مفتولی

میلگرد اصفهان

میلگرد اصفهان

میلگرد اصفهان

برای مشاهده بهترین قیمت میلگرد کلیک نمایید.

میلگرد 

میلگرد ( کوتاه برای نوار آرماتور) که به عنوان فولاد تقویت کننده شناخته می شود. میلگرد از جمله مصالح مهم ساختمانی هستند که نقش بسیار مهمی در اسکلت و زیر ساخت های ساختمانی دارند به عنوان مقاومت در تنش وارد شده بر آنها و تقویت و کمک به بتن تحت فشار استفاده می شود.

بتن تحت فشار زیاد است ، اما در برابر زلزله نیروهای کششی از مقاومت کششی ضعیفی برخوردار است و امکان تخریب و شکسته شدن در برابر نیروهای کششی بالا وجود دارد.

میلگرد مقاومت کششی سازه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و مکمل بسیار خوبی برای بتن ها محسوب می شوند. سطح میلگرد اغلب تغییر شکل می یابد تا پیوند بهتری با بتن برقرار شود.متداول ترین نوع میلگرد فولاد کربن است که به طور معمول از میله های گرد داغ با الگوهای تغییر شکل تشکیل شده است. انواع دیگر که به راحتی در دسترس هستند شامل فولاد ضد زنگ و میله های کامپوزیتی ساخته شده از الیاف شیشه ، فیبر کربن یا الیاف بازالت است.

میله های تقویت کننده فولاد همچنین ممکن است در یک رزین اپوکسی پوشش داده شده باشد که برای مقاومت در برابر اثرات خوردگی بیشتر در محیط های نمکی پوشانده شده است. بامبو به عنوان جایگزین مناسب برای تقویت فولاد در ساخت بتن شناخته شده است. این نوع جایگزین تمایل به گرانتر بودن دارند یا ممکن است دارای خواص مکانیکی کمتری باشند و از این رو بیشتر در ساخت های ویژه مورد استفاده قرار می گیرند که خصوصیات بدنی آنها ویژگی خاصی را برآورده می کند. مورد نیاز عملکردی که فولاد کربن آن را تأمین نمی کند. فولاد و بتن دارای ضرایب انبساط حرارتی هستند ، بنابراین یک عضو بتونی تقویت شده با فولاد با تغییر دما ، حداقل تنش دیفرانسیل را تجربه می کند.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت هاش در بازار کلیک نمایید.

 

جنس و قطر میلگردها

معمولا میلگرد ها از جنس فولادی تولید می شوند و به بازار عرضه می گردند. علت استفاده از جنس فولادی در میلگردها به دلیل آن است که ضریب انبساط دمایی فولاد و بتن به یکدیگر نزدیک می باشد و همین امر مسبب عدم واکنش بتن در تغییرات دمایی و آب و هوایی خواهد شد.

میلگردها در قطرهای گوناگونی تولید می شوند که هر یک از اندازه قطرهای میلگردها در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

میلگرد اصفهان

تولید میلگرد در شهرهای مختلفی با تجهیزات روز، آزمایش های کنترل کیفیت و متخصصین زبردست در داخل کشور انجام می گردد. از جمله معرف ترین شهرهای تولیدکننده میلگرد می توان به اصفهان، کاشان، خراسان، اهواز، یزد، گیلان، نیشابور، بنات و … اشاره نمود. میلگرد اصفهان توسط شرکت هایی از جمله ذوب آهن اصفهان در داخل اصفهان تولید می شود و توانسته بخشی از نیاز های جامعه بازار به میلگرد را تامین نمایند.

قیمت میلگرد اصفهان مانند سایر میلگردها به عوامل متعددی از جمله نرخ دلار، قیمت فولاد، کیفیت میلگرد، کارخانه تولید کننده آن و میزان موجودی در بازار بستگی دارد. به عبارت دیگر هر چه قدر قیمت دلار و فولاد افزایش یابد به طبع قیمت میلگرد نیز افزایش می یابد و هر چه قدر قیمت دلار و فولاد کاهش یابد، قیمت میلگرد نیز کاهش می یابد.همچنین رابطه عکسی بین قیمت میلگرد و میزان موجودی آن در بازار برقرار می باشد به طوری که با افزایش مقدار میلگرد در بازار، قیمت میلگرد کاهش می یابد و با کاهش مقدار میلگرد در بازار، قیمت میلگرد نیز افزایش می یابد.

پیشنهاد قبل از خرید اطلاعات کلی راجع به میلگرد، ساختار و کاربرد های آن و قیمت آن در بازار روز به دست آورید و با افراد با تجربه و متخصص در این زمینه مشورت نموده تا مناسب ترین انتخاب با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت را داشته باشید و خرید خود کمال رضایت را داشته باشید.

 

پیشنهاد: برای مشاهده بهترین قیمت رابیتس در بازار کلیک نمایید.

 

آهن سنتر فروشنده عمده انواع لوله، آهن و ابزارالاتی مختلف مانند میلگرد می باشد و محصول مورد نظر شما را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب در بازار آهن فراهم می نماید. به منظور آگاهی از میلگرد اصفهان و کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به یکی از بهترین سایت های فروش و اطلاع رسانی در این خصوص به نشانی https://www.ahancenter.com مراجعه نمایید و همچنین برای خرید و گرفتن مشاوره رایگان راجع به میلگرد اصفهان با متخصصین این حوزه در بخش فروش شرکت آهن سنتر با شماره تلفن 48417-021 تماس حاصل نمایید.

 

انواع مختلف میلگرد طبق استاندارد روسی

میلگردها مطابق استانداردهای روسی به سه دسته کلی A-1، A-2 و A-3 تقسیم بندی می شوند. در زیر شکل و مقاومت کششی هر یک از این دسته ها بیان شده است:

 

  • A-1: این دسته از میلگرد ها دارای سطح صاف می باشند. و مقاومت کششی 3600کیلوگرم بر سانتی متر مربع هستند.

 

  • A-2: شکل این دسته از میلگردها از نوع آجدار می باشد و مقاومت کششی بالاتر نسبت به میلگرد نوع A-1 دارند.

 

  • A-3: این دسته از میلگردها از لحاظ شکل ظاهری شبیه به میلگرد نوع A-2 می باشد اما از مقاومت کششی بالاتری نسبت به میلگرد نوع A-2 دارند.

 

 

 

کاربردهای میلگرد

میلگرد های فولادی در اقطار مختلف بعد از تولید به روش آلیاژسازی در محیط خنک قرار گرفته تا دما آن کاهش یابد. تمام  قسمت های میلگرد از نظر ساختاری و مکانیکی یکسان هستند و در طول های بلندی برش داده می شوند. از میلگردها به منظور های متعددی اغلب در صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند . از جمله می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ستون های ساختمان
  • افزایش مقاومت کششی بتن
  • ساخت خاموت و رکابی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *