لوله

لوله پلی اتیلن 2 اینچ

لوله پلی اتیلن 2 اینچ

عوامل موثر بر قیمت لوله پلی اتیلن

پیش از خرید لوله پلی اتیلن باید بدانید که این نوع لوله از جنس پلی اتیلن ساخته شده و دارای مزایای بسیاری است. یکی از عوامل موثر در خرید لوله پلی اتیلن کیفیت بالا و وزن نسبتا سبک آن ها بوده که این امر باعث سهولت بارگیری و نصب آسان این نوع لوله ها می شود در کنار آن لوله های پلی اتیلن از اطمینان و دوام بالایی برخوردار بوده که باعث شده به عنوان بهترین انتخاب در پروژه های گوناگون به شمار برود. یکی از دلایلی که بر خرید لوله پلی اتیلن بسیار موثر است مقاومت بسیار بالای آن در برابر ضربه است با استفاده از لوله های پلی اتیلن در پروژه های مختلف نیاز به خرید تجهیزات ضربه گیر از بین می رود و این امر می تواند به عنوان دلیل موجه ای برای جایگزینی این نوع لوله برای لوله های بتنی و فلزی باشد.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع لوله پلی اتیلن و تجهیزات آن با مناسبترین قیمت در کمترین زمان از طریق مجموعه آهن سنتر با شماره تماس 48417-021 با مشاوران ما در ارتباط باشید.

انواع لوله پلی اتیلن

در هنگام خرید لوله پلی اتیلن باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که لوله های پلی اتیلن انواع مختلفی داشته برای آشنایی با انواع لوله پلی اتیلن با آهنسنتر همراه باشید. لوله های پلی اتیلن در ظاهر به دو دسته تک جداره و دو جداره تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

از برندهای لوله پلی اتیلن میتوان به لوله پلی اتیلن حافظ اشاره کرد.

لوله پلی اتیلن تک جداره

یکی از نکات اصلی که در هنگام خرید لوله های پلی اتیلن باید به آن توجه داشت این مسئله است که لوله مورد نظر را برای استفاده در چه پروژه هایی نیاز دارید از این رو باید با ویژگی های انواع این لوله ها آشنایی داشته باشید. در همین راستا باید بگوییم که لوله تک جداره که به لوله پلی اتیلن فشار قوی نیز شهرت دارد را معمولا برای انتقال سیالات مجاز تحت فشار به کار می گیرند. این لوله ها را از مواد سفید FE100 سفید یا PE80 می سازند که در هنگام ساخت از مستربچ نیز استفاده می کنند.

انواع لوله پلی اتیلن دو جداره

در هنگام خرید لوله پلی اتیلن فشار قوی باید بدانید که این نوع در برابر فشارهای خارجی از مقاومت بالایی برخوردار بوده به همین دلیل از این نوع لوله در صنایعی مانند پل سازی و راه سازی استفاده می کنند. این نوع لوله در دو نوع لوله های دوجداره کاروگیت و اسپیرال تولید می شوند که تنها تفاوت آن ها در تکنولوژی به کار رفته در تولید و قالب این لوله ها است.

لوله پلی اتیلن 2 اینچ

لوله پلی اتیلن از انواع محصولات تولید شده از مواد پلیمری می باشند و به منظور موارد مصرفی مختلف مخصوصا برای سیستم های آبرسانی، گازرسانی و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر کاربرد های لوله پلی اتیلن فاضلابی می توان به انتقال سوخت شیمیایی، دفع زباله و … نام برد.

لوله های پلی اتیلن معمولا با رنگ مشکی تولید می شوند و خطوط آبی، زرد و قهوه ای در طول آنها نشان داده می شوند که خطوط آبی برای سیستم های آبرسانی، خطوط زرد برای سیستم های گاز رسانی و خطوط قهوه ای برای سیستم های فاضلابی به کار می روند.

لوله های پلی اتیلن در ابعاد و سایزهای گوناگونی تولید و در بازار موجود می باشند.  واحد اندازه گیری لوله های پلی اتیلن میلی متر یا اینچ است. همچنین لوله های پلی اتیلن مطابق جدول استاندارد در کویل های 100 ، 200 و 400 متر تولید می شوند. استفاده از کویل ها مسبب کاهش هزینه و زمان نصب می گردد.

لوله پلی اتیلن 2 اینچ یا همان 63 میلی متری از جمله سایز های لوله پلی اتیلن می باشد که اغلب به عنوان لوله فرعی برای آبیاری زمین های کشاورزی، مزارع، باغات و گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله دیگر کاربردهای لوله های پلی اتیلن 2 اینچ آورده شده است.

قیمت لوله پلی اتیلن

فاکتورهای زیادی بر قیمت لوله پلی اتیلن تاثیر می گذارند که می توانیم به شکل مختصر به آن ها اشاره کنیم نکته اول سایز و جنس مواد اولیه لوله ها همچنین مدل های مختلف است. در هنگام خرید لوله پلی اتیلن معمولا این موارد گفته می شود که نوسانات ارز و قیمت مواد اولیه، ضخامت لوله، واحد . متراژ و همچنین بازه فشار قابل تحمل انواع لوله پلی اتیلن برقیمت این نوع لوله ها بسیار موثر است. به جز فاکتورهای یاد شده با توجه به اینکه لوله های پلی اتیلن به عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح مصرفی در تاسیسات و لوله کشی در امور مختلف هستند موارد دیگری نیز بر روی قیمت آن تاثیر خواهد گذاشت.

لوله پلی اتیلن پی 100 چیست

لوله پلی اتیلن پی 100 به عنوان یکی از جدید ترین انواع این لوله ها است که با دانیسته ی بسیار بالا و از مواد خام یا اولیه بسیار با کیفیت ساخته می شود. معمولا از این نوع لوله برای هدایت آب آشامیدنی تحت فشار در دمای بالا استفاده می کنند. این نوع لوله در برابر حرارت تا 40 درجه سلسیوس مقاومت داشته و بر اساس استانداردهای UNI EN 12201, EN 1622, UNI EN 1622, UNI EN ISO 15494, EN 12201 تولید می شوند. ساخت این نوع لوله بر اساس گواهینامه ها و دستورالعمل های بهداشت و سلامت انجام می گیرد. این لوله را با نام تجاری PE 100 می شناسند و علت نامگذاری آن نیز به این علت است که در ساخت آن از موادی به همین نام استفاده شده است. این مدل لوله پلی اتیلن نسبت همه رزین های پلی اتیلن از چگالی بالاتری برخوردار است و در عین حال مقاومت بالایی نسبت به فشار و ترک خوردگی داشته همچنین خواص هیدرواستاتیک برتری نسبت به سایر نمونه ها دارد.

 

 

کاربردهای لوله پلی اتیلن 2 اینچ

به طور کلی از لوله های پلی اتیلن در زمینه کشاورزی و آبیاری مزارع و … مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از سایز های لوله پلی اتیلن با توجه به ویژگی ها و مزایایی که دارند در زمینه های مختلف به کار می روند. از سایز های بزرگ این دسته از لوله ها در زمینه انتقال آب تحت فشار و تقسیم بندی آب به کار می روند و از سایز های کوچک آنها در آبرسانی به گیاهان و درختان مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های پلی اتیلن 2 اینچ یا همان لوله های پلی اتیلن 63 میلی متری علاوه بر آبیاری زمین های کشاورزی و … در سیستم های آبیاری قطره ای، سیستم های آبپاش ها، سیستم های آبیاری خطی، سیستم های آبیاری تحت فشار و … کاربرد دارند.

 

روش اتصال لوله پلی اتیلن 2 اینچ

از مهم ترین قسمت سیستم های لوله کشی، اتصال خطوط لوله به یکدیگر می باشد. اتصالات خطوط  لوله  توسط  اتصالات انجام می شود. در صورتی که خطوط لوله کشی به درستی به یکدیگر متصل نشوند، خطوط لوله کشی به درستی کار نمیخسارت های جبران ناپذیری ایجاد خواهد شد.

روش اتصال لوله پلی اتیلن نسبت به سایر خطوط لوله بسیار آسان تر انجام می شود و به طور کلی به سه روش اتصال با پیچ، اتصال الکتروفیوژن و اتصال جوشی صورت می پذیرد. معمولا اتصال لوله پلی اتیلن در آبیاری کشاورزی از طریق اتصال پیچ، در سیستم های گاز رسانی از اتصال الکتروفیوژن  انجام می شود.

اغلب روش اتصال لوله پلی اتیلن 2 اینچ با توجه به کاربردهای آن در زمینه آبیاری کشاورزی به صورت اتصال با پیچ صورت می پذیرد.

 

 

انواع اتصالات پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن به منظور برقراری اتصال بین خطوط لوله پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرند. بدون وجود اتصالات، خطوط لوله کشی به یکدیگر متصل نخواهند شد و هدایت سیالات به درستی انجام نمی شود. اتصالات پلی اتیلن در اقلام گوناگونی شامل سه راهی، زانویی، رابط مساوی و رابط تبدیل، اتصال نر و ماده و فلنج دار، مغزی و … می باشند.

هر یک از این اتصالات دارای ویژگی های خاصی بوده و در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ویژگی های لوله پلی اتیلن 2 اینچ

لوله های پلی اتیلن 2 اینچ در صورتی که از بهترین مواد مطابق به استاندارد تولید شوند دارای مزایا و ویژگی هایی از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی، اصطحکاک، فشار و ضربات فیزیکی
 • مقاومت بالا در برابر خورندگی و زنگ زدگی
 • مقاومت در برابر تغییر دما و اشعه ماورا بنفش
 • مسطح بودن سطوح لوله و کاهش زبری آن
 • حمل و نقل آسان
 • افزایش طول عمر لوله
 • انعطاف پذیری بالا
 • مقرون به صرفه بودن
 • کم حجم بودن
 • امکان نصب در عمق و سطح خاک
 • کاهش فضا برای ذخیره سازی در انبار
 • و …

 

فروش لوله پلی اتیلن

در هنگام خرید لوله پلی اتیلن باید مواردی را در نظر داشت تا بهترین انتخاب را داشته باشید. نکته اول مراجعه به مراکز فروش لوله پلی اتیلن معتبر است. برای داشتن یک خرید مطلوب باید دانش و آگاهی بالایی نسبت به این نوع تجهیزات داشته باشید تا براساس پروژه مورد نظرتان انتخاب مناسبی داشته باشید. مسلما افرادی وجود دارند که فاقد آگاهی های لازم برای خرید لوله پلی اتیلن هستند. گروه آهن سنتر برای رفاه حال این دسته از کاربران  با ارائه شماره تماس ۰۲۱۴۸۴۱۷ این امکان را ایجاد کرده است تا افراد بتواند به راحتی از مشاوره و کارشناسی تخصصی کارشناسان آهن سنتر در این زمینه بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *