لوله

قیمت تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی

قیمت تجهیزات آتش نشانی

همانطور که میدانید بعضی افراد به دنبال این هستند قیمت تجهیزات آتش نشانی را با هزینه پایینی خریداری کنند. آیا این معقوله ارزشش بیشتراز مصیبت های وارد شده بعد از آتش سوزی است؟ بهتر است بدانید که که قیمت تجهیزات آتش نشانی با توجه به نرخ دلار و کیفیت و متریال ساخت آن بستگی دارد که شما با دقت فراوان در خرید میتوانید به قیمت تجهیزات آتش نشانی دقت فرمایید که تجهیزات قطعات متفاوتی دارد چون:شیر آتش نشانی ، کپسول مهار کردن حریق، کولپینگ آلومینیوم (متصل کننده شیلنگ آتش نشانی) و پتوی اطفای حریق میباشد.

تجهیزات آتش نشانی و خدمات ایمنی که هر کدام آنها در مهار کردن آتش نقش به سزایی دارد که در کل دو حالت دارد یکی تجهیزات آتش نشانی به صورت اتوماتیک و دیگری تجهیزات آتش نشانی به صورت دستی است…. اگر بخواهیم به تجهیزات آتش نشانی برای ساختمان ها اشاره کنیم میتوان از مواردی چون: اسپرینگلر(اسپرینگلر دستگاه کوچکی است که بصورت اتوماتیک زمانی که دمای دستگاه از حد مجاز بالاتر برود از ان اب به بیرون پاشیده میشود و عمما در ساختمان ها و مکانهای عمومی استفاده میشود.افرادی هستند که ترجیح میدهند از نظر ایمنی تجهیزات کاملی در منزل یا شرکت و…داشته باشند که از اسپرینگلر استفاده میکنند.) ، دستگاه اعلام حریق کفشپوش عایقی جعبه آتش نشانی و غیره… نام برد که قیمت تجهیزات اتش نشانی به کیفیت مهار کردن آتش و نجات افراد بدون هیچگونه اسیبی بی تاثیر نیست.
کپسول اتش نشانی از موارد مهم و بسیار ضروری در مهار کردن آتش است .کپسول آتش نشانی تنوع متفاوتی دارد که بستگی به اندازه و حجم آن دارد و متریال داخل کپسول تشکیل شده است از دو مدل کف و پودر سفید که باعث خفگی آتش میشود و شکل ظاهری کپسول ها باید دارای استقامت بالا دربرابر آتش باشد که جنس آنها معمولا از فلز است و ضد زنگ زدگی و ضد ضربه است.

معرفی تجهیزات آتش نشانی

یکی از مهم ترین تجهیزات آتش نشانی انواع شیر آتش نشانی است که جهت اطفاء حریق در محل های مختلف به کار می روند. با توجه به نحوه ی نصب شیرهای آتش نشانی به دو دسته ی مختلف تقسیم می شوند. شیرآتش نشانی ایستاده یا هیدارنت است این نوع شیرها در قسمت فوقانی خشک هستند و خارج از سطح زمین نصب می شود. این شیر مجهز به سیستم تخلیه اتوماتیک هستند که عملیات تخلیه بعد از بسته شدن شیر اصلی انجام می شود. برای آشنایی هر چه بیشتر با تجهیزات آتش نشانی با آهنسنتر همراه باشید.

شیلنگ آتش نشانی

شیلنگ آتش نشانی چیست

از دیگر تجهیزات آتش نشانی که در عملیات اطفا حریق نقش ویژه ای دارد شیلنگ آتش نشانی است این وسیله برای انتقال آب با فشار بالا طراحی شده و بسیار متناسب برای خاموش کردن و کنترل اطفاء حریق است. این نوع شیلنگ ها به دو دسته تقسیم می شوند که عبارتند از: شیلنگ آتش نشانی ماشین های آتش نشانی و شیلنگ آتش نشانی مسکونی است. شیلنگ های آتش نشانی بسیار انعطاف پذیر هستند و از نخ پرولون تو لاستیکی دارای نخ ابریشمی محافظ پلی استر ژاکت هستند یا لاستیک داخلی که برای کنترل و خاموش کردن آتش در فشار کاری بالای 18 بار فشار تا 45 بار فشار استفاده می شود.

جعبه آتش نشانی

جعبه آتش نشانی چیست

جعبه آتش نشانی یا فایر باکس به عنوان تجهیزات آتش نشانی مهم است که در ساختمان های مسکونی، اداری، انبارها و غیره استفاده می شوند. همان طور که از نام این وسایل پیداست به عنوان یک محفظه است که برای نگهداری سیستم های کنترل کننده و خاموش کننده آتش است که درون آن قرقره های نگهدارنده ، کپسول های اطفاء حریق ابزار های امدادی، شیلنگ های آتش نشانی و غیره قرار می دهند.

جعبه آتش نشانی بعد از کپسول ها جزو مهم ترین تجهیزات آتشنشانی به شمار می روند. جعبه های آتش نشانی معمولا در ابعاد استاندارد ارتفاع۷۴ ، عرض ۶۰ ، و عمق ۱۵ یا ۲۰ سانتی متر تولید می شوند البته امکان سفارش در اندازه های ارتفاع ۷۴ یا ۸۴  ، عرض ۱۰۰ یا ۹۰ و عمق ۲۰ سانتی متر وجود دارند. معمولا از این تجهیزات برای کنترل و خاموش کردن آتش های کوچک به کار می رود. این جعبه ها در انواع مختلفی عرضه می شوند که عبارتند از:

 • جعبه تک کابین
 • جعبه دوکابین
 • جعبه  ایستاده دوطبقه
 • جعبه  جای کپسول
 • جعبه  توکار
 • جعبه روکار
 • جعبه  همباد
 • غیر همباد

اتصالات آتش نشانی

اتصالات آتش نشانی چیست

اتصالات آتش نشانی به وسایل آتش نشانی اطلاق می شود که حاوی قطعات و تجهیزات جانبی است که برای متصل کردن دو بخش از سیستم های اطفاء حریق که برای انتقال آب استفاده می شود به کار می رود. کاربرد این اتصالات به شکل صحیح باعث می شود که عملیات اطفاء حریق با اطمینان و دقت بالاتری انجام شود. یکی از مهم ترین اتصالات آتش نشانی که می توانیم در این جا به آن اشاره کنیم کوپلینگ است که به تبدیل نیز معروف است. این تجهیزات آتش نشانی به کاربران اجازه می دهد که شیلنگ های آتش نشانی را به هم اتصال داده و امکان خاموش کردن آتش تا فاصله بیشتری را فراهم کند. نکته ی قابل توجه در این رابطه این است که انتخاب انواع اتصالات آتش نشانی بستگی به نوع نیاز و کاربرد آن در محل های مختلف دارد و متناسب با نیاز افراد باید تهیه شود.

اتصالات آتش نشانی را معمولا از جنس برنج و آلومینیوم می سازند که این امر بر قیمت آن بسیار تاثیر دارد. معمولا این تجهیزات به شکل تولیدات داخلی و وارداتی در بازار موجود هستند نوع برند نیز بر قیمت این تجهیزات تاثیر می گذارد.. همان طور که می دانید اتصالات آتش نشانی دارای انواع مختلفی هستند که در ادامه به شکل اختصار به آن ها اشاره خواهیم کرد. پایه کوپلینگ، انواع کوپلینگ و کوپلینگ هیدارنت این محصولات را معمولا از جنس آلومینیوم می سازند و برای همه ی اتصالات به کار می برند.

انواع شیرآلات آتش نشانی چیست

 • شیر آتش نشانی ایستاده (شیر هیدرانت سطحی )
 • شیر آتش نشانی ایستاده با محفظه خشک
 • شیر آتش نشانی ایستاده با محفظه تر
 • شیر آتش نشانی زیر زمینی (شیر هیدرانت زیر زمینی )

محتوای داخل کپسول های آتش نشانی

کف شیمیایی

که مایع شکل هستند که بعد از استفاده کردن کف باعث میشود اکسیژن به آتش نرسد و خود به خود خاموش میشود .

کپسول های پودری

 کپسول های پودری تشکیل شده است از پودر و هوا و یا پودر و گاز است که بصورت پودری به وسیله اهرمی به جسم در حال اشتعال پاشیده میشود و سایزهای متفاوتی دارد.

یکی از ابزارهای مهار کردن آتش شیر آتش نشانی است که بصورت ایستاده در بعضی اماکن یا خیابان ها وجود دارد که از جنس های چدن و فلنج ساخته شده استکه دارای استاندارد میباشد و به طریقی ساخته شده است که دارای محافظی است برای جلوگیری از ضربه و تصادفات با شیر و دارای دوسایز مختلف از جنس برنج است.

کپسول های گازی

کپسول های دیگری هم وجود دارد که که بدون کف بوده و محتوای داخل آن تشکیل شده از آب و گاز ،با کپسول های گازی میتوان سریعتر جلوی احتراق را گرفت چون کپسول به وسیله فشاره شدید گاز باعث میشود آب به شدت از مخزن ان خارج شود از این نوع کپسول بیشتر در مکنهایی که با چوب و کاغذ خیلی سروکار دارند استفاده میشود حتی در صارف شخصی هم وجود دارد.شدت فشار این کپسول بستگی به اندازه ،سایز و ابعاد آن دارد.

ممکن است شما شاهد آتش سوزی باشید و بخواهید آتش را مهار کنیید که برای جلوگیری و حفاظت شخصی برای حفظ جان هر انسانی از این موارد استفاده کرد و ضروری است : کفش ایمنی و ضد سوختگی ، دستکش و کلاه ایمنی، لباس مخصوص ، ماسک تنفسی با فیلتر و … است

تجهیزات امداد و نجات فردی

برای نجات جان هر انسانی و کمک رسانی به آن سعی کنید حتما از برانکارد، سفره نجات، طناب، کلاه و دستکش، هارنس(برای نگه داری آتش نشانها که در ارتفاعات بالا میروند استفاده میشود) و پایه نجات استفاده کنید تا کمک رسانی بدون مشکل انجام بگیرد.
در مورد نیروهای آتش نشانی میتوان گفت که به 3 دسته تقسیم میشوند که بستگی به نوع و اندازه آتش نیروی امدادرسان فرستاده میشود.

اهمیت به تجهیزات و سیستم های آتش نشانی

شاید برای هرکسی اتفاق بیافتد که اتش به وجود آمده را چگونه مهار کنند و این قضیه در نجات جان انسان بدون صدمه ای ضروری است که دستگاها یی وجود دارد که کمک به مهار کردن آتش میکند و همینطور ماشین های آتش نشانی، جرثقیل های بزرگ که کاملا مچهز به نردبان سنگین، خودروهای مجهز به دستگاه تنفسی، تانکرهای سوخت و ماشین های سنگین مخصوص حمل آب میباشد این سیستم میباشد .اگر دقت کرده باشید در ایستگاهای آتش نشانی به وضوح ماشین های آتش نشانی قابل دیدن است که دارا ی تنوع بالا است.

قیمت تجهیزات آتش نشانی

همان طور که قبلا اشاره کردیم قیمت تجهیزات آتش نشانی بستگی به جنس، برند و شرکت سازنده ی این تجهیزات دارد از آن جا که استفاده از این تجهیزات از ظرافت و حساسیت خاصی برخوردار است باید در هنگام خرید به سایز نوع و مقدار مورد نیاز وسایل توجه کرد به عنوان مثال اتصالات دارای سایزهای مختلفی هستند که بر اساس فشار و محل مورد استفاده خریداری می شوند. بنابراین در هنگام خرید این تجهیزات بهتر است از افراد متخصص و صاحب فن کمک بگیرید. گروه آهن سنتر برای رفاه حال خریداران با ارائه شماره تماس ۰۲۱۴۸۴۱۷ به افراد این امکان را می دهد تا پیش از خرید از مشاوره تخصصی کارشناسان با تجربه آهنسنتر بهره گرفته و در نهایت اعتماد و اطمینان محصولات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *