لوله

قیمت لوله مانیسمان دقیق کاوه

لوله دقیق کاوه

لوله مانیسمان کاوه یکی از با کیفیت ترین انواع لوله های بدون درز در ایران است. این لوله ویژگی ها و کاربرد های خاصی دارد برای آشنایی با عوامل موثر در قیمت در خرید و فروش لوله مانیسمان دقیق کاوه آشنا شوید با ما همراه باشید.

 

بررسی لوله مانیسمان دقیق کاوه

لوله مانیسمان کاوه توسط شرکت دقیق کاوه تولید می شود. گروه تولید کننده لوله دقیق کاوه در سال 1382 در شهر ساوه تاسیس شده است و جزو اولین تولیدکنندگان لوله بدون درز یا مانیسمان در ایران به شمار می آید. این گروه صنعتی سالانه چندین هزار تن لوله بدون درز یا مانیسمان تولید و به بازارهای ایران عرضه می کند. نکته قابل ذکر این است که لوله های تولید شده توسط شرکت دقیق کاوه براساس استانداردهای جهانی ساخته می شوند. لوله های تولید شده توسط این شرکت به عنوان لوله های درجه یک شناخته می شوند. این لوله ها را به منظور محافظت از زنگ زدگی در سطوح داخلی و خارجی با رنگ مشکی پوشش می دهند. برای آشنایی بیشتر با قیمت لوله مانیسمان کاوه با آهنسنتر همراه باشید.

اقسام لوله های دقیق کاوه

  • لوله دقیق کاوه فولادی
  • لوله دقیق کاوه گازی
  • لوله دقیق کاوه سبک

لوله مانیسمان رده ۲۰

عوامل موثر بر قیمت لوله دقیق کاوه

قیمت لوله مانیسمان به عوامل گوناگون بستگی دارد که با کاهش یا افزایش این علل سبب تغییر در نرخ لوله مانیسمان در بازار می شود. از جمله می توان به کیفیت و سایز لوله اشاره کرد که این علل رابطه مستقیمی با نرخ لوله دارند، به عبارت دیگر با افزایش کیفیت و سایز آن سبب افزایش قیمت لوله مانیسمان می شود و بر عکس.

از عوامل موثر بر قیمت لوله می توان به موجودی لوله در بازار نام برد که رابطه معکوسی با قیمت لوله دارد به عبارت دیگر هرچه قدر میزان موجود لوله در بازار افزایش یابد، قیمت لوله در بازار کاهش یافته و بر عکس.

قیمت لوله بدون درز رابطه مستقیمی به قیمت فولاد و دلار در بازارهای جهانی و کشوری دارد. به طوری که تغییر در نرخ دلار و فولاد سبب ایجاد نوسانات قیمت لوله  می شود. نوسانات قیمت دلار و فولاد از مهم ترین عوامل تغییر در قیمت لوله بدون درز می توان در نظر گرفت.

در ادامه قیمت لوله مانیسمان دقیق کاوه باید بگوییم که این لوله ها در رده 40 تولید شده و در سایزهای2/1 اینچ تا 12 به بازار عرضه می شوند. طول این لوله مانیسمان رده ۴۰ نیز در ۲ سایز مختلف 6 و 12 متری برش خورده است. مشخصات فنی لوله مانیسمان کاوه براساس طول و سایز این لوله ها سنجیده می شود. از دیگر موارد موثر بر قیمت لوله مانیسمان کاوه وزن این محصولات است که  ۷/۶ تا ۹۶ کیلوگرم است. یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت قابلیت بدون درز بودن این لوله ها و کیفیت و روش ساخت آن ها است. این لوله ها فولاد کم آلیاژی هستند که این مسئله باعث می شود که این لوله ها از کیفیت بالایی برخوردار باشند.

 

خرید لوله مانیسمان کاوه

یکی دیگر از مواردی که به هنگام خرید لوله مانیسمان کاوه مورد توجه واقع می شود روش ساخت این نوع لوله ها است که بر قیمت آن ها تاثیر زیادی می گذارد. از روش های مورد استفاده برای ساخت لوله مانیسمان دقیق کاوه می توان به روش نورد گرم و کشش سرد است که نکته مهم در ارتباط با این روش این است که یکی از شیوه های سرد کاری محسوب می شود استفاده از این متد ساخت مقاومت خمشی لوله را بالا می برد.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که در برخی مواقع برای رسیدن به کیفیت بالا باید از روش های حرارتی بهره گرفت یکی از روش های حرارتی بسیار مرسوم متد نورد گرم است.

در این روش برای ساخت لوله مانیسمان کاوه فلز گرم شده را از میان دو غلتک که فاصله ی موجود در بین آن ها اندکی از ضخامت فلز ورودی کمتر است و برخلاف جهت همدیگر چرخانده می شود عبور داده می شوند به علت بالا بودن سرعت چرخش غلتک ها از ریلی که فلزات بر روی آن قرار می گیرد اصطکاک ایجاد شده بین فلز و غلتک باعث می شود که فلزات به جلو رانده شده و ضخامت آن ها کم شود. استفاده از روش نورد گرم برای ساخت انواع لوله مانیسمان این بوده که به نسبت روش سرد از نیروی کمتری استفاده می شود معمولا از روش نورد گرم برای سخت لوله با شمش های بزرگ فولادی استفاده می شود اما روش کشش سرد باعث می شود که لوله مانیسمان کاوه از مقاومت بیشتری برخوردار باشد.

 

لوله مانیسمان اهوازویژگی لوله مانیسمان دقیق کاوه

از دیگر عواملی که در بحث قیمت لوله مانیسمان کاوه مورد بررسی قرار می گیرد ویژگی های منحصر به فرد این نوع لوله ها است. قابلیت بدون درز آن باعث می شود که این لوله ها یکنواخت بوده و بیشترین مقاومت را در برابر فشار و حرارت داشته باشند فلزات به کار رفته در لوله مانیسمان دقیق کاوه از مرغوب ترین فلزات بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

این لوله ها به علت روش ساخت مناسب از استحکام بالایی برخوردار است و همین امر باعث می شود که مقاومت بیشتری در برابر فشار نشان بدهد. لوله های مانیسمان کاوه در رده ی 40 تولید شده و علت این امر نیز تقاضای این نمونه لوله در بازارهای ایران است.

کاربرد لوله مانیسمان کاوه

کاربرد این نوع لوله ها معمولا در مصارف صنعتی است به خصوص صنایعی که با سیستم فشار قوی سرو کار دارند این صنایع شامل انتقال سیالات پرفشار، مخازن تحت فشار است که این لوله ها پاسخگوی فشارهای بالا هستند. از لوله مانیسمان دقیق کاوه برای لوله کشی های گاز صنعتی، تاسیسات لوله های گاز، ساخت برج ها و بیشترین مصرف آن به عنوان لوله های آتش نشانی است. از این لوله ها همچنین می توان برای مصارف خانگی نیز استفاده کرد. می توانیم از لوله مانیسمان کاوه در تاسیس پروژه های کارخانه های صنعتی و برای لوله های بخار آب و موتورخانه های صنعتی استفاده می شود.

 

فروش لوله مانیسمان کاوه

در هنگام خرید و فروش لوله مانیسمان کاوه باید از اطلاعات جامع و دانش کافی در ارتباط با لوله های مانیسمان بهره بگیرید. انتخاب این نوع لوله ها بسیار تخصصی است برای انجام یک خرید مطمئن می توانید با شماره  ۰۲۱۴۸۴۱۷ تماس گرفته و از دانش کارشناسان و مشاوران خبره آهنسنتر در این زمینه بهره مند شوید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *