پروفیل

پروفیل استیل چیست | بهترین نوع پروفیل ها در صنعت کدام است؟

پروفیل استیل چیست

پروفیل استیل(Steel Profiles)

پروفیل استیل بسیار کاربردی شبیه به نبشی ها و ناودانی ها دارد با این تفاوت که از نظر شکل ظاهری شبه به لوله ای مستطیلی، دایره ای و مربعی شکل تو خالی است که در صنعت ساخت و ساز به علت جنس استیلی که دارند بسیار کاربردی واقع شده اند.در کل پروفیل ها به دو دسته تقسیم میشون : پروفیل هایی که در ساختمان سازی (در ساختمان سازی کاربرد دارند که در و پنجره، درهای کرکره ای و … کاربرد دارند و نحوه تولید آن به روش نورد سرد و گرم انجام میگیرد.) کاربرد دارند و پروفیل هایی که در صنعت هستند (پروفیل های صنعتی در خودروسازی و کلیه خدمات صنایع کاربردی است). از انواع پروفیل ها که در هر دو صنعت کاربرد دارد: پروفیل گالوانیزه، پروفیل آلومینیومی، پروفیل کامپوزیتی و پروفیل استیل که در این مبحث به آن میپردازیم. پروفیل ها به دو روش پروفیل های بست (ضلع های پروفیل به صورت کامل به هم وصل شده و نمایی از لوله دارند.) اما پروفیل های باز و آزاد به شکل تسمه و میلگرد قرار میگیرند که بهتر است آگاه باشید که تمامی پروفیل ها دارای استاندارهای DIN – EN میباشند.

 

پروفیل کامپوزیتی :

این پروفیل ها که از ERF ساخته شده است و همانند پروفیل استیل دارای مزایای چشمگیری دارد که باعث شده در ساختمان سازی های کنار ساحل که با آب دریا برخورد مستقیم دارد استفاده شود همچنین در مکانهایی که پروفیل ها در سازه با تابش مستقیم خورشید سرو کار دارند کاربرد دارند که دلیل آن مقاومت بالای پروفیل و خاصیت بالای ضد زنگ زدگی آن است که به هیچ عنوان باعث به وجود آمدن خوردگی در پروفیل ها نمیشود. از مهمترین ویژگی های پروفیل های کامپوزیتی میتوان به سبکی و حمل و نقل آسان آنها اشاره کرد. به صورت خلاصه میتوان گفت کامپوزیت ها در مناطقی که به علت بدی شرایط آب و هوایی اعم از شرجی و مرطوب بودن ممکن است پروفیل ها به زودی آسیب ببینند و دارای خوردگی شوند در صورتی که با استفاده از پروفیل کامپوزیتی میتوان از این امر جلوگیری کرد.

 

پروفیل های آلومینیومی :

پروفیل های آلومینیومی را حتما در مکانهای عمومی بسیار به چشمتان خورده باشد در راهروه ها و مراکز تجاری و برج های مسکونی از آنها برای استفاده در نرده راهروه ها و همینطور به انواع نرده های تراس از آنها استفاده میشود . این نوع پروفیل نیز ضد زنگ بوده و در بسیاری از اماکن استفاد همیشود که به دلیل ظاهر مناسب آن بیشتر در طراحی و دیزاین راهروه ها استفاده میشود و توانسته اند جایگزین مناسبی برای میله های چوبی باشند.

 

مزایای پروفیل استیل

کاربرد پروفیل استیل

همانطور که در بالا توضیح داده شد پروفیل استیل کاربردهای فراوانی در ساخت و ساز و صنایع دارد:

 

1) پروفیل هایی استیل با ابعاد و ضخامت بالایی ساخته میشوند برای انجام پروژه های ساختمانی بیشتر کاربرد دارد که میتوان در کناره درها و کناره های پنجره ها از آنها استفاده کرد همینطور در داخل پله ها و در ساخت دیواره های ساختمان که در شکل های دایره – مستطیل – مربع قرار میگیرند.

2) از پروفیل های مستطیلی بیشتر در استفاده از ستون های بزرگ در ساختمانها و یا صنایع استفاده میشود که در ساخت و تولید خودروهای بزرگ نیز اهمیت دارند.

3) پروفیل هایی استیل به دلیل مقاومت بالایی که دارند اغلب در ساخت اسکلت فلزی ساختمانها، ساخت میز و صندلی ها نیز نقش دارد.

4) بعضی از پروفیل استیل ها به شکل های متفاوتی همانند Z هستند که از کاربردهای آن پروفیل برای پوشانندگی سقف کارگاه های بزرگ و سوله ها میباشد.

5) از پروفیل استیل در طراحی دکوراسیون در داخل و خارج ساختمان ها و این قبیل کاربردها نیز میتوان استفاده کرد.

 

انواع پروفیل های استیل کدام ها هستند:

پروفیل های استیل با ضخامت 1.5 با ابعاد 20 *20 با سایز 6 متری    تماس بگیرید

پروفیل استیل با ضخامت 1 با ابعاد 30 *20 با سایز 6 متری       تماس بگیرید

پروفیل های استیل با ضخامت1.5 با ابعاد 30 *20 با سایز 6 متری     تماس بگیرید

پروفیل استیل با ضخامت 1.5 با ابعاد 20 *20 با سایز 6 متری    تماس بگیرید

پروفیل  های استیل با ضخامت 1 با ابعاد 30 *30 با سایز 6 متری      تماس بگیرید

پروفیل استیل با ضخامت 2 با ابعاد 80 * 2 *40 با سایز 6 متری تماس بگیرید

پروفیل های  استیل با ضخامت 1 با ابعاد 30 *30 با سایز 6 متری      تماس بگیرید

پروفیل استیل با ضخامت 2.5 با ابعاد 100 *50 با سایز 6 متری تماس بگیرید

پروفیل های استیل با ضخامت 2.5ا ابعاد 30 *30 با سایز 6 متری    تماس بگیرید

پروفیل استیل با ضخامت 2.5 با ابعاد 100 * 100 با سایز 6 متری تماس بگیرید

 

منصفانه ترین قیمت پروفیل

 

مناسبترین قیمت خرید پروفیل استیل

همانطور که میدانید مجموعه آهن سنتر یکی از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت پروفیل حرارتی و… است که با توجه به پارامترهای متفاوت بررسی می‌شود و می‌توانید قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین انواع پروفیل ها ، را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. در نظر داشته باشید که شرکت آهن سنتر در زمینهٔ تولید انواع نبشی های آجدار و فروش سایر اتصالات لوله‌های فلزی، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت در زمان و مکان مناسب فراهم می‌نماید.
بنابراین پیشنهاد می‌شود به ‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت شیرفلکه به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417 -021 تماس گرفته و با تیم پشتیبانی فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *