قیمت ورق روغنی

ورق روغنی(1398/12/13)

 

ورق روغنی

ورق روغنی در فرآیند نورد سرد تولید شده و باتوجه به كيفيت سطح و شفافيت آن، بيشتر در سطوح خارجي محصولات صنعتی و ساختمانی به كار مي رود. علت نامگذاری ورق های سرد به اسم ورق روغنی، اصطلاحی عامیانه و بر مبنای وضعیت ظاهری این نوع ورق است.

 

فرآیند تولید ورق روغنی

ورق روغنی به طور معمول با استاندارد های ST14 و ST12 نامگذاری و توليد مي شود و داراي الانگيشن (Elongation) بالا (قابليت كشش) است.

فرآیند تولید ورق‌های روغنی که محصول تکنولوژی نورد سرد هستند به این صورت است که ورق های با ضخامت بالا توسط نورد به ضخامت های پایین تر تبدیل می شوند. در این حالت به خاطر استفاده از نورد سرد، کیفیت ظاهری بسیار عالی می باشد به همین دلیل بیشتر در کارهای مربوط به ظاهر مورد استفاده قرار می گیرد. ورق روغنی به شاخه های ورق معمولی،ورق نیمه کشش و ورق های فوق کشش تقسیم می شود. ضخامت ورق های روغنی از ۳۰ صدم میلی متر تا ۳ میلی متر می‌باشد.

ورق نورد سرد (ورق روغنی) پایه تولید ورق گالوانیزه (ورق سفید) هستند. از آنجایی که ورق گالوانیزه رنگی خود نیز از ورق گالوانیزه ساخته می شود پس در نتیجه پایه و اساس ورق رنگی، ورق روغنی(ورق سرد) است.

 

مزایای ورق روغنی سرد

قدرت و تحمل بالای این مواد در فشار و وزن‌های زیاد، ورق روغنی را به یکی از پرکاربردترین مصالح صنعتی تبدیل کرده است اگرچه این تنها ویژگی بارز این ورق نیست؛ تولید نورد سرد در مقایسه با تولید انواع ورق فولادی، بسیار سریع تر و ارزان تر است و قطعا تولید سریع یک محصول مرغوب و پرکاربرد صنعتی، به رونق بازار نیز کمک خواهد کرد.

همچنین ورق های نورد سرد در اندازه های متفاوت تولید می شود و پس از پردازش، شکل و ظاهر فیزیکی آن تغییر نمی کند، به این معنی که انقباض ناخواسته ای در متریال اتفاق نمی افتد.