اتصالات

خرید بوشن

خرید بوشن

بوشن چیست و چه کاربردی دارد

بوشن قطعه ای فلزی است که همه ی قسمت های داخلی آن به شکل رزوه ای است از دیگر ویژگی های این ابزار این است که لبه های ابتدایی و انتهایی آن پخ خورده است و دلیل آن نیز این است که قابلیت جوشکاری داشته باشد. بوشن ها را معمولا در طول های 10، 7، 5 سانتی متری تولید می کنند. برای آشنایی بیشتر با این قطعه با آهنسنتر همراه باشید.

قیمت بوشن به چه عواملی بستگی دارد

مهم ترین نکته که در قیمت بوشن تاثیر دارد انواع بوشن است و اینکه شما قصد دارید چه نوع قطعه ای را خریداری کنید. برای آشنایی با انواع بوشن به شکل مختصر مدل های مختلف آن را معرفی خواهیم کرد. قبل از اینکه به معرفی این اتصال دهنده بپردازیم باید بدانید که نوع، جنس، برند و کشور سازنده نیز در تعیین قیمت این قطعات تاثیر مستقیم دارد.

انواع بوشن

بوشن لوله

این اتصال دهنده که بیشترین مصرف آن برای عملیات برق کشی است این قطعه به شکل استوانه ای است و در دو نوع فلزی و پلاستیکی وجود دارد و اتصال آن ها نیز به شکل جوشی و دنده ای یا پیچی است.

بوشن مغزی

این نوع مانند دیگر انواع این قطعات برای اتصال لوله ها به همدیگر و متصل کردن تجهیزات به سیستم لوله کشی استفاده می شوند مدل مغزی مجهز به یک سر است که بیرون قرار گرفته و به شکل پیچی است این نوع را برای تجهیزاتی به کار می برند که دارای رزوه هستند. این قطعات را در انواع فلزی، یو پی وی سی ،  گالوانیزه و پروپیلن تولید می کنند.

بوشن پلاستیکی

انواع پلاستیکی را معمولا برای اتصال دو لوله که قطر آن ها با هم متفاوت است استفاده می شود. کاربرد این تجهیزات معمولا در تاسیسات و خطوط لوله کشی انتقال آب و فاضلاب و همچنین خطوط لوله کشی کابل های برق ابن نوع بوشن ها از استحکام و دوام بالایی برخوردار است. این مدل را به نام افزاینده و کاهنده نیز می شناسند. در زمان استفاده از این تجهیزات برای خطوط انتقال برق ولتاژ و جریان عبوری برق از اهمیت زیادی برخوردار است. این نوع قطعات از عمر طولانی تری برخوردار بوده و در برابر زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار بوده همچنین نسبت به سایر انواع آن از هزینه کمتری برخوردار است.

بوشن جوشی

همان طور که قبلا اشاره کردیم این تجهیزات را معمولا برای تغییر دادن اتصالات نری و مادگی را در صنایع ساختمانی و صنعتی به کار می برند. این نوع در متریال های مختلفی تولید شده که پرکاربرد ترین آن نوع فولادی است. با استفاده از این قطعه امکان جوشکاری بین دو لوله فراهم می شود و در برخی موارد نیز نمونه های آبکاری شده ی آن را نیز می توانیم مشاهده کنیم. این مدل در انواع مختلفی ارائه شده که عبارتند از: درزدار، فولادی، استیل، مانیسمان و فشار قوی هستند.

بوشن پلیکا

مدل پلیکا معمولا در دو نوع تخت و دارای ترمز تولید می شوند. این قطعات دارای سایزهای مختلف 63، 90، 110، 125، 160، 200 وجود دارد. این نوع اتصالات جزو پرکاربرد ترین انواع آن است که مصارف صنعتی مختلف، فاضلاب های شهری و خانگی، خطوط انتقال گاز، آبرسانی، مصارف مخابراتی کاربرد دارد.

خرید بوشن چه قواعدی دارد

اولین نکته ای که در خرید بوشن مطرح است این بوده که این اتصالات برای چه پروژه های در نظر گرفته شده و کاربرد آن ها چیست؟ با توجه به نوع کاربرد باید جنس این قطعات متناسب با پروژه ی شما باشد. در کل این قطعات را به عنوان نوعی واصل بین دو لوله به کار می برند. این قطعه ی استوانه ای شکل در انواع جوشی و پیچی تولید شده نوع گالوانیزه ی آن در صنایعی نظیر آب، گاز و بخار استفاده می شود. نوع دیگر آن که به نام ساده معروف است از دو طرف و همچنین از داخل و خارج دارای شیار است و برای اتصالاتی استفاده می شوند که یکی از آن ها در رو قرار گرفته و دیگری از داخل دارای شیار و دنده باشد.

نوع تبدیلی آن از جنس چدن ریخته شده است و برای اتصال لوله ها در قطرهای مختلف استفاده می شود.

اگر درگیر پروژه های ساختمانی و لوله کشی هستید قطعا واژه بوشن را بارها شنیده اید. بوشن یکی دیگر از زیرمجموعه های اتصالات است که  وظیفه اتصال دو لوله به یکدیگر را برعهده دارد. اگر قصد خرید بوشن دارید ابتدا این مطلب درباره بوشن و انواع آن را بخوانید تا با اطلاعات بیشتر و جامع تر به خرید محصول خود بپردازید.

بوشن در واقع قطعه ای استوانه ای شکل است که به عنوان حلقه واصل بین دو لوله در مسیرهای لوله کشی  استفاده می شود. این اتصال  هم به صورت مساوی و هم به صورت تبدیلی می باشد و هر دو سمت آن دارای دنده مادگی است.

این قطعه که در دو نوع فلزی(گالوانیزه و برنج) و پلاستیکی (پی.وی.سی) تولید و عرضه می شود به دلیل نحوه کارکرد آن در صنعت بسیاری کاربردی است.

 

خرید بوشن

 

مزایای استفاده از بوشن چیست؟

کاربرد سریع و آسان این محصول، آن را به جایگزینی مناسب برای جوشکاری جهت اتصال لوله ها به یکدیگر تبدیل کرده است. لوله هایی که با عملیات جوشکاری به یکدیگر متصل شده اند در صورت خرابی و آسیب دیدگی، امکان تعویض و تعمیرشان بسیار مشکل خواهد بود در حالی که استفاده از بوشن اینکار را آسان کرده است. از این رو از این قطعه به عنوان گزینه ای راحت و کاربردی در تجهیزات ساختمانی استفاده می شود.

ظاهر بوشن

بوشن در دو طرف از قسمت داخل رزوه شده است و از طریق رزوه (دنده) روی لوله، به آن متصل می شود.  این رزوه کاری از انجا که باعث آب‌بندی و اتصال لوله ها به صورت دقیق می‌گردد آن را به یکی از پرمصرف ترین و پرطرفدارین اتصالات تبدیل کرده است.

گفتنی است در صورت عدم رعایت نکات رزوه کاری روی بوشنها امکان جدا شدن لوله ها و همچنین نفوذ سیال از داخل مسیر لوله به بیرون وجود دارد که می‌تواند مشکلات و خسارات مالی و جانی به وجود آورد.

در همین راستا، یکی از مواردی که در تولید این نوع اتصالات باید مورد توجه قرار گیرد استفاده از لوله بدون درز می باشد زیرا به دلیل استحکام این نوع لوله ها، امکان شکستگی در اثر فشار داخلی سیال به حداقل می رسد.

 

 

خرید بوشن

 

 انواع بوشن‌ فلزی

بوشن ساده

از این نوع بوشن برای متصل نمودن دو عدد لوله ای که دارای قطرهای یکسان و در راستای یکدیگر هستند استفاده می شود. این قطعه چدنی به شکل استوانه و توخالی است که دنده دار بودن داخل آن، است باعث می شود تا لوله ها را به کمک آن به هم وصل نمود.

بوشن روپیچ توپیچ

این نوع از بوشن ها شبیه به بوشن نوع ساده هستند با این تفاوت که در نوع «روپیچ توپیچ» هم از داخل و هم از خارج دنده دار می باشد. این نوع از بوشن برای متصل کردن قطعاتی کاربرد دارد که یک قطعه از داخل و قطعه دیگر از خارج دارای دنده است.

بوشن تبدیل

این نوع قطعه چدنی، دارای دو سر با دو قطر متفاوت است و کاربرد آن نیز در اتصال دو لوله با قطرهای مختلف است که در راستای هم هستند.

بوشن پرسی

از این نوع بوشن برای متصل کردن دو لوله پنج لایه‌ی هم قطر، غیر هم قطر، هم راستا و یا غیر هم راستا به یکدیگر استفاده می شود. این نوع بوشن از اتصالات پرکاربرد در صنعت لوله کشی ساختمان می باشد و به صورت بوشن ساده (هردو طرف به صورت پرسی و با سایز برابر)،بوشن روپیچ توپیچ (یک سر آن پرسی و سر دیگر آن به صورت روپیچ توپیچ) و بوشن تبدیل(دو سر بوشن دارای سایز متفاوت) است.

علت پرسی خواندن این نوع بوشن، از این جهت است که در ساختار آن به جای مهره از حلقه ای استیل استفاده شده، که این حلقه ی استیل در هنگام نصب پرس شده و آب بندی ایمن و مطمئنی را به وجود می آورد.

بوشن های توانایی تحمل فشارهای بالا را داشته و همچنین مقاومت حرارتی و برودتی آن نیز بسیار بالا می باشد.

 

انواع بوشن pvc

بوشن یکسر دنده

بوشن یکسر دنده (بوشن و مهره) برای اتصال لوله‌های PVC برق به قوطی گالوانیزه یا قوطی  PVC یا جعبه تقسیم پلی کربنات می باشد . همچنین یکی دیگر از استفاده های مهم و کار آمد این نوع بوشن، اتصال مناسب و منظم لوله های برقی PVC به تابلو برق می باشد. از مزایای بوشن یکسر دنده  می توان به سهولت در استفاده، عدم زنگزدگی، قیمت بسیار مناسب آن نسبت به بوشن گالوانیزه  اشاره کرد.

بوشن دو سر کوپل تخت

یا بوشن تخت تعمیری در شبکه به منظور تعمیر شکستگیها با وجود فضای بسیار کم و هم چنین افزایش و ایجاد انشعابات جدید کاربرد دارد .

 

  • Top of Form
  • Bottom of Form

 

خرید بوشن

فروش بوشن

در هنگام خرید و فروش بوشن عوامل زیادی وجود دارند که باعث می شوند شما یک خرید موفق داشته باشید. اولین گزینه این است که بر اساس نیاز خود نوع و اندازه ی بوشن مورد نیازتان را تشخیص داده تا در هزینه  ها صرفه جویی شود. خرید بوشن نیز مانند خرید قطعات دیگر از ظرافت هایی خاصی برخوردار است افراد باید نسبت به انواع آن و کاربردشان دانش و آگهی کامل داشته یا از مشاوره افراد متخصص کمک بگیرند. ممکن است این سوال پیش بیایید که فرد متخصص در این زمینه کیست؟ گروه آهنسنتر برای رفاه حال خریداران امکان مشاوره با افراد متخصص و با تجربه در این زمینه را فراهم آورده است تنها کافیست با شماره تلفن ۰۲۱۴۸۴۱۷ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *