لوله

قیمت تجهیزات آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی

قیمت تجهیزات آتش نشانی

همانطور که میدانید بعضی افراد به دنبال این هستند قیمت تجهیزات آتش نشانی را با هزینه پایینی خریداری کنند. آیا این معقوله ارزشش بیشتراز مصیبت های وارد شده بعد از آتش سوزی است؟ بهتر است بدانید که که قیمت تجهیزات آتش نشانی با توجه به نرخ دلار و کیفیت و متریال ساخت آن بستگی دارد که شما با دقت فراوان در خرید میتوانید به قیمت تجهیزات آتش نشانی دقت فرمایید که تجهیزات قطعات متفاوتی دارد چون:شیر آتش نشانی ، کپسول مهار کردن حریق، کولپینگ آلومینیوم (متصل کننده شیلنگ آتش نشانی) و پتوی اطفای حریق میباشد.

تجهیزات آتش نشانی و خدمات ایمنی که هر کدام آنها در مهار کردن آتش نقش به سزایی دارد که در کل دو حالت دارد یکی تجهیزات آتش نشانی به صورت اتوماتیک و دیگری تجهیزات آتش نشانی به صورت دستی است…. اگر بخواهیم به تجهیزات آتش نشانی برای ساختمان ها اشاره کنیم میتوان از مواردی چون: اسپرینگلر(اسپرینگلر دستگاه کوچکی است که بصورت اتوماتیک زمانی که دمای دستگاه از حد مجاز بالاتر برود از ان اب به بیرون پاشیده میشود و عمما در ساختمان ها و مکانهای عمومی استفاده میشود.افرادی هستند که ترجیح میدهند از نظر ایمنی تجهیزات کاملی در منزل یا شرکت و…داشته باشند که از اسپرینگلر استفاده میکنند.) ، دستگاه اعلام حریق کفشپوش عایقی جعبه آتش نشانی و غیره… نام برد که قیمت تجهیزات اتش نشانی به کیفیت مهار کردن آتش و نجات افراد بدون هیچگونه اسیبی بی تاثیر نیست.
کپسول اتش نشانی از موارد مهم و بسیار ضروری در مهار کردن آتش است .کپسول آتش نشانی تنوع متفاوتی دارد که بستگی به اندازه و حجم آن دارد و متریال داخل کپسول تشکیل شده است از دو مدل کف و پودر سفید که باعث خفگی آتش میشود و شکل ظاهری کپسول ها باید دارای استقامت بالا دربرابر آتش باشد که جنس آنها معمولا از فلز است و ضد زنگ زدگی و ضد ضربه است.

محتوای داخل کپسول ها خود دارای چند مدل است:

1- کف شیمیایی ،که مایع شکل هستند که بعد از استفاده کردن کف باعث میشود اکسیژن به آتش نرسد و خود به خود خاموش میشود .
کپسول های پودری: کپسول های پودری تشکیل شده است از پودر و هوا و یا پودر و گاز است که بصورت پودری به وسیله اهرمی به جسم در حال اشتعال پاشیده میشود و سایزهای متفاوتی دارد.

یکی از ابزارهای مهار کردن آتش شیر آتش نشانی است که بصورت ایستاده در بعضی اماکن یا خیابان ها وجود دارد که از جنس های چدن و فلنج ساخته شده استکه دارای استاندارد میباشد و به طریقی ساخته شده است که دارای محافظی است برای جلوگیری از ضربه و تصادفات با شیر و دارای دوسایز مختلف از جنس برنج است.

کپسول های گازی

کپسول های دیگری هم وجود دارد که که بدون کف بوده و محتوای داخل آن تشکیل شده از آب و گاز ،با کپسول های گازی میتوان سریعتر جلوی احتراق را گرفت چون کپسول به وسیله فشاره شدید گاز باعث میشود آب به شدت از مخزن ان خارج شود از این نوع کپسول بیشتر در مکنهایی که با چوب و کاغذ خیلی سروکار دارند استفاده میشود حتی در صارف شخصی هم وجود دارد.شدت فشار این کپسول بستگی به اندازه ،سایز و ابعاد آن دارد.

ممکن است شما شاهد آتش سوزی باشید و بخواهید آتش را مهار کنیید که برای جلوگیری و حفاظت شخصی برای حفظ جان هر انسانی از این موارد استفاده کرد و ضروری است : کفش ایمنی و ضد سوختگی ، دستکش و کلاه ایمنی، لباس مخصوص ، ماسک تنفسی با فیلتر و … است

تجهیزات امداد و نجات فردی:
برای نجات جان هر انسانی و کمک رسانی به آن سعی کنید حتما از برانکارد، سفره نجات، طناب، کلاه و دستکش، هارنس(برای نگه داری آتش نشانها که در ارتفاعات بالا میروند استفاده میشود) و پایه نجات استفاده کنید تا کمک رسانی بدون مشکل انجام بگیرد.
در مورد نیروهای آتش نشانی میتوان گفت که به 3 دسته تقسیم میشوند که بستگی به نوع و اندازه آتش نیروی امدادرسان فرستاده میشود.

اهمیت به تجهیزات و سیستم های آتش نشانی
شاید برای هرکسی اتفاق بیافتد که اتش به وجود آمده را چگونه مهار کنند و این قضیه در نجات جان انسان بدون صدمه ای ضروری است که دستگاها یی وجود دارد که کمک به مهار کردن آتش میکند و همینطور ماشین های آتش نشانی، جرثقیل های بزرگ که کاملا مچهز به نردبان سنگین، خودروهای مجهز به دستگاه تنفسی، تانکرهای سوخت و ماشین های سنگین مخصوص حمل آب میباشد این سیستم میباشد .اگر دقت کرده باشید در ایستگاهای آتش نشانی به وضوح ماشین های آتش نشانی قابل دیدن است که دارا ی تنوع بالا است.

و در آخر مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن، ابزارآلات آهنی و انواع لوله مانند لوله پلیکا است و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین خرید در کمترین زمان ممکن فراهم می نماید. پیشنهاد می شود به منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به لوله پلیکا به سایت مجموعه آهن سنتر به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با متخصصین این مجموعه در بخش فروش مشورت نمایید. همچنین مشاورین مجموعه آهن سنتر به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشتریان خود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *