لوله

قیمت لوله درزدار

قیمت لوله درزدار

قیمت لوله درزدار

اگر قصد خرید یکی از انواع لوله درزدار را دارید حتما از مراکز معتبر استعلام قیمت لوله درزدار را بگیرید. در این زمینه می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان آهن سنتر بهره مند شوید تا خریدی مطمئن و آسان از لحاظ قیمت و زمان مناسب تحویل را با ما تجربه کنید.

پیش از خرید و استعلام قیمت لوله درزدار پیشنهاد می کنیم ابتدا این مطلب آهن سنتر درباره لوله درزدار و انواع این لوله و همچنین عوامل موثر بر قیمت آن را مطالعه نمایید.

 

لوله های درزدار

لوله‌های درزدار (welded pipe) به لوله هایی گفته می شود که از شکل دهی و جوش دادن ورق های فولادی با ضخامت ها و جنس های مختلف تولید می شوند. از این لوله استوانه‌ای برای انتقال مواد و سایر صنایع استفاده می شود.

تفاوت این نوع لوله با مانیسمان در درز بین لوله‌هاست. در واقع لوله بدون درز، از جوش دادن دو سر ورق فولادی ساخته شده و به همین دلیل لوله به شکل یکنواخت نبوده و درزدار است.

 

قیمت لوله درزدار

 

جوشکاری ورق‌های فولاد نیز به چند شکل جوشکاری با نام‌های الکتریکی (ERW)، زیرپودری(SAW) و جوش کاری ذوبی الکتریکی(EFW)  انجام می شود:

  •    در جوشکاری Electric Resistance Welded که به اختصار ERW نامیده می شود از یک  دستگاه جوش الکتریکی برای ایجاد حرارت استفاده می شود به این صورت که لبه های ورق در اثر حرارت به حالت مذاب درآمده و به یکدیگر جوش می خورد.
  •       روش زیرپودری (Submerged Arc Welding) که به آن SAW گفته می شود از پرکاربردترین روش های جوشکاری در صنعت است. در این روش وقتی لبه های ورق با فورج در کنار هم قرار می گیرند شکافی V شکل بین آنها به وجود می آید که با دستگاه جوش قوس الکتریک شکاف را با زیر پودرهای مخصوص پر می کند.
  •      جوش کاری ذوبی الکتریکی (Electric Fusion Welding)  نیز در تولید لوله های درز مستقیم و یا درز مخفی استفاده می شود.  لوله هایی که به وسیله این نوع جوش کاری تولید می شوند به لوله های EFW معروفند.

 

فرآیند تولید لوله درزدار در یک نگاه

 

هنگام استعلام قیمت لوله درزدار و خرید آن، دانستن فرآیند تولید آن خالی از لطف نیست و بهتر است پیش از خرید اطلاعاتی درباره مراحل این فرآیند بدانید.

 تولید لوله‌های درزدار شامل مراحل زیر است:  

  • ﺑﺮﺷﻜﺎري و آﻣﺎده ﺳﺎزي ﻧﻮار ورق ﺑﻪ اﻧﺪازه ﻣﺤﻴﻂ ﻟﻮﻟﻪ
  • ﺗﺒﺪﻳﻞ ورق ﺑﻪ ﻟﻮﻟﻪ
  • ﺟﻮﺷﻜﺎري درز ﻟﻮﻟﻪ
  • ﺑﺮاده ﺑﺮداري از ﺳﻄﺢ ﺟﻮش
  • ﺗﻘﺴﻴﻢ ﻟﻮﻟﻪ ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺷﺪه ﺑﻪ ﺷﺎﺧﻪ ﻫﺎي ﻣﺴﺎوي
  • ﻗﺎب ﮔﻴﺮي و ﺻﺎﻓﻜﺎري ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎي ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺷﺪه
  • ﺑﺎزرﺳﻲ و ﻛﻨﺘﺮل ﻛﻴﻔﻴﺖ ﻟﻮﻟﻪ ﻫﺎي ﺗﻮﻟﻴﺪ ﺷﺪه

 

 

قیمت لوله درزدار

قیمت لوله درزدار

 

موارد استفاده از لوله‌های درزدار

اگر قصد خرید لوله درزدار دارید حتما با کارکرد آن نیز آشنا هستید و می دانید که از لوله درزدار فقط برای لوله کشی و تاسیسات ساختمان استفاده نمی کنند؛ از این نوع لوله همچنین براي انتقال مايعات مانند نفت، آب، مواد پتروشیمی، توليد پروفيلهاي قوطي، ساخت مصنوعات و سازه هاي فلزي به كار برده مي شود.

 

انواع لوله های درزدار

هنگام استعلام قیمت لوله های درزدار حتما باید با انواع آن آَن باشید تا مشاوران بتوانند به درستی قیمت محصول مورد نظر را به شما اعلام کنند. لوله های درزدار خود شامل سه نوع مختلف ،درزدار یا درزجوش،جدار چاهی و داربستی می باشد که در ادامه هریک به تفصیل شرح داده می شود.

 

لوله درزدار یا لوله با درز جوش

لوله های درزجوش که با نام لوله سیاه یا لوله صنعتی نیز شناخته می شوند از انواع لوله‌های درزدار هستند که بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی (DIN 2440) با کاربردهای متنوع از ورق نورد گرم تولید و روانه بازار می شود. این نوع لوله ها در انتقال سيالات با فشار پايين و همچنين انتقال سيالات در سايزهاي بالاتر از 24 اينچ استفاده می‌شود.

 لوله درزجوش خود در سه نوع ماهيچه‌اي مستقيم، اسپيرال و لوله درز مخفي در بازار وجود دارد.

 

 

قیمت لوله درزدار

قیمت لوله درزدار

 

لوله جدار چاه

لوله جدارچاه، نوعی از لوله فولادی است که در دیواره چاه‌ها استفاده می شود و پایه و ستون چاه را از محیط بیرونی تفکیک می کند. همانطور که از اسم این نوع لوله مشخص است، به دلیل استفاده از آن در چاه‌ها و مخازن زیرزمینی که  احتمال بروز حوادثی چون ریزش جدار چاه و زلزله وجود دارد ضخامت و استحکام آن بسیار حائز اهمیت است زیرا مهمترین کاربرد این نوع لوله جلوگیری از ریزش و آبدهی و نشت چاه های عمیق است به همین دلیل از لوله جدار چاه  بیشتر در صنایع حفاری، نفت و گاز و کشاورزی استفاده می شود.

 

مشخصات لوله جدار چاه

وزن و ضخامت لوله جدارچاه متفاوت و در دونوع شیاردار و بدون شیار تولید می‌گردد:

از لوله شیاردار برای چاه‌های آب زیرزمینی استفاده می شود. از آنجا که لوله های بکار رفته در این نوع چاهها باید قابلیت انتقال آب از دیواره ها به درون چاه را داشته باشند آبهای زیرزمینی از طریق شیارهای موجود در این نوع لوله‌ها وارد چاه می شود تا آب آن را تامین کند.

نکته: با توجه به اینکه احتمال گرفتگی این شیارها توسط املاح موجود در آب وجود دارد لذا توصیه می شود از لوله ها با  شیارهای V شکل استفاده شود.

ایجاد شیارها در لوله های جدارچاهی به دو روش دستی و ماشینی انجام می‌شود؛ در روش دستی شیارها در تمامی سطح لوله به وسیله دستگاه هواگاز ایجاد می‌شود اما در روش ماشینی که تمامی شیارها به شکل مشبک است به صورت منظم و با در نظر گرفتن الگو و استاندارد در لوله ایجاد می شود و به همین دلیل نسبت به روش دستی بهتر مطمئن تر است.

 

لوله داربستی

لوله داربست که در دسته لوله درزدار قرار می گیرد یکی از پرکاربردترین لوله ها در پروژه‌های عمرانی یا صنعتی و ساخت و ساز است . در این نوع لوله  هیچگونه سیالی جابه جا نمی شود و تحت تست آب یا گاز نیز قرار نمی گیرند.

در واقع از داربست برای دسترسی آسان به نقاط  دشوار هنگام ساخت و ساز یا تعمیر ساختمان و سازه‌ها استفاده می کنند.   لوله های داربست اصولا در محل پروژه مونتاژ و پس از پایان عملیات به راحتی از هم جدا شده و جمع آوری می شود.

 

مشخصات

لوله داربستی شامل دو نوع گالوانیزه و فولادی می باشد که  در سایزهای مختلف و همچنین در دو نوع سبک و سنگین ساخته می شود. متدوال‌ترین سایز این لوله ها ۱۱/۲ اینچ است که در صنعت با نام لوله 5 نیز شناخته می شود. بیشترین ضخامت هایی که از لوله داربستی ساین سایز استفاده می شود می‌ توان به ضخامت های ۲ و ۲/۵ میلی متر اشاره کرد.

اما سایز استاندارد این نوع لوله ها  ۴۸٫۳ میلی متر قطر خارجی و ۳٫۲ میلی متر ضخامت دیواره و ۶ متر طول دارد.

 

قیمت لوله درزدار

قیمت لوله درزدار معمولا ارزان تر از لوله های بدون درز مانیسمان هستند. زیرا لوله های بدون درز با توجه به پروسه طولانی تولید، ممکن است با تغییرات زیادی روبه رو باشد که ممکن است  بر برنامه ریزی هزینه های واقعی مواد اولیه تاثیر سوء داشته باشد. لذا لوله‌های درزدار با توجه به زمان تحویل کوتاهتر، با ریسک اقتصادی پایین تری مواجه است.

با این حال، در برخی موارد لوله های جوش داده شده درزدار ممکن است قوی تر از لوله های بدون درز باشد، در نتیجه احتمال افزایش قیمت آن نسبت به مانیسمان وجود دارد بنابراین اولویت دقیق ارزیابی و مشاوره با یک مهندس ضروری به نظر می رسد.

قیمت خرید لوله درزدار همچنین به عوامل مختلفی از جمله برند، کیفیت مواد اولیه، درصد خلوص فولاد، آلیاژها و فلزهای همراه با آهن، مقاومت مکانیکی و شیمیایی لوله بستگی دارد.

لوله درزدار ضخامت2و2/5 (1399/3/6)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *