لوله

لوله گالوانیزه ی گلخانه ای

لوله گالوانیزه ی گلخانه ای

لوله گالوانیزه ی گلخانه ای  ، جنس لوله های گالوانیزه از جنس آهن سفید نورد شده می باشد که درز آن توسط دستگاه های درز جوش میدهند. و بعد از آن برای افزایش مقاومت در مقابل اسیدها و زنگ زدگی ها دریک ظرف وان آبکاری روی اندود قرار می دهند تا گالوانیزه شود.

در حالت کلی لوله های گالوانیزه به دو صورت سبک و متوسط تولید می گردد.

 

لوله گالوانیزه ی گلخانه ای

 

لوله های فولادی گالوانیزه:

لوله های فولادی یک نشانه برای شناخت رایج در بین عموم مردم دارند آن مشخصه رنگ لوله ها است. رنگ این لوله ها عموما تیره و خاکستری است و به دو صورت سبک و متوسط تولید می گردد.

 

جنس لوله ی فولاد گالوانیزه چیست؟

این لوله ها از آهن سفید نورد شده ساخته شده اند ؛ نام دیگر این لوله ها لوله های با درز می باشد. درز این لوله ها با دستگاه ی به هم وصل می شوند و جوش می خورندو در فلزی به نام روی ذوب می شوند و فرو برده می شوند.

 

کاربرد لوله گالوانیزه

در بازار امروز این لوله ها به عنوان پر کاربردترین لوله ها شناخته شده اند. برخی از کاربردهای این لوله ها عبارتند از :سیستم آبرسان منازل وگلخانه ها ،ایه جهت حصار کشی زمین و محوطه کارگاهی ، سازه فلزی ، تصفیه خانه ها ، کشاورزی , دکل های مخابراتی کابل برق و…

 

در بسیاری از موارد از لوله ی گالوانیزه برای تخلیه ی فاضلاب و انتقال آب و گاز استفاده می شود.

همانطور که میدانید لوله  گالوانیزه در انواع مختلفی است و کاربرد بسیاری در صنایع مختلف دارد. در ادامه ی این مقاله لوله گالوانیزه ی گلخانه ای را مختصرا برایتان توضیح خواهیم داد.

 

لوله گالوانیزه گلخانه ای

همانطور که میدانید ساختن گلخانه  یکی از پراهمیت ترین مسائل در

این روز ها می باشد. و دلیل این اهمیت این است که بسیاری از محصولات به صورت گلخانه ای تولید و روانه ی بازار می گردند.

 

لوله گالوانیزه ی گلخانه ای

 

لوله گالوانیزه ی گلخانه ای

امروزه معمولا ساخت گلخانه اهمیت بسیار زیادی پیدا نموده، زیرا اغلب محصولات را به صورت گلخانه ای در فصول مختلف تولید و روانه بازار می نمایند.

خب همانطور که می دانید سازه های گلخانه ای را با استفاده از لوله های گلخانه ای درست می کنند. جنس این لوله ها از فولاد است و شرکت های سازنده با قرار دادن سرد و گرم که از جنس روی هستند لوله ها را به اصطلاح گالوانیزه می کنند. سایز لوله های گالوانیزه ی گلخانه ای بین /2الی 4 اینچ  می باشد.

عموما لوله های گالوانیزه ی گرم کیفیت و مقاومت بیشتری نسبت به لوله های سرد دارند. به همین دلیل عمر آنها از لوله های سرد بیشتر است. این لوله ها عموما شاخه های 6 متری تولید می شوند و در بازار عرضه می گردند.

شما می توانید به راحتی هر تعداد که از این لوله را نیاز دارید از بازار خریداری کنید.

 

لوله گالوانیزه فولادی

این لوله ها که در بازار با نام لوله آهن سفید معروف هستند و در انتخاب نام برای این دو لوله تفاوتی قائل نشده اند. وزن لوله های گالوانیزه ی فولادی نسبت به گالوانیزه ی آهن سبک تر است و کاربرد این لوله ها عمدتا در سیستم تهویه می باشد.

جنس این لوله ها از متریال فولاد نرم می باشد و برای تولید این محصول ورق فولادی را با فشار از قالب عبور می دهند و بعد درز های که در آن وجود دارد را بهم جوش می دهندتا فاصله ی لوله ها و درز آنها از بین برود.

در مرحله ی بعدی برا ی جلوگیری از زنگ زدگی این لوله ها را با فلز روی گالوانیزه می کنند. این محصول حساسیت زیادی را نسبت به اسید دارد و هر اسیدی که به چدن ضرر داشته باشد به این لوله ها هم ضرر دارد.

این محصول وقتی در مجاورت با آب قرار می گیرد مقاومتش بیشتر می شود و اینکار باعث سخت تر شدن این محصول می شود.

خب تا این قسمت از مقاله با لوله گالوانیزه گلخانه و فولادی آشنا شده اید حالا در ادامه ی این محصول لوله ی گالوانیزه ی آهنی را برایتان توضیح می دهیم تا اطلاعات بیشتری درباره ی  انواع این لوله ها را برایتان گرد آوری کرده باشیم.

 

لوله‌ ی  آهنی گالوانیزه چیست؟

لوله ی آهنی گالوانیزه  که با بکار گیری آهن سفید نورد داده شده تولید می شود و درز هایی که در آن وجود دارد با استفاده از دستگاه های درز جوش به هم جوش داده می شوند بعد از گذراندن این مرحله می ریم به سراغ مرحله ی که آن قطعه  را در ظرف پر از روی ذوب شده قرار می دهیم بخاطر همین به این لوله ها لوله های با درز می گویند.

این لوله ها بخاطر رنگ خاکستری ای که دارند قابل شناسایی در بازار هستند. این لوله ها در بازار متناسب با نیازی که مشتریان برای استفاده در محل های مختلف دارند به دو دسته تقسیم می شوند سبک و سنگین.

ابعاد استانداری که برای این لوله ها در نظر گرفتن و در بازار عرضه کرده اند شش متری است است. قطر این لوله ها به قطر اسمی شهرت دارد . و قطر داخلی از قطر خارجی کوچکتر است.

اگر می خواهید این لوله ها را خریداری کنید باید بدانید که این لوله بر اساس نمره شناخته می شوند. این لوله ها با استفاده از دنده پیچی بهم وصل می شوند.

شما می توانید این لوله را با توجه به نیازتان به هر تعداد که باشد از آهن سنتر خریداری کنید برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با این مجموعه تماس بگیرید و از روند خرید مطلع شوید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *