پروفیل

ناودانی گالوانیزه | بهترین کاربردهای استفاده از انواع ناودانی

ناودانی گالوانیزه

ناودانی گالوانیزه

ناودانی گالوانیزه (GALVANIZED STUDS)  ساخته شده از فلز با روکش گالوانیزه که یکی از پرمصرف ترین ناودانی ها میباشد و همینطور از نظر کاراییی مناسب با هرگونه صنعتی است. ناودانی گالوانیزه در ابعاد و مدل ها با ضخامت های متفاوتی تولید میشوند که شکل ظاهری آنها همانند U – H در انگلیسی میباشند.از ناودانی هایی که از جنس گالوانیزه ساخته شده است بیشتر در ستون ها و سقف ها در صنعت ساختمان سازی استفاده میشود. که به چند روش پرسی، فابریک که همان نورد سرد و گرم است ساخته شده و بنا به سفارش متقاضی با ابعاد و ضخامت های متفاوتی روانه بازار میشوند.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید لوله مانیسمان و تجهیزات آن با مناسبترین قیمت در کمترین زمان از طریق مجموعه آهن سنتر با شماره تماس 48417-021 با مشاوران ما در ارتباط باشید.

قیمت ناودانی گالوانیزه

قیمت ناودانی گالوانیزه به چه عواملی بستگی دارد؟ همان طور که اطلاع دارید ناودانی به عنوان یکی از مقاطع پرکاربرد فولادی به شمار می رود که به علت اهمیت بالایی که دارد و در شرایط خاص مورد استفاده قرار گرفته و برای حفظ این مقطع آن را از جنس گالوانیزه می سازند. ناودانی های ساده را معمولا از جنس ورق های گرم تولید می شوند. در صورتی که بخواهید از این نوع سازه در شرایط خاص استفاده کنید باید ناودانی از جنس گالوانیزه را انتخاب نمائید. علت استفاده از این نوع ناودانی نیز جنس آن بوده فرایند گالوانیزاسیون به عنوان یکی از ارزان ترین و ساده ترین روش هایی است که برای جلوگیری از خوردگی و افزایش مقاومت مقاطع فولادی در برابر زنگ زدگی استفاده می شود. جالب است بدانید که پوشش های گالوانیزه درصدهای متفاوتی دارند که به وسیله ی پوشش فلز روی اندازه ی آن مشخص می شود.

 

ناودانی گالوانیزه چگونه تولید میشود

ناودانی هی گالوانیزه به دو روش تولید میشود که یکی از روش های آن که بسیار مقاوم تر و پرمصرفتر است روش فابریکی تولید ناودانی میباشد. در روش فابریکی خلاصه شده از نورد سرد و نورد گرم که با ترکیب مواد اولیه و قرار دادن آنها در کوره های مذاب و قابل سازی و در انتها به مرحله نورد سرد وارد میشود که این روش از مهم ترین روش های تولید ناودانی ها و هرگونه نبشی گالوانبزه میباشد. اما روش دیگر تولید که چندان توصیه نمیشود ( البته برای مصارف ضعیف تر کاربردی است ) به این طریق است که ناودانی ها از ورق آماده گالوانیزه ساخته شده است به این روش که در دو طرف ناودانی ها برش هایی ایجاد میشود که باعث شده بال های ناودانی به صورت 90 درجه و روبه روی هم قرار بگیرند. ناودانی ها به روش های ساده و مشبک ساخته میشود. روش مشبک بیشتر در مواردی چون ساخت سازه های سبک و قفسه های دارای مقاومت بالا استفاده میشود و از روش ساده که در ابعاد بین 30 تا بالای 200 میلیمتر تولید و در ساخت و سازهای صنعتی و پل های وسط جاده ها و… کاربرد دارد.

از انواع ناودانی ها UNP است که دارای استاندارد از اتحادیه اروپا است . از معایب ناودانی UNP میتوان به وزن بالای ان اشاره کرد که البته وزن بالای UNP به علت کاربرد آن در پروژه های سنگین عمرانی است که دارای ناودانی های مختلفی چون ناودانی باد بند، ناودانی تیرها و ناودانی کار شده در ستون ها میباشد که اکثر مواقع برای کا در ساختمان سازی استفاده میشود البته برای نماهای خارج یساختمان میتوان از ناودانی های دیگری همچون ناودانی الومینیوم استفاد کرد که ظاهری مناسبتر نسبت به سایر ناودانی ها دارد.

 

مزیت های ناودانی گالوانیزه

 

خرید ناودانی گالوانیزه

یکی از عوامل بسیار موثر در خرید ناودانی گالوانیزه طرز ساخت و دسته بندی این نوع ناودانی است. ناودانی گالوانیزه به دستهC و U شکل تقسیم می شوند.ناودانی هایی که یه شکل U هستند و دارای بال های مخروطی می باشند. ناودانی گالوانیزه که به صورت C هستند دارای بال های موازی هستند. به همین دلیل ابعاد ناودانی گالوانیزه را بر اساس استاندارد  UPE و UPNاندازه گیری می کنند. معمولا برای ناودانی های نوع C از استاندارد UPE و برای نوع  U از استاندارد UPN استفاده می کنند. از دیگر موارد موثر در قیمت ناودانی گالوانیزه روش تولید این قطعات است که به دو صورت پرسی و فابریک انجام می گیرد. ناودانی های پرسی را با استفاده از پرس به صورت دلخواه در می آورند در حالی که ناودانی های فابریک از آغاز فرایند تولید به حالت ناودانی از خط تولید خارج می شوند. یکی دیگر از عوامل موثر در خرید این محصولات نیز قیمت ورق گالوانیزه ناودانی است که به شکل گرم یا سرد استفاده می شوند.

عوامل موثر در فروش ناودانی گالوانیزه چیست

ناودانی گالوانیزه به عنوان یکی از پرکاربردترین نواع پروفیل ها در صنعت ساختمان سازی محسوب می شوند. از عوامل موثر در فروش ناودانی گالوانیزه ضخامت انواع این مقاطع است که از یک تا 3 میلی متر متغیر است. لازم به ذکر است بدانید که هر ضخامت دارای کاربرد مربوط به خود است. از نظر وزنی نیز این سازه ها را به دو بخش سبک و سنگین تقسیم می شوند. برای شناخت هر چه بیشتر این پروفیل ها با آهنسنتر همراه باشید.

از دیگر موارد موثر در فروش ناودانی های گالوانیزه نحوه گالوانیزه کردن آن ها است که امروزه بهترین روش گالوانیزه کردن روش غوطه ور کردن در حوضچه مذاب روی است. گالوانیزه کردن نسبت به سایر روش های افزایش مقاومت مانند رنگ آمیزی از صرف هزینه و زمان کمتری بهره مند می شود. علاوه بر این استفاده از این نوع ناودانی باعث صرفه جویی در هزینه ها می شوند در صورتی که این ناودانی ها دچار شکستگی شوند باز هم در برابر خوردگی و پوسیدگی از مقاومت بالایی برخوردار هستند. به همین علت این نوع ناودانی ها بیشتر از انواع ساده ی آن کاربرد دارند.

ناودانی سنگین یا ناودانی اروپایی چیست

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم ناودانی گالوانیزه در دو نوع سنگین و سبک عرضه می شوند که نوع سنگین آن در بازارهای ایران به اروپایی شهرت دارد. این نوع ناودانی را معمولا در پروژه های سنگین و صنعتی استفده می کنند. ناودانی های اروپایی از ضخامت بیشتری برخوردار بوده به همین دلیل از وزن بیشتری برخوردار بوده و به آن ها لفظ سنگین اطلاق می شود. ناودانی های گالوانیزه سنگین یا اروپایی در بعضی از کارخانه های داخلی و اروپایی شاخته می شوند. این مقاطع فولادی معمولا در نمره یا سایز 80 تا 180 با روش نورد گرم تولید می شوند. ناودانی های سنگین را بر مبنای استاندارد DIN-1026 ساخته و در سایزهای 4 تا 400 مشاهده می شوند. نمونه های وارداتی این محصولات معمولا از طریق کشور ترکیه وارد ایران شده لازم به ذکر است که عمده ی این محصولات وارداتی در کشورهای روسیه و چین ساخته اند. نمونه های صادراتی به دلیل کیفیت و هزینه واردات آن از قیمت بالاتری نسبت به نمونه های داخلی برخوردار هستند.

کاربردها و ویژگی های منحصر به فرد ناودانی گالوانیزه

ناودانی گالوانیزه به علت ویژگی های بالایی که دارند مورد استفاده در هر زمینه ای میباشد :

1) یکی از علت های بسیار حائز اهمیت گالوانیزه ها خاصیت ضد زنگ پذیری آنها میباشد که باعث شده در تمامی ساخت و ساز های داخلی و بیرونی ساختمانها از آنها استفاده کرد .

2) همین طور دوام بالایی در تحمل فشار آب دارد که در این زمینه در تجهیزات ساخت کشتی و اسکلت سازی در آب های بزرگ قابل استفاد بوده که دلیل اصلی آن ضد پوسیدگی و خوردگی بودن ناودان ها است.

3) ناودانی گالوانیزه دارای طول عمر طولانی هستند که در برابر هرگونه شرایط آب و هوایی سازگاری خودشان را نشان میدهند در هنگام تولید از گوگرد و فسفر در آن استفاده میشود که باعث شده مقاومت ناودانی را نسبت به آب های دریایی بالا ببرد.

4) گالوانیزه از نظر هزینه با توجه به ویژگی های بارزی که دارند بسیار مقرون به صرفه هستند و از آنها در صنعت خودرو سازی و ساخت ماشین های سنگین است.

5) از ناودانی های گالوانیزه در گلخانه ها نیز برای کمک به انتقال آب و جداسازی زمین ها و… نیز استفاده میشود که در مطالب گذشته به مختصری از آنها پرداخته ایم.

کاربرد ناودانی سبک گالوانیزه

  • ساخت چارچوب
  • استفاده در تشکیلات دریایی
  • جهت ساخت اسکلت کامیون ها
  • برای ساخت تجهیزات ساخت و ساز
  • جهت ترمیم بناهای معماری
  • ساخت پایه ماشین آلات

کاربرد ناودانی های سنگین گالوانیزه

  • کاربرد به صورت جفت و قوطی در ستون ها
  • در خرپا ها به صورت جفت به کار می رود
  • در بادبند ها به صورت تکی یا جفت استفاده می شود
  • می توان به صورت تکی و جفت در تیرها به کار برد

فاکتورهای موثر در قیمت ورق گالوانیزه ناودانی

قیمت ورق گالوانیزه ناودانی به عنوان یکی از فاکتورهای اساسی در قیمت ناودانی گالوانیزه به شمار می رود. برای خرید این پروفیل های فولادی نیاز به دانش و آگاهی بالایی در این زمینه است. برای داشتن یک خرید مناسب و آگاهی از قیمت های روز بازار می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۴۸۴۱۷ تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان با تجربه آهن سنتر بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *