پروفیل

ناودانی گالوانیزه | بهترین کاربردهای استفاده از انواع ناودانی

ناودانی گالوانیزه

ناودانی گالوانیزه

ناودانی گالوانیزه (GALVANIZED STUDS)  ساخته شده از فلز با روکش گالوانیزه که یکی از پرمصرف ترین ناودانی ها میباشد و همینطور از نظر کاراییی مناسب با هرگونه صنعتی است. ناودانی گالوانیزه در ابعاد و مدل ها با ضخامت های متفاوتی تولید میشوند که شکل ظاهری آنها همانند U – H در انگلیسی میباشند.از ناودانی هایی که از جنس گالوانیزه ساخته شده است بیشتر در ستون ها و سقف ها در صنعت ساختمان سازی استفاده میشود. که به چند روش پرسی، فابریک که همان نورد سرد و گرم است ساخته شده و بنا به سفارش متقاضی با ابعاد و ضخامت های متفاوتی روانه بازار میشوند.

 

کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد ناودانی گالوانیزه

ناودانی گالوانیزه به علت ویژگی های بالایی که دارند مورد استفاده در هر زمینه ای میباشد :

1) یکی از علت های بسیار حائز اهمیت گالوانیزه ها خاصیت ضد زنگ پذیری آنها میباشد که باعث شده در تمامی ساخت و ساز های داخلی و بیرونی ساختمانها از آنها استفاده کرد .

2) همین طور دوام بالایی در تحمل فشار آب دارد که در این زمینه در تجهیزات ساخت کشتی و اسکلت سازی در آب های بزرگ قابل استفاد بوده که دلیل اصلی آن ضد پوسیدگی و خوردگی بودن ناودان ها است.

3) ناودانی گالوانیزه دارای طول عمر طولانی هستند که در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی سازگاری خودشان را نشان میدهند در هنگام تولید از گوگرد و فسفر در آن استفاده میشود که باعث شده مقاومت ناودانی را نسبت به آب های دریایی بالا ببرد.

4) گالوانیزه از نظر هزینه با توجه به ویژگی های بارزی که دارند بسیار مقرون به صرفه هستند و از آنها در صنعت خودرو سازی و ساخت ماشین های سنگین است.

5) از ناودانی های گالوانیزه در گلخانه ها نیز برای کمک به انتقال آب و جداسازی زمین ها و… نیز استفاده میشود که در مطالب گذشته به مختصری از آنها پرداخته ایم.

 

 

کاربردهای اساسی لوله گالوانیزه گلخانه ای را در اینجا ببینید.

 

ناودانی گالوانیزه چگونه تولید میشود:

ناودانی هی گالوانیزه به دو روش تولید میشود که یکی از روش های آن که بسیار مقاوم تر و پرمصرفتر است روش فابریکی تولید ناودانی میباشد. در روش فابریکی خلاصه شده از نورد سرد و نورد گرم که با ترکیب مواد اولیه و قرار دادن آنها در کوره های مذاب و قابل سازی و در انتها به مرحله نورد سرد وارد میشود که این روش از مهم ترین روش های تولید ناودانی ها و هرگونه نبشی گالوانبزه میباشد. اما روش دیگر تولید که چندان توصیه نمیشود ( البته برای مصارف ضعیف تر کاربردی است ) به این طریق است که ناودانی ها از ورق آماده گالوانیزه ساخته شده است به این روش که در دو طرف ناودانی ها برش هایی ایجاد میشود که باعث شده بال های ناودانی به صورت 90 درجه و روبه روی هم قرار بگیرند. ناودانی ها به روش های ساده و مشبک ساخته میشود. روش مشبک بیشتر در مواردی چون ساخت سازه های سبک و قفسه های دارای مقاومت بالا استفاده میشود و از روش ساده که در ابعاد بین 30 تا بالای 200 میلیمتر تولید و در ساخت و سازهای صنعتی و پل های وسط جاده ها و… کاربرد دارد.

از انواع ناودانی ها UNP است که دارای استاندارد از اتحادیه اروپا است . از معایب ناودانی UNP میتوان به وزن بالای ان اشاره کرد که البته وزن بالای UNP به علت کاربرد آن در پروژه های سنگین عمرانی است که دارای ناودانی های مختلفی چون ناودانی باد بند، ناودانی تیرها و ناودانی کار شده در ستون ها میباشد که اکثر مواقع برای کا در ساختمان سازی استفاده میشود البته برای نماهای خارج یساختمان میتوان از ناودانی های دیگری همچون ناودانی الومینیوم استفاد کرد که ظاهری مناسبتر نسبت به سایر ناودانی ها دارد.

 

مزیت های ناودانی گالوانیزه

قیمت و انواع ناودانی گالوانیزه

مجموعه آهن سنتر از فروشندگان عمده آهن و ابزارآلات آهنی مانند: انواع لوله های گالوانیزه است. همچنین این مجموعه درزمینهٔ فروش انواع لوله‌ها، تجهیزات آهن‌آلات ، شیرآلات و …. فعالیت دارد و محصولات درخواستی مشتریان خود را با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت در زمان مناسب فراهم می‌نماید..ناودانی گالوانیزه انواع متفاوتی دارد که میتوان از آنها نام برد: 1) ناودانی کشاورزی گالوانیزه 2) ناودانی صنعتی گالوانیزه 3) ناودانی سنگین و سبک گالوانیزه هستند که کاربرد هر کدام آنها در صنایع بسیار متفاوت است ما در این مطلب شما را با اندازه و ضخامت های انواع ناودانی های گالوانیزه آشنا خواهیم کرد:

 

ناودانی گالوانیزه با وزن 26 طول 6 و سایز 6            لطفا با ما تماس بگیرید.

ناودانی گالوانیزه با وزن 22 طول 6 و سایز 5           لطفا با ما تماس بگیرید.

ناودانی گالوانیزه با وزن 24 طول 6 و سایز 5           لطفا با ما تماس بگیرید.

ناودانی گالوانیزه با وزن 32 طول 6 و سایز 6            لطفا با ما تماس بگیرید.

ناودانی گالوانیزه با وزن 85 طول 6 و سایز 16         لطفا با ما تماس بگیرید.

ناودانی گالوانیزه با وزن 125 طول 12 و سایز 12      لطفا با ما تماس بگیرید.

ناودانی گالوانیزه با وزن 103 طول 12 و سایز 10     لطفا با ما تماس بگیرید.

ناودانی گالوانیزه با وزن 74 طول 6 و سایز 14         لطفا با ما تماس بگیرید.

ناودانی گالوانیزه با وزن 125 طول 12 و سایز 12    لطفا با ما تماس بگیرید.

 

 

برای مشاهده از ورق های گالوانیزه با ما باشید..

 

چطور ناودانی گالوانیزه با کیفیت بخریم

دقت فرمایید قبل از خرید ناودانی مناسب حتما به کاربرد و ویژگی های منحصر به فرد آن را مطالعه فرمایید تا شما را در خرید مناسبتریاری رساندکه در اینجا پیشنهاد می‌شود به ‌منظور آگاهی و کسب اطلاعات راجع به قیمت لوله ها به سایت مجموعه آهن سنتر به سایت ما و یا با شماره تلفن 48417 – 021 تماس گرفته و با تیم فروش در این مجموعه مشورت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *