لوله

جوشکاری لوله مانیسمان

جوشکاری لوله مانیسمان

جوشکاری لوله مانیسمان به چه طریقی انجام میگیرد؟

جوشکاری لوله مانیسمان و انتقال آن‌ها چه مایع و گازی فرق‌هایی با یکدیگر دارند که بهتر است در اینجا توضیحی مختصر درباره لوله‌های مانیسمان بدون درز و لوله های درزدار داشته باشیم.

لوله‌های بدون درز

لوله‌های مانیسمان که به لوله‌های بدون درزدار یا فولادی معروف هستند و نام دیگرشان لوله‌های کربن استیل است. که مراحل تولید در مطالب قبلی (تولید لوله مانیسمان ) توضیح داده شد است که مختصر یاز آن را در اینجا برایتان میگوییم. شمش‌ها بعد از خارج شدن از کوره به مرحله پرسی و سوراخ شدگی می‌رسد که این مرحله بستگی به اندازه لوله دارد و به مرحله شلیک وارد می‌شود که سپس لوله‌ها بعد از سرد شدن و برش آماده تحویل می‌شوند.در فرایند تولید لوله‌های بدون درز مانیسمان جوشکاری استفاده نمی‌شود بهتر است بدانید که از نظر کیفیت و نوع لوله ، لوله‌های بدون درز کیفیت بالاتری نسبت به درزدار دارند زیرا از مرحله جوشکاری لوله مانیسمان استفاده نمی‌شود و مقاومت آن بیشتر است و همین‌طور از نظر هزینه قیمت آن بالاتر است.

لوله‌های درزدار

لوله‌های سرد از طریق نورد سرد تولید می‌شود و با توجه به آلیاژ کارشده در لوله‌ها باعث می‌شود به مزیت استفاده از این لوله اضافه شود.برای تولید لوله‌های درزدار نکته‌ای که مهم است نقطه جوش بالای آن است که باید دقت کرد که در زمان تولید لوله نباید هیچ‌گونه تنشی اعم از پیچ خم در لوله ایجاد شود. که دارای استاندارهای معتبر هستند. بهتر است بدانید یکی از اختلافات لوله‌های بدون درز و درزدار در این است که بعد از مرحله برشکاری در لوله‌های درزدار جوشکاری استفاده می‌شود.

انواع جوشکاری لوله مانسیمان( بدون درزدار)

باید در نظر داشته باشید که بعد جوشکاری لوله مانیسمان ممکن است تغییراتی صورت بگیرد تغییراتی در پارامترهای جوشکاری که با رعایت کردن نکات ذیل مشکلی پیش نمی‌آید.

مراحلی که باید قبل از جوشکاری رعایت شود:
1. محیط انجام عملیات جوشکار باید عاری از هرگونه دمای غیرطبیعی و حرارت بالا باشد( دقت کنید از مواد آتش‌زا استفاده شده باشد)
2. با توجه به اندازه و نوع لوله جوشکاری مناسب انجام بگیرد.
3. زمان بین پاس ها در جوشکاری باید رعایت شود.
4. دقت داشته باشید قبل از انجام عملیات جوشکاری در مورد جهت، زمان مصرف و خصوصیات الکتریکی آن مطلع باشید.
5. به نوع و اندازه گیره بکاررفته در زمان جوشکاری دقت کنید
6. این معقوله بسیار مهم است که اندازه و سطح لوله‌ها باهم یکسان باشد و متصل باشند هیچ‌گونه مواد مزاحمی در اطراف جایی که قرار است جوشکاری در آن صورت بگیرد وجود نداشته باشد.
7. جنس فلز لوله‌ها به همراه قطر و ابعاد آن متناسب باشد.

 

انواع جوشکاری لوله

 

قبل جوشکاری این را بدانید که جوشکاری لوله مانیسمان به چند روش انجام می‌گیرد

روش اول

لوله را به صورت افقی و ثابت جا سازی می‌شود و الکترود (دستگاه مربوطه جوش) به دور آن می‌چرخد.

روش دوم

به این صورت می‌باشد که لوله به صورت زاویه 45 درجه مایل است و الکترود حرکت چرخش به دور لوله را انجام می‌دهد.

روش سوم

این روش نسبتاً با دیگر روش‌ها متفاوت‌تر است وضعیت افقی است که به صورت ثابت و چرخشی انجام می‌گیرد به این صورت که الکترود ثابت می‌ماند و لوله‌ها به دور آن حرکت چرخش دورانی را اجرا می‌کنند.

روش چهارم

در این وضعیت که به آن وضعیت عمودی یا ثابت قائمی شکل میگویند که همانند روش قبل لوله‌ها به صورت عمود و یا ثابت قرار می‌گیرند و الکترود به‌صورت زاویه افقی اطراف پیرامون لوله‌های فولادی می‌چرخد.

 

اگر بخواهیم به روش‌های دیگر جوشکاری لوله مانیسمان اشاره کنیم موارد زیر را می‌توان نام برد

  • جوشکاری به روش دستی با قوس‌های الکتریکی – جوشکاری توسط همان قوس‌های الکتریکی و پودرها – جوشکاری با قوس‌های الکتریکی و با استفاده از (کربن دی اکسید) – جوشکاری با شعله استیل
  • دقت‌های لازمه را داشته باشید که بعد از انجام عملیات جوش‌کاری تفاله‌ها و مواد زائد حاصل از جوشکاری تمیز شود.
  • قوس‌های الکتریکی باید به صورت یکنواخت و مرتب انجام شود و هر پاس را بصورت منظم اجرا کنید.
  • سرعت و عملکرد جوشکاری باید با هر پاس و متناسب با ضخامت آن تنظیم کنید. نوع الکترود و سیم های کاربردی آن در مصرف را در نظر بگیرید.

قیمت جوشکاری لوله مانیسمان

قیمت کلی جوشکاری لوله مانیسمان به دلیل نوسانات ارز و دلار به‌صورت متغییر می‌باشد. اتصالات دارای تنوع است که بر اساس اندازه و قطر، کارایی کیفیت آن قیمت‌گذاری می‌شود. قیمت کلیه لوله‌ها در شهرها مختلف بوده و در داخل کشور تولید لوله مانیسمان در کارخانه‌ها توضیح می‌گردد. در صورتی که قصد خرید انواع لوله مانیسمان با اندازه‌های متفاوت ،لوله‌های برنجی و گالوانیزه را دارید بهتر است در مورد انواع لوله‌های انتقال و کاربردهای آن‌ها اطلاعات جامع ای کسب نموده و با افراد متخصص در این راستا مشورت کنید تا بتوانید خریدتان را با کیفیت بالاتر و قیمت مناسب‌تری خریداری کنید و در نهایت رضایت را از خرید خود داشته باشید.
بهتر است قبل سفارش محصولات مد نظر خود، قیمت آنلاین سایر لوله‌ها را از تیم فروش آهن سنتر دریافت و بررسی کنید. مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی و انواع اتصالات آهنی و قیمت لوله مانیسمان و… است. همچنین این مجموعه درزمینهٔ تولید لوله مانیسمان و فروش انواع لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید. پیشنهاد می‌شود به‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت شیرفلکه به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *