خریداران ناودانی و سایر محققین در این زمینه ناودانی ها قرار می دهد. پیشنهاد می شود قبل از خرید به صورت کامل و با دقت این مقاله را مطالعه نمایید.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی مختلف مانند ناودانی می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. همچنین اگر تمایل به سفارش ناودانی اصفهان را دارید، به منظور کسب اطلاعات در خصوص ناودانی اصفهان و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص ناودان اصفهان به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد ناودانی اصفهان با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

اشکال مختلف پروفیل

به مقطع ثابت دارای طول بالا پروفیل گفته می شود که به منظور پشتیبانی ساختاری در طیف گسترده ای از صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. شکل پروفیل ها به دو دسته مختلف شامل پروفیل U شکل و پروفیل  C شکل تقسیم بندی می شوند. پروفیل U شکل دارای دیواره های موازی  با زاویه 90 درجه بوده که در محل های اتصال دیواره ها با سطح مقطع انحنایی وجود ندارد. همچنین  دیواره ها در پروفیل C شکل نیز مانند پروفیل U شکل دارای زاویه 90 درجه بوده اما در محل های اتصال دیواره ها با سطح مقطع انحنایی وجود دارد.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت هاش در بازار کلیک نمایید.

 

ناودانی

دسته ای از سازه های فلزی بوده که در درجه اول در ساخت و ساز ساختمان ها و مهندسی عمران مورد استفاده قرارمی گیرند. ناودانی ها از یک سطح مقطع افقی و دو دیواره عمودی متصل به بالا و پایین این سطح مقطع تشکیل شده است. در اصطلاح به سطح مقطع افقی، جان و به  دو دیواره متصل به جان، بال گفته می شود.

ناودانی ها اغلب در مکان هایی استفاده می شوند که سطح مقطع افقی آن بتواند با حداکثر سطح تماس با سطح صاف دیگر سوار شود. همچنین گاهی اوقات ناودانی ها پشت به پشت جوش داده می شوند تا یک تیرآهن غیر استاندارد I شکل تشکیل شود.

 

 

ارتفاع ناودان

ارتفاع ناودانی به فاصله بین دو بال روی محورعرضی جان گفته می شود. ارتفاع ناودانی ها با یکدیگر متفاوت بوده و در محدوده 30 میلی متر الی 400 میلی متر متغیر می باشد.

 

استانداردهای ناودانی ها

استانداردهایی برای نشان دادن ابعاد کانال وجود دارد که این استانداردها شامل UPE و UPN می باشند. UPE  استاندارد برای ناودانی C شکل و UPN استاندارد برای ناودانی U شکل می باشند.

 

جنس ناودانی ها

ناودانی ها در جنس های مختلفی  با توجه به کاربرد آنها تولید می گردند. جنس های فلزی، پلاستیکی، آلومینیومی و شیشه ای از جمله مهم ترین جنس های ناودانی ها هستند.

 

کاربرد های ناودانی ها

ناودانی ها در زمینه های گوناگونی در صنعت و ساختمان سازی به منظور ساخت و نگهداری گوشه ها، دیوارها و نرده ها، لبه های محافظ برای دیوارها، عناصر تزیینی برای سازه هایی مانند سیستم کانال سقفی و قاب یا مواد قاب برای ساخت و ساز و ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرند.از جمله موارد کاربرد ناودانی ها می توان به چارچوب های ساختمان، تجهیزات ساختمان، بازسازی بناهای معماری، قاب پنجره ها، کرکره های مغازه ها، نرده ها، قایق و تشکیلات دریایی و … اشاره نمود.

 

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت تیرآهن در بازار کلیک نمایید.

 

وزن ناوانی

ناودانی ها بر اساس ویژگی های ابعادی و وزن به دو دسته شامل ناودانی سبک و ناودانی سنگین تقسیم بندی می شوند. به عبارت دیگر وزن ناودانی سبک پایین تر از وزن جدول استاندارد اشتال بوده و وزن ناودانی سنگین برابر با وزن جدول استاندارد اشتال می باشد.

 

انواع روش های مختلف تولید ناودانی

ناودانی به سه روش مختلف پرسی، فابریک و نورد تولید می شوند.

  • روش پرسی:

تولید ناودانی به روش پرسی همان طور که از نام آن پیداست قسمت های مختلف ناودان به وسیله پرس به یکدیگر متصل می شوند.

  • روش فابریک:

در این روش ناودانی ها به صورت فابریک از خط تولید خارج می شوند و نیازی به استفاده از پرس ندارند.

  • نورد:

ناودانی ها در این روش با استفاده از نورد سرد و نورد گرم تولید می شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *