لوله

لوله جدار چاه کشاورزی

لوله جدار چاه کشاورزی

لوله جدار چاه کشاورزی

برای مشاهده بهترین قیمت لوله جدار چاه کلیک نمایید.

لوله جدار چاه کشاورزی

لوله جدار چاه  از ملزومات بسیاری از پروژه های مهندسی، اجرایی و عمرانی است. همچنین لوله  جدار چاه در زمینه های مختلفی و در صنایعی از جمله نفت و گاز، کشاورزی و حفاری و … کاربرد فراوانی دارد. لوله جدار چاه در وزن ها با ضخامت های مختلفی تولید می شوند و هر وزن لوله جدارچاه در زمینه های خاصی به کار می روند.

لوله جدار چاه کشاورزی که به عنوان افزایش آبدهی چاه ها در مصارف کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد که در چاه های عمیق یا نیمه نیمه عمیق به کار می رود بایستی به گونه ای تولید شود که در کیفیت آب تغییر ایجاد نکند و همچنین به دیواره جدار چاه آسیبی وارد ننماید.

در صورتی که تمایل به خرید و سفارش لوله جدار چاه کشاورزی را دارید بایستی در ابتدا اطلاعات کلی راجع به لوله جدار چاه و کاربرد و مزایای آن و لوله جدار چاه کشاورزی به دست آورید. با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در این زمینه به دست خواهید آورد.

آهن سنتر فروشنده عمده آهن و ابزار آلات آهنی و انواع لوله می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار  فراهم می نماید. . به منظور آگاهی از لوله جدار چاه کشاورزی و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در خصوص لوله جدار چاه کشاورزی به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان در مورد لوله جدار چاه کشاورزی با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

 

لوله جدار چاه

به لوله های مورد استفاده در دیواره چاه برای جلوگیری از ریزش و آبدهی  چاه را لوله های جدار چاه گویند.

لوله های جدارچاه بایستی در برابر فشار و حرکات لایه های زمین، نشست زمین، زلزله های کوچک و سایر عوامل احتمالی مخرب لوله مقاومت بالایی داشته باشند.

همچنین لوله های جدار چاه به ورود شن و ماسه به داخل لوله جلوگیری می کند و مواد مختلف درون مخزن مانند آب، نفت و گاز را جداسازی می کند. همچنین قسمت های پر فشار و کم فشار درون مخزن را از هم جداسازی می کند.

با استفاده از لوله جدار چاه، سیالات به راحتی درون چاه جریان پیدا کرده و با سرعت بالاتری سیالات درون چاه جریان پیدا می کنند.

همچنین لوله های جدار چاه باید از جنسی ساخته شوند که مقاومت بالایی در برابر واکنش با  املاح و مواد چاه نداشته باشد و همچنین استحکام بالایی در برابر دیواره جدارچاه داشته باشند. لوله های جدار چاه دارای جنس های مختلف از جمله  فولادی و پی وی سی بوده و اغلب جنس لوله های جدار چاه استیل که متشکل از آهن و روی است، تولید می شوند که استحکام بالایی در برابر خورندگی و زنگ زدگی و ریزش دیواره چاه دارند.

از مزیت های لوله جدار چاه داشتن تاییده از طرف بهداشت می باشد و در نتیجه از رشد باکتری های درون لوله جلوگیری می شود. از ابزارآلات درون چاه مانند لوله مغزی که س از پایان حفاری گذاشتهمی شود، محافظت می نماید و استفاده از لوله جدار چاه عمر مفید چاه را  افزایش می دهد.

 

 

عوامل موثر بر وزن لوله جدار چاه کشاورزی

لوله های جدار چاه دارای وزن های گوناگونی هستند و وزن لوله جدار چاه  کشاورزی به عواملی از جمله ضخامت لوله جدار چاه و سایز آن بستگی دارد.

ضخامت لوله جدار چاه کشاورزی:

لوله های جدار چاه دارای ضخامت های مختلفی در محدوده 5 میلی متر الی 8 میلی متری  می باشد. ضخامت لوله جدار چاه  رابطه مستقیمی با وزن لوله جدار چاه دارد، به عبارت دیگر هرچه ضخامت لوله جدار چاه بالاتر رود وزن لوله افزایش یافته و هرچه ضخامت لوله جدارچاه کاهش یابد وزن لوله نیز را کاهش می یابد.

سایز لوله جدار چاه کشاورزی:

سایز لوله جدار چاه  بستگی به قطر  لوله دارد به عبارت دیگر با افزایش یا کاهش قطر لوله، سایز لوله نیز به ترتیب افزایش یا کاهش می یابد. لوله های جدار چاه دارای سایز های مختلفی هستند و  سایزهای 6اینچ، 8 اینچ، 10 اینچ، 12 اینچ، 14 اینچ، 16 اینچ و 18 اینچ لوله جدارچاه در بازار موجود می باشد.

 

انواع لوله جدار چاه از لحاظ شکل ظاهری

1. لوله جدار چاه بدون شیار:

لوله جدار چاه بدون شیار که در فرآیند تولید آن بر روی لوله هیچ گونه شیاری ایجاد نمی شود.

2. لوله جدار چاه شیاردار:

لوله جدار چاه شیار که بر آن شیار هایی ایجاد شده و در فرآیند تولید آن به دو روش مختلف دستی و ماشینی شیارهایی به وجود می آید که در ادامه هر یک از این روش ها توضیح داده شده است.

  • روش دستی:

در این روش به کمک دستگاه هوا گاز شیارهایی بر روی سطح لوله جدار چاه ایجاد می شود. اما در این روش، شیارها با دقت بالایی ایجاد نمیشوند و مسبب آسیب به لوله می شود.

  • روش ماشینی:

ایجاد شیار بر روی لوله های جدار چاه به روش ماشینی توسط ماشین های مخصوصی انجام می شود. این ماشین ها به کمک الگو و استاندارد هایی که به آنها داده می شود به صورت مشبک شیارها را بر روی تمامی سطوح لوله جدار چاه ایجاد می نماید.

 

کاربرد لوله جدار چاه

لوله جدارچاه به دلیل مقاومت بالا در برابر ریزش چاه در زمینه های گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله کاربرد پر کاربردترین لوله جدار چاه در صنایع مختلف می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • صنایع نفت و گاز
  • صنایع حفاری
  • کشاورزی

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *