لوله

لوله فلزی

لوله فلزی

عوامل موثر بر قیمت لوله و اتصالات فلزی

درباره قیمت لوله و اتصالات فلزی چه می دانید؟ در ابتدا باید بدانید که این لوله ها به لوله های آهنی نیز معروف هستند و می توانیم از آن ها در پروژه هایی مانند انتقال آب، گاز، موتورخانه، تاسیسات حرارتی همچنین خطوط آتش نشانی استفاده کنیم. اتصالات فلزی نیز بر اساس نوع متریالی که دارند به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. که شامل اتصالات جوشی درز دار، مانیسمان، گالوانیزه، برنجی و چدنی است.

در ادامه باید بدانید که اتصالات فلزی به نوعی تجهیزات فلزی اطلاق می شود که برای تغییر جهت جریان لوله ها و انشعاب گرفتن، تبدیل سایر همچنین کوپلینگ خط لوله ها به کار می رود اتصالات نیز بر اساس نوع جنس آن ها تقسیم بندی می شوند. برای آشنایی بیشتر با قیمت لوله و اتصالات فلزی با آهنسنتر همراه باشید. با ما تماس بگیرید☎021.48417

خرید لوله و اتصالات فلزی

در ادامه قیمت لوله و اتصالات فلزی باید بگوییم قیمت لوله های مانیسمان یا لوله هلی بدون درز بالاتر از انواع درز دار آن است و علت این امر نیز روش تولید این نوع لوله ها است. برای آشنایی بیشتر به شکل اختصار به معرفی کنیم. لوله های فلزی در سه دسته ی مختلف تولید می شوند که

لوله مانیسمان که به لوله های بدون درز مشهور هستند و قابلیت استفاده در سیستم های در دما و فشار بالا را دارد. از ویژگی های این نوع لوله این بوده که از استحکام بالایی در برابر خوردگی برخوردار هستند.

در ادامه قیمت لوله و اتصالات فلزی قصد داریم به معرفی لوله های سیاه درز دار بپردازیم که نسبت به لوله های مانیسمان قیمت کمتری دارند شیوه ی تولید این لوله ها به این شکل است که ورق های فلزی را لوله کرده و درز موجود را به کمک جوشکاری به یکدیگر متصل می کنند. به شکل معمول از لوله های درز دار برای انتقال سیالاتی نظیر آب، بخار و گاز استفاده می کنند. این لوله ها مناسب استفاده در سیستم های متوسط است. علاوه بر قیمت پایین تر از فشار کمتری نسبت به لوله های بدون درز یا مانیسمان برخوردار است.

لوله های گالوانیزه یک نمونه ی دیگر از انواع لوله های فلزی است که خود به دو دسته تقسیم می شوند که با عنوان لوله های گالوانیزه فولادی و لوله های گالوانیزه ی آهنی شناخته می شوند. این لوله ها را معمولا برای پروژه های زیر زمینی در نظر نمی گیرند.

انواع اتصالات فلزی

اتصالات دنده ای گالوانیزه

 به نوعی از اتصالات فلزی اطلاق می شود که به شکل رزوه ای است و امکان اتصال آن با لوله های گالوانیزه وجود دارد.

اتصالات مانیسمان

یکی از انواع اتصالات فلزی جوشی نوع مانیسمان آن است که قابل استفاده با لوله های درز دار و مانیسمان است. در روش تولید این تجهیزات به هیچ عنوان از درزهای جوشی استفاده نمی شود. این اتصالات برای سیستم های با دما و فشار بالا استفاده می شود. اتصالات مانیسمان در استانداردهای ASTM A234 WPB  و ASME B16.9 ساخته می شوند. از دیگر ویژگی های اتصالات مانیسمان این بوده که این تجهیزات با ضخامت های مختلف تولید می شوند.

اتصالات فشار قوی

در ادامه قیمت لوله و اتصالات فلزی به معرفی اتصالات فلزی فشار قوی بپردازیم که در دو نوع متفاوت عرضه می شوند که به اتصالات دنده ای و ساکت ولد ومعروف هستند. اتصالات دنده ای گالوانیزه معمولا برای دما بسیار بالا تنظیم ساخته می شوند. آلیاژ به کار رفته در ساخت این اتصالات فلزی براساس استاندارد های ASTM A105 

و در کنار آن از استانداردهای ابعادی ASME B16.1 پیروی می کند. اتصالات فلزی در صنایع زیادی مانند گاز، نفت، تاسیسات ساختمان به کار می برند این اتصالات را برای اتصال لوله ها و شیرآلات کاربرد دارند. اتصالات فلزی را براساس فشار کاری و نوع شیرآلات و لوله هایی که در پروژه های مزبور نیاز است استفاده می کنند.

لوله فلزی

در حال حاضر یکی از پرکاربردترین لوله ها در لوله کشی صنعتی لوله های فلزی است. در حقیقت این لوله ها به خاطر داشتن استحکام بالا، مقاومت در برابر گرما و همچنین داشتن مقاومت نسبی که در برابر خوردگی دارند، یکی از بهترین و عالی ترین مورد در ساخت سیستم های لوله کشی در فرایندهای صنعتی و پالایشگاهی می باشد.

بسیاری دیگر از لوله ها در بازار موجود است.  لوله فلزی در سیستم های لوله کشی صنعتی و فرایندی، پالایشگاهها، کارخانه های پتروشیمی، خطوط انتقال نفت و گاز، سیستم های انتقال آب، سیستم های تأسیساتی، صنایع بویلر سازی، تهویه مطبوع و… مورد استفاده قرار می گیرند.

همچنین از فولاد هایی با ترکیب شیمیایی متفاوت و در نهایت خواص فیزیکی و مکانیکی مختلف در تولید لوله های فولادی به کاربرده می شود. همچنین نوع فولاد و متریال به کار برده  شده در ساخت لوله های فولادی ، معمولا حوزه ی کاربردی لوله های فولادی را تعیین می کنند.

 

لوله فلزی

 

به همین دلیل می توان گفت اولین و مهمترین مرحله ی تولید لوله های فولادی در صنعت انتخاب متریال مناسب برای تولید این محصول می باشد. پس همواره تولید کنندگان در انتخاب این محصول باید نکات بسیاری را رعایت کنند.

با توجه به تحقیقات زیادی که در سالهای گذشته برای توسعه  ورونق فولادهای به کار رفته در طراحی سیستم های لوله کشی و ساخت آنها انجام شد.

با توجه به اطلاعات جمع آوری شده به این نتیجه رسیدیم که اگر مشخصات فنی و جنس و خواص فیزیکی و شیمیایی  لوله ها و تجهیزات مورد استفاده در سیستم لوله کشی به دقت مورد توجه قرار گیرد ، می توان عملکرد سیستم را برای مدت طولانی مورد بررسی قرار داد.

همانطور که می دانید روشهای مختلفی برای تولید لوله های فولادی وجود دارد که دو نوع رایج آن تولید لوله درزدار و لوله ی بدون درز می باشد.

کاربرد لوله فلزی

لوله های فلزی در بسیاری از صنایع کاربرد بالایی دارند. در این بخش  برخی از کاربرد ها را به طور مختصر بیان می کنیم تا شما عزیزان را کاربردهای مختلف این لوله ها آشنا نماییم :

  • استفاده در ساختمان سازی
  • استفاده در لوله کشی گاز
  • استفاده در لوله کشی آب
  • استفاده برای لوله داربستی ساختمان 

کاربرد لوله ها را مختصرا بیان کردیم. در ادامه ی این مطلب لوله مانیسمان و لوله درزدار را به طور مختصر برایتان شرح خواهیم داد. 

 

لوله های درزدار

لوله‌ درزدار یا (welded pipe) لوله هایی هستند که از شکل دهی و جوش دادن ورق های فولادی با ضخامت ها و جنس های مختلف تولید می شوند. از این لوله استوانه‌ای برای انتقال مواد و آب و گاز و سایر صنایع استفاده می شود.

وجه تمایز  این نوع لوله با مانیسمان در درز بین لوله‌هاست. در واقع لوله بدون درز، از جوش دادن دو سر ورق فولادی ساخته شده و به همین دلیل لوله به شکل یکنواخت نبوده و درزدار است.

لوله های درزجوش که با نام لوله سیاه یا لوله صنعتی نیز شناخته می شوند؛ از انواع لوله‌های درزدار هستند که بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی (DIN 2440) با کاربردهای متنوع از ورق نورد گرم تولید و روانه بازار می شود. این نوع لوله ها در انتقال سيالات با فشار پايين و همچنين انتقال سيالات در سايزهاي بالاتر از 24 اينچ استفاده می‌شود. 

 

لوله فلزی

 

لوله مانیسمان یا لوله بدون درز

همانطور که میدانید این لوله ها بدون درز یا لوله های مانیسمان لوله هایی هستند که با نام سازنده ی خود در “مانیسمان” در ایران شهرت پیدا کرده اند. این لوله ها یکی از پر فروش ترین و پرکاربرد ترین لوله ها در بازار ایران است که مشتریان بسیاری را در بازار به خود اخذ نموده است. این لوله ها توسط شخصی به نام مانیسمان در اوخر قرن 19 میلادی تهیه و تولید گردید و با همان نام در صنعت آهن شهرت پیدا کرد.

یکی از دلایل دیگری که به لوله‌های مانیسمان (Seamless pipe) لوله بدون درز گفته می ‌شود این است که در فرآیند تولید این محصول فولادی تحت هیچ شرایطی از جوشکاری استفاده نمی شود و لوله به صورت یکنواخت و بدون هرگونه درز تولید می گردد.

همین عامل یکی از مهمترین دلایلی است که این نوع لوله را به یکی از سخت‌ترین و پرکاربرترین محصولات آهنی تبدیل کرده است؛ در حقیقت عدم وجود هرگونه درز در این لوله‌ها موجب شده ، تا امکان تحمل فشارهای بالا و عبور جریان‌های بالا سریع افزایش پیدا کند.  

این استقامت و استحکام بالا در این لوله ها موجب شده ، این نوع لوله ها این قابلیت را داشته باشند تا مطابق با هر نوع شرایط آب و هوایی در مناطق مختلف بکار برده شوند.  همین استحکام و کیفیت بالای لوله‌های بدون درز باعث شد تا استفاده از لوله مانیسمان در صنعت پتروشیمی، آب و چاه‌های عمیق آب و فاضلاب و همچنین انتقال نفت و گاز بیار یکی  از پر کاربردترین محصولات باشد.

 

فروش لوله و اتصالات فلزی

در ارتباط با فروش لوله و اتصالات فلزی باید گفت این محصولات در سیستم های لوله کشی از اهمیت بسزایی برخوردار هستند. لوله ها در تاسیسات مختلف باید از مسیرهای مختلفی عبور کنند برای عملکرد صحیح استفاده از این تجهیزات بسیار ضروری است. در صورت عدم وجود این اتصالات بنکن امکان انتقال سیالات در برخی مناطق امکانپذیر نبود. در هنگام خرید لوله و اتصالات فلزی استانداردهایی را باید مورد توجه قرار داد که رعایت این استاندارد ها مستلزم وجود دانش و آگاهی بسیار بالا در این زمینه است. در صورت عدم آگاهی ممکن است باعث تحمیل هزینه های اضافی شود. گروه آهن سنتر برای رفع این مشکل امکان ویژه ای را به وجود آورده است. پیش از اقدام به خرید و آگاهی از قیمت لوله و اتصالات فلزی با شماره تلفن ۰۲۱۴۸۴۱۷ تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان متخصص گروه آهن سنتر بهره مند شوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *