لوله

لوله پلی اتیلن 2 اینچ

لوله پلی اتیلن 2 اینچ

لوله پلی اتیلن 2 اینچ

لوله پلی اتیلن از انواع محصولات تولید شده از مواد پلیمری می باشند و به منظور موارد مصرفی مختلف مخصوصا برای سیستم های آبرسانی، گازرسانی و فاضلاب مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر کاربرد های لوله پلی اتیلن می توان به انتقال سوخت شیمیایی، دفع زباله و … نام برد.

لوله های پلی اتیلن معمولا با رنگ مشکی تولید می شوند و خطوط آبی، زرد و قهوه ای در طول آنها نشان داده می شوند که خطوط آبی برای سیستم های آبرسانی، خطوط زرد برای سیستم های گاز رسانی و خطوط قهوه ای برای سیستم های فاضلابی به کار می روند.

لوله های پلی اتیلن در ابعاد و سایزهای گوناگونی تولید و در بازار موجود می باشند.  واحد اندازه گیری لوله های پلی اتیلن میلی متر یا اینچ است. همچنین لوله های پلی اتیلن مطابق جدول استاندارد در کویل های 100 ، 200 و 400 متر تولید می شوند. استفاده از کویل ها مسبب کاهش هزینه و زمان نصب می گردد.

لوله پلی اتیلن 2 اینچ یا همان 63 میلی متری از جمله سایز های لوله پلی اتیلن می باشد که اغلب به عنوان لوله فرعی برای آبیاری زمین های کشاورزی، مزارع، باغات و گلخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه این مقاله دیگر کاربردهای لوله های پلی اتیلن 2 اینچ آورده شده است.

 

 

 

کاربردهای لوله پلی اتیلن 2 اینچ

به طور کلی از لوله های پلی اتیلن در زمینه کشاورزی و آبیاری مزارع و … مورد استفاده قرار می گیرند. هر یک از سایز های لوله پلی اتیلن با توجه به ویژگی ها و مزایایی که دارند در زمینه های مختلف به کار می روند. از سایز های بزرگ این دسته از لوله ها در زمینه انتقال آب تحت فشار و تقسیم بندی آب به کار می روند و از سایز های کوچک آنها در آبرسانی به گیاهان و درختان مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله های پلی اتیلن 2 اینچ یا همان لوله های پلی اتیلن 63 میلی متری علاوه بر آبیاری زمین های کشاورزی و … در سیستم های آبیاری قطره ای، سیستم های آبپاش ها، سیستم های آبیاری خطی، سیستم های آبیاری تحت فشار و … کاربرد دارند.

 

روش اتصال لوله پلی اتیلن 2 اینچ

از مهم ترین قسمت سیستم های لوله کشی، اتصال خطوط لوله به یکدیگر می باشد. اتصالات خطوط  لوله  توسط  اتصالات انجام می شود. در صورتی که خطوط لوله کشی به درستی به یکدیگر متصل نشوند، خطوط لوله کشی به درستی کار نمیخسارت های جبران ناپذیری ایجاد خواهد شد.

روش اتصال لوله پلی اتیلن نسبت به سایر خطوط لوله بسیار آسان تر انجام می شود و به طور کلی به سه روش اتصال با پیچ، اتصال الکتروفیوژن و اتصال جوشی صورت می پذیرد. معمولا اتصال لوله پلی اتیلن در آبیاری کشاورزی از طریق اتصال پیچ، در سیستم های گاز رسانی از اتصال الکتروفیوژن  انجام می شود.

اغلب روش اتصال لوله پلی اتیلن 2 اینچ با توجه به کاربردهای آن در زمینه آبیاری کشاورزی به صورت اتصال با پیچ صورت می پذیرد.

 

 

انواع اتصالات پلی اتیلن

اتصالات پلی اتیلن به منظور برقراری اتصال بین خطوط لوله پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرند. بدون وجود اتصالات، خطوط لوله کشی به یکدیگر متصل نخواهند شد و هدایت سیالات به درستی انجام نمی شود. اتصالات پلی اتیلن در اقلام گوناگونی شامل سه راهی، زانویی، رابط مساوی و رابط تبدیل، اتصال نر و ماده و فلنج دار، مغزی و … می باشند.

هر یک از این اتصالات دارای ویژگی های خاصی بوده و در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

ویژگی های لوله پلی اتیلن 2 اینچ

لوله های پلی اتیلن 2 اینچ در صورتی که از بهترین مواد مطابق به استاندارد تولید شوند دارای مزایا و ویژگی هایی از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • مقاومت در برابر مواد شیمیایی، اصطحکاک، فشار و ضربات فیزیکی
 • مقاومت بالا در برابر خورندگی و زنگ زدگی
 • مقاومت در برابر تغییر دما و اشعه ماورا بنفش
 • مسطح بودن سطوح لوله و کاهش زبری آن
 • حمل و نقل آسان
 • افزایش طول عمر لوله
 • انعطاف پذیری بالا
 • مقرون به صرفه بودن
 • کم حجم بودن
 • امکان نصب در عمق و سطح خاک
 • کاهش فضا برای ذخیره سازی در انبار
 • و …

 

قیمت لوله پلی اتیلن 2 اینچ

قیمت لوله پلی اتیلن 63 میلی متری مانند سایر لوله ها ی پلی متری به عوامل متعددی بستگی دارد. در صورتی قصد خرید لوله پلی اتیلن را در پروژه خود دارید، بهتر است قبل از هر اقدامی اطلاعات خود را در این راستا افزایش دهید و با افراد متخصص در زمینه فروش لوله راجع به قیمت لوله پلی اتیلن 63 میلی متری مشورت نمایید تا محصولاتی با کیفیت بالا و با نازل ترین قیمت را خریداری نماییید.

مجموعه آهن سنتر در زمینه فروش عمده آهن و ابزارآلات آهنی فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می نماید. همچنین این مجموعه از فروشندگان عمده انواع لوله، اتصالات، شیرآلات و … مانند لوله پلی اتیلن است. پیشنهاد می شود به منظور آگاهی و کسب اطلاعات  راجع به لوله پلی اتیلن و قیمت لوله پلی اتیلن به سایت مجموعه آهن سنتر به نشانی https://www.ahancenter.com  مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 48417-021 تماس گرفته و با متخصصین این مجموعه در بخش فروش مشورت نموده و لیست قیمت را از آنها دریافت نمایید. همچنین مشاورین مجموعه آهن سنتر به صورت شبانه روزی پاسخگوی مشتریان خود می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *