قیمت لوله درزدار

لوله درزدار ضخامت2و2/5 (1398/12/13)

لوله درزدار یا لوله با درز جوش

لوله های درزدار (welded pipe) به لوله‌هایی گفته می‌شود که در نتیجه فرم‌دهی و جوش دادن ورق‌های فولادی با ضخامت‌ها و جنس‌های مختلف تولید می‌شوند و در سه نوع لوله درز ماهيچه‌اي مستقيم، لوله درزجوش به صورت اسپيرال و لوله درز مخفي در بازار موجود است. اگرچه هزینه ساخت لوله‌های درزدار نسبت به لوله های بدون درز کمتر است اما کاربرد آن نسبت به لوله های درزدار، به دلیل پایین تر بودن استحکام آنها (به دلیل  وجود درز جوش در بدنه) محدودتر خواهد بود.

روش تولید لوله‌های درزدار

در تولید لوله های درزدار، ابتدا رول ورق با ضخامت مورد نظر و براساس سایز لوله برش خورده و پس از عبور از غلطکهای نورد به شکل گرد در می آیند. پس از آن، درز بوجود آمده جوشکاری شده وبه مرحله تست وکونیک می روند؛ این روش تولید به اصطلاح روش نورد نامید می‌شود.

موارد استفاده از لوله‌های درزدار

لوله درزردار استوانه‌ای توخالی متشکل از ورقی پیچیده شده است که از آن برای انتقال مواد یا رابط در ساختمان و یا در سایر صنایع استفاده می گردد. این لوله ها همچنین براي انتقال مايعات مانند نفت، آب، مواد پتروشیمی، توليد پروفيلهاي قوطي، ساخت مصنوعات و سازه هاي فلزي به كار برده مي شود.

لوله هاي درزدار در انتقال سيالات با فشار پايين و همچنين انتقال سيالات در سايزهاي بالاتر از 24 اينچ استفاده می‌شود که عموما به سه روش لوله درز ماهيچه‌اي مستقيم(EFW)، لوله درز جوش به صورت اسپيرال(SAW) و لوله درز مخفي(ERW) توليد مي شود:

لوله درز ماهيچه اي مستقيم EFW

لوله های درزدار فولادی (WELDED STEEL PIPE) یا به اصطلاح لوله سیاه در واقع به لوله‌هایی اتلاق می شود که در نیتجه فرم دهی و جوش دادن ورق های فولادی با ضخامت ها و جنس های مختلف تولید می شوند.

لوله درز جوش اسپيرال (SAW)

در روش اسپیرال،لوله های فولادی به روش جوشکاری مارپیچ از ورق در ضخامت های مختلف تولید می گردد. در این روش لوله با قطرهای مختلف را می توان با هزینۀ کمتری نسبت به درز مستقیم تولید کرد.

لوله درز مخفي(ERW)

لوله درز مخفی،  نوعی لوله ی درز جوش ( لوله درزدار) هستند که پس از جوشکاری درز طولی تحت عملیات کشش گرم قرار گرفته است. گفتنی است لوله درز مخفی استحکام لوله های بدون درز را ندارند و معمولا نمی توان از آنها به عنوان یک لوله فشار قوی ( معمولا فشارهای کاری بیش از 20 بار را فشار قوی می نامند )  استفاده کرد مگر اینکه با محاسبات دقیق برای فشار کاری بالا طراحی و تولید شده باشند.