لوله

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله پلی اتیلن فاضلابی

لوله پلی اتیلن فاضلابی

استفاده از سیستم های فاضلابی با لوله های نامناسب مسبب خلل در سیستم شده و سبب می شود سیستم کار خود را به درستی انجام ندهد و علاوه بر این در صورت به کار گیری از لوله پلی اتیلن نامرغوب خسارت های مالی و حتی جانی نیز وارد می کند. به همین علت بایستی در شبکه های فاضلابی از لوله ها و اتصالات مناسب استفاده شوند.

در سیستم های فاضلابی گذشته از لوله های فلزی و چدنی استفاده می شده است که در برابر خورندگی و زنگ زدگی مقاومت بالایی نداشتند. امروزه در سیستم های فاضلابی از لوله های پلی اتیلنی استفاده می شوند که مزایای بسیاری نسبت به لوله های دیگر دارند. لوله پلی اتیلن اغلب به رنگ مشکی با خطوط قهوه ای تولید می شوند.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید انواع لوله پلی اتیلن با مناسبترین قیمت در کمترین زمان از طریق مجموعه آهن سنتر با شماره تماس 48417-021 با مشاوران ما در ارتباط باشید.

راهنمای خرید لوله فاضلابی پلی اتیلن

با توجه به این که لوله پلی اتیلن فاضلابی یکی از پرکاربرد ترین انواع لوله ها هستند که در سایزهای مختلف تک جداره و لوله کاروگیت دو جداره و لوله های پلی اتیلن اسپیرال هستند باید در هنگام خرید لوله فاضلابی پلی اتیلن بنا بر پروژه ای که مد نظرمان انتخاب شود برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با لوله پلی اتیلن فاضلابی با آهنسنتر همراه باشید.

قیمت لوله فاضلابی پلی اتیلن

در ارتباط با قیمت لوله فاضلابی پلی اتیلن فاکتورهایی از قبیل قیمت مواد اولیه پلی اتیلن، دستمزد نیروی کارگر، میزان کارکرد کارخانه و هزینه های جاری بستگی دارد. در هنگام خرید این نوع لوله ها باید موارد زیادی را مد نظر داشته که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. لوله های پلی اتیلن انواع مختلفی دارند که با شناخت آن ها براساس نیاز پروژه میتوانید اقدام به خرید نمایید.

لوله پلی اتیلن دو جداره کاروگیت

یکی از پرکاربرد ترین انواع لوله پلی اتیلن فاضلابی که برای انتقال و جمع آوری سطحی آب ها از آن استفاده می شود نوع کاروگیت دو جداره است. این نوع لوله در سایزهای مختلفی وجود دارد. قیمت لوله های دو جداره کاروگیت از لوله های پلی اتیلن فاضلابی تک جداره کمتر است و علت این امر نیز این بوده که وزن این نوع لوله از تک جداره کمتر است.

لوله پلی اتیلن فاضلابی اسپیرال کاروگیت

این نوع لوله در قطرهای بسیار بزرگ تولید می شود و کاربرد آن ها برای تعیین جهت مسیرهای فاضلاب و آب های سطحی همچنین در امور راهسازی و پل سازی میباشد.

 

کاربرد لوله فاضلابی پلی اتیلن

از آن جا که تصفیه فاضلاب صنعتی و انسانی به عنوان یکی از مسائل مهم زیست محیطی است و نهاد های ذیربط طریقه انتقال صحیح آن را به عنوان اهداف خود می دانند.

همان طور که می دانید فاضلاب ها حاوی مواد سمی و شیمیایی هستند که این مواد خاصیت خورندگی بالایی دارند. در گذشته به جای استفاده از لوله های پلی اتیلن از لوله های بتنی و سیمانی استفاده می شده است که امکان نشتی در آن ها بسیار بالا بوده به همین دلیل طراحان لوله های صنعتی برای رفع این مشکلات از مواد پلی اتیلن برای ساخت لوله های استفاده کردند.

با توجه به وجود انواع باکتری و میکروب و میکروارگانیسم ها در محیط فاضلاب ها درصد بالایی احتمال وجود دارد که این موارد در دیواره ها رشد کنند لوله های پلی اتیلن فاضلابی این مشکلات را از بین برده است. به علت جنس مناسب این لوله ها امکان رشد هیچ میکروارگانیسمی در دیواره های داخلی وجود ندارد.. کاربرد اصلی این نوع لوله در سیستم های لوله های فاضلاب صنعتی، مسکونی است و از کاربرد های دیگر آن انتقال آب و فاضلاب روستایی و شهری، شبکه های فاضلاب همچنین انتقال رواناب های سطحی است.

استفاده از این لوله ها با توجه به مشخصات متریک آن ها صورت می گیرد، کاربرد لوله های پلی اتیلن در درون ساختمان ها به علت فشار کم و فاضلاب شهری از سایز های 50 الی 160 استفاده می کنند. برای پروژه های کاری با فشار کاری یکسان که به همراه اتصالات جوشی فاضلابی از سایزهای 50 تا 60 است از لوله های پلی اتیلن در سایزهای بیشتر از 160 میلی متر برای انتقال آب باران و کانال آب، فاضلاب شهری استفاده می کنند.

انواع لوله فاضلابی پلی اتیلن با ضخامت و سایزهای مختلف در اماکن گوناگونی به کار می روند. جدول استاندارد بین المللی برای سایز لوله های پلی اتیلن برحسب میلی متر است. در ادامه برای آشنایی بیشتر کاربران در ادامه انواع سایز و ضخامت لوله ها را ذکر می کنیم:

  • 50 میلی متر با ضخامت 2
  • 63 میلی متر با ضخامت 2/9
  • 75 میلی متر با ضخامت 2/9
  • 90 میلی متر با ضخامت 3/5
  • 100 میلی متر با ضخامت 4/2
  • 125  میلی متر با ضخامت  4/8
  •  160  میلی متر-  با ضخامت 6/2

سایز لوله پلی اتیلن فاضلاب

لوله پلی اتیلن فاضلابی در سایز های گوناگونی تولید می شوند. واحد سایز لوله پلی اتیلن فاضلابی میلی متر می باشد. سایز لوله پلی اتیلن فاضلابی در محدوده 16 میلی متر الی 2000میلی متر است.

هر سایز لوله پلی اتیلن با توجه به نوع سیستم فاضلابی مورد استفاده قرار می گیرد. از سایز های کمتر لوله پلی اتیلن در سیستم های فاضلابی داخلی و از سایزهای بزرگتر لوله پلی اتیلن در سیستم های فاضلابی شهری و کانال های آب مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مزایای لوله پلی اتیلن فاضلاب

لوله پلی اتیلن فاضلابی نسبت سایر لوله های مورد استفاده در فاضلاب ها از مزایایی برخوردار می باشد. از جمله مزایای لوله پلی اتیلن فاضلاب می توان به نصب سریع  و آسان، مقرون به صرفه بودن، مقاومت و با دوام، مقاومت شیمیایی و مکانیکی بالا، کاهش خورندگی و زنگ زدگی، جلوگیری از رسوب و لجن در جداره لوله، جریان سریع و راحت سیالات در درون لوله، طول عمر بیشتر و … اشاره نمود.

لوله های پلی اتیلن فاضلابی با توجه به ویژگی های ذکر شده در خطوط لوله کشی به کار می روند که وظیفه انتقال و جمع آوری پساب ها و فاضلاب ها، فاضلاب شهری و روستایی بر عهده دارند.

 

 

قیمت لوله پلی اتیلن فاضلابی

قیمت لوله پلی اتیلن فاضلاب ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به قیمت ماده اولیه تولیدی لوله پلی اتیلن فاضلاب ها اشاره نمود.

هر چه قیمت ماده اولیه افزایش یابد به طبع قیمت این دسته از لوله ها نیز افزایش می یابد. و بر عکس هرچه قیمت ماده اولیه کاهش یابد ، قیمت آنها نیز کاهش می یابد.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت لوله فاضلاب ها می توان به نرخ دلار در بازارهای داخلی و جهانی اشاره نود. قیمت دلار نیز مانند قیمت ماده اولیه رابطه مستقیمی با قیمت لوله پلی اتیلن فاضلاب ها دارد که با افزایش و کاهش قیمت دلار به ترتیب قیمت لوله پلی اتیلن فاضلاب ها نیز افزایش و کاهش می یابد.

کیفیت لوله، برند و کارخانه تولید کننده، داشتن و نداشتن استانداردها، داشتن یا نداشتن ضمانت نامه، سایز لوله و … از عوامل موثر دیگر بر قیمت لوله پلی اتیلن فاضلاب ها به حساب می آیند.

به منظور آگاهی از قیمت لوله پلی اتیلن فاضلاب ها می توانید به متخخصین با تجربه مجموعه آهن سنتر درخواست ارسال لیست محصولات مد نظر خود را نمایید. متخصصین این مجموعه در کمترین زمان ممکن لیست قیمت محصولات درخواستی را آماده و ارسال می نمایند.

 

سفارش لوله پلی اتیلن فاضلاب

لوله پلی اتیلن فاضلابی در بسیاری از پروژه های کشوری در خصوص سیستم لوله کشی فاضلاب ها مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که قصد خرید این دسته از لوله پلی اتیلن را دارید، بهتر است پیش از سفارش محصولات مد نظر خود اطلاعاتی در این راستا کسب نمایید و با افراد با تجربه مشورت نمایید تا محصولات مقرون به صرفه با کیفیت بالا خریداری نمایید.

مجموعه آهن سنتر در زمینه فروش عمده آهن، ابزارآلات آهنی، انواع لوله مانیسمان ، فلنج ، ورق، انواع اتصالات ، شیرآلات و … فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می نماید.

نکته ی قابل توجه در انتخاب لوله پلی اتیلن فاضلابی این است که شما می توانید با یک انتخاب مناسب در راستای کاهش هزینه ها و داشتن دوام بالا در پروژه های مختلف موفق باشید. لوله پلی اتیلن فاضلابی از مقاومت بالایی در برابر عوامل شیمیایی و مکانیکی برخوردار است. این امر باعث می شود که طول عمر لوله ها افزایش یافته و دوام بالایی داشته همچنین در امر انتقال فاضلاب تسریع ایجاد شده سبکی آن باعث می شود که وصل و حمل و نقل آن ها به سهولت انجام شده و امکان نشتی آن نیز به شدت کاهش پیدا کند.

نکته مهمی که برای انتخاب لوله پلی اتیلن فاضلابی وجود دارد این است که کاربران یا خریداران باید با دانش و آگاهی کافی نسبت به این امر اقدام کنند و عواملی مانند برند، کیفیت و رعایت استانداردهای بین المللی را در نظر بگیرند که رعایت این موارد مستلزم آگاهی های لازم است. برای تجربه ی یک خرید امن و مطمئن می توانید با شماره ۰۲۱۴۸۴۱۷ تماس گرفته و از کارشناسی و مشاوره گروه آهن سنتر برخوردار شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *